Antalya 3.Etap Raylı Sistem Ne Zaman Bitecek?

Antalya 3. Etap Raylı Sistem Projesi 2 ayda tamamlanacak! Devam eden çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Böcek, Meltem etabında hayata geçirilen çalışmaların 2 ay içinde tamamlanacağını sözlerine ekledi.

Antalya 3 Etap Raylı Sistem ne zaman hizmete girecek?

Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım ağına güç kazandıracak Varsak’ı Otogar, Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi, Müze ile şehir merkezine bağlayan 3. Etap Raylı Sistem Projesi tamamlanarak bugün saat 05.30 itibariyle tramvay seferleri başladı.

Antalya yeni tramvay hattı nereden geçecek?

Atatürk Durağı, Sakarya, Batıgar, Yenidoğan, Kültür, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi, Akdeniz Üniversitesi, Meltem, Eğitim Araştırma Hastanesi ve Müze Durağı arasındaki güzergahtaki test sürüşlerinin ardından, hat hizmete açılacak. Böylece, Varsak-Müze arasında kesintisiz ulaşım sağlanabilecek.

Varsak tramvay hattı açıldı mı?

Antalya 3. Etap raylı sistem hattında seferler başlıyor!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 3. Etap Raylı Sistem Hattı’nın Varsak-Otogar bölümünün 17 Mart’tan sonra yolculu seferlere başlayacağını açıkladı.

Antalya Otogar Kavşağı ne zaman bitecek?

Tünel çalışması nedeniyle Antalya Bulvarı’nın Otogar Kavşağı (Terminal otobüs girişi) ile Anadolu Kavşağı arasında kalan kısmının batı aksı ve Anadolu Kavşağı’nın batı aksı (güneye iniş kolu) 18 Eylül Cuma 2020 tarihinden itibaren 7 ay süre ile trafiğe kapatılacak.

Antray ne zaman açıldı?

AntRay, Türkiye’nin Antalya kentinde bulunan bir tramvay sistemidir. Sistem, ilk olarak 1999 yılında nostaljik tramvay hattı (T2) ile açılmış olup çağdaş (modern) tramvay hatları (T1A ve T1B) ise Aralık 2009 tarihinde açılmıştır. Sistem toplam 48 km. uzunlukta olup, 69 istasyona sahiptir. Antalya Ulaşım A.Ş.

Antalya tramvay seferleri saat kaçta başlıyor?

T1A tramvay hattı (Fatih), 15209 – Dış Hatlar 1-Antalya H.Limanı ✈ durağından başlayıp 15161 – Fatih durağına gidene kadar 25 duraklartan geçiyor. T1A tramvay hattının bu haftaki saatlerine genel bakış: 00:05’da çalışmaya başlıyor ve 23:44’da bitiyor. Bu haftaki çalışma günleri: her gün.

See also:  Okul Öncesi Öğretmeni Ne Kadar Maaş Alır?

Antalya tramvay nereye kadar gidiyor?

Tramvay İki önemli hattan oluşmaktadır: 1. Havalimanı Hattı; Fatih Durağı ile başlayıp şehrin önemli yerlerinden geçerek Antalya Havalimanı durağında son bulmaktadır. 2.Expo hattı; yine Fatih durağında başlayıp Expo durağında son bulmaktadır.

Antalya tramvay nerelerden geçiyor?

Antalya Havalimanındaki Tramvay (Antray) durağı İç Hatlar Terminali ile 1. Dış Hatlar Terminalinin hemen karşısındadır. Tramvay 2. Dış Hatlar Terminaline (T2) gitmemektedir.

Expo Tramvay Hattı Durakları;

 • FATİH.
 • KEPEZALTI.
 • FERROKROM.
 • VAKIF ÇİFTLİĞİ
 • OTOGAR.
 • PİL FABRİKASI.
 • DOKUMA.
 • ÇALLI.
 • Varsak tramvay hattı nereye kadar gidiyor?

  Aşama Raylı Sistem Hattı ile Varsak’tan otogara, şehir merkezine, Aksu ve Havalimanına kadar seyahat edebiliyor. Yolcular 1 saat içindeki aktarmalarda herhangi bir ücret ödemiyor.

  Antalya metro yapılacak mı?

  ​Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları yürütülen Ulaşım Master Planı kapsamında Antalya’da Kepez ve Konyaaltı ve Muratpaşa ilçeleri ile Muratpaşa ilçesinin Lara Bölgesi ve Aksu ilçesinin Kundu Bölgesine metro hatları yapılacak.

  Varsak tramvay kaça kadar çalışıyor?

  T3 tramvay hattı (Varsak), 15158 – Müze durağından başlayıp 15102 – Varsak durağına gidene kadar 29 duraklartan geçiyor. T3 tramvay hattının bu haftaki saatlerine genel bakış: 06:29’da çalışmaya başlıyor ve 23:45’da bitiyor. Bu haftaki çalışma günleri: her gün.

  Antalyada neden metro yok?

  geçmişte coğrafya kitaplarında antalya’nın demiryoluna uygun olmayışı antalya ovası’yla konya ovası’nı birbirinden ayıran toroslar sebebiyledir. yoksa şehir içinde tramvay kullanıyoruz. yani kısacası, yerin altında mağaralar, boşluklar ve göçükler bulunduğu için zemin metro tüneli geçirmeye uygun değildir.

  Antalya resmi plakalı otobüsler hangileri?

  Ücretsiz olan otobüsler bağlantıda yer aldığı gibi resmi plakalı ve BMC markalı otobüslerdir. Plakaları siyahtır ve ECP serisidir. Diğer otobüsler özel halk otobüsüdür ve ücretlidir.

  See also:  Izmir Köfte Kızartmadan Nasıl Yapılır?

  Antalya Otogar kaç dakika ücretsiz?

  25 DAKİKAYA KADAR ÜCRETSİZ OLACAK

  12.00-24.00 arası her saat için otobüslerden 1,49 lira, otomobillerden 0,37 liranın alınacağı otoparkta, 24 saat üstü her saat için otobüsler için 1,49 lira, otomobiller için 0,37 lira ödeme yapılacak.

  Akdeniz Üniversitesine tramvay gidiyor mu?

  T3, Konyaaltı bölgesinde bulunan İletişim Fakültesi – Akdeniz Üniversitesi konumuna giden son Tramvay aracıdır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector