Antalya Adrasan Koyu Nerede?

Adrasan koyu, Antalya, Kumluca’ya bağlı 2 kilometre uzunluğundaki büyüleyici kumsalıyla çeşitli doğal güzelliklere sahip küçük ve güzel bir yerleşim birimi’dir. Adrasan eski adıyla Çavuşköy, yerli köy halkının turizme katkı sağladığı ender yerlerden biridir.

Antalya Adrasan nereye yakın?

ANTALYANIN KUMLUCA İLÇESİNE BAĞLI BİR SAHİL BELDESİ OLAN ADRASAN, ANTALYA’YA 95 KM, KEMER’E 55 KM, ÇIRALI’YA 24 KM VE OLYMPOS’A 8 KM MESAFEDEDİR. ADRASANA ULAŞMAK İÇİN ANTALYA-KUMLUCA ANA YOLUNDAN ADRASAN YÖNÜNE DOĞRU AYRILIP 18 KM SAHİLE DOĞRU YOL ALMAK GEREKMEKTEDİR.

Adrasan Koyu hangi ilde?

Adrasan Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı şirin bir kasabadır.

Antalya Merkez Adrasan arası kaç km?

Adrasan’ın Antalya’ya uzaklığı 95 km.

Adrasan Koyu ücretli mi?

Adrasan’nın yaklaşık 2 km.lik kumsalı oldukça uzun ve manzarası muhteşem. Adrasan Plajı’na giriş ücretsiz ancak şemsiye (5 TL) ve şezlong (10 TL) isterseniz ücret ödüyorsunuz.

Adrasan’da nereye gidilir?

Antalya gezilecek yerler listesindeki Adrasan’dan çevredeki koylara günübirlik tekne turları düzenleniyor. Adrasan’a yaklaşık 1 saat mesafede bulunan Suluada, Sazak ve Ceneviz koyları en ilgi çeken yerler. Adrasan tekne turları, genellikle sabah saat 10 gibi başlıyor ve akşam 5 gibi bitiyor.

Adrasan Olimpos Nerede?

Adrasan Koyu

Gelidonya Feneri batısında Olimpos, Çıralı, Çıralı Yanartaş da doğusunda yer alıyor. Kumluca İlçesine 30 km, Antalya İl Merkezine 95 km, Kemer İlçesine 55 km, Olimpos’a 15 km mesafede yer alıyor. Eski adı Çavuşköy olan Adrasan; Antalya iline bağlı Kumluca İlçesinin bir köyü olan Adrasan Köyü’nün plajı.

Adrasan Plajı kum mu?

Sahilin güney kesimi genel olarak ince kumludur ve Bu adrasan plajında denizde metrelerce ileri doğru açılsanız bile ayaklarınızın yere kolay basacağı kadar sığ bir denizdir.

Adrasan’da nerede kalınır tavsiye?

Adrasan’da Nerede Kalınır? Kalacak Yer Tavsiyeleri

See also:  Bursa Şehri Hangi Osmanlı Hükümdarı Döneminde Fethedilmiştir?
 • Adrasan Otel Narçiçeği.
 • Klados Otel.
 • Adrasan Papirus Hotel.
 • Ada Adrasan Otel.
 • Lime Butik Otel.
 • El Dorado Butik Otel.
 • Changa Otel.
 • Likya Adrasan Hotel.
 • Adrasan balıkçı köyü nerede?

  Adrasan Kumluca İlçesine 30 km, Antalya İl Merkezine 95 km, Kemer İlçesine 55 km, Olimpos bölgesine ise 15 km uzaklıktadır. Eski adı Çavuşköy olan Adrasan halkı turizmle uğraşmakta ve misafirlerini çok sıcak karşılamaktadır. Bölge olta balıkçılarınında yoğun ilgi gösterdiği bir yerdir.

  Antalya Adrasan arası otobüsle kaç saat?

  Adrasan, Antalya’nın batısında, Akdeniz kıyısında yer alıyor. Antalya-Fethiye Karayolu üzerinde, Antalya il merkezine 95 km mesafede konumlanan Adrasan’a Antalya’dan 1.5 saatte ulaşılıyor. Adrasan, Kumluca ilçe merkezine ise 27 km mesafede. Adrasan’a ulaşım Antalya kent merkezi üzerinden sağlanıyor.

  Adrasana Ne zaman gidilir?

  Akdeniz ikliminin hakim olduğu Adrasan’da yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kışları ılık ve yağışlıdır. Dört mevsim boyunca ziyaretçilerini ağırlayan Adrasan doğa ile baş başa tatil yapmak isteyenleri bekliyor.

  Adrasan otobüsleri nereden kalkıyor?

  Adrasan’a gelmek için Antalya otobüs terminalindeki ilçeler terminalinden Batı Antalya ve Çiçek tur minibüslerine binebilirsiniz. Her gün Antalya’dan Adrasan’a karşılıklı seferler düzenliyor.

  Adrasan plajında duş var mı?

  Adrasan Plajında belediye tarafından tahsis edilmiş şezlong ve şemsiyeler var. 2 şezlong + 1 şemsiye 10TL. Ayrıca duş, soyunma kabinleri ve tuvalet mevcut, ücretsiz. Plajın karşısında otoparklar var. Otopark ücreti ise 5TL.

  Adrasan serin mi?

  havası belki de güney sahilinin en nemsiz ve serin havasıdır. tabi ki adrasan’ın sırtındaki mavikent tepelerinde çok çok daha nemsiz ve serin noktalar vardır. buralar da keyifli turizm yapan bir kaç işletme de göze çarpmaktadır.

  Ankara Adrasan hangi yoldan gidilir?

  Ankara-Adrasan arası 570 km ve yolculuk yaklaşık 7,5 saat sürüyor. Polatlı, Akşehir, Eğirdir, Karacaören, Kurşunlu, Antalya, Kemer, Kumluca rotasını takip ederek Adrasan’a gidin.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector