universite diplomami kaybettim ne yapmaliyim?

 • Üniversite diplomasını kaybettiğinizde endişelenmenize gerek yok. Çünkü üniversite diploması ilkokul,ortaokul ve lise diplomalarını çıkartmaktan çok daha kolaydır. Bu saydığımız diplomaların aslını tekrardan çıkarmak mümkün değildir.
 • Öncelikle kaybedilen üniversite diplomanız için bir dilekçe yazmanız gerekmektedir.
 • Her üniversitenin diplomalar için ayırmış oldukları bütçeler mevcuttur. Okulunuzdan istenilen diploma ücretini bankaya yatırmalısınız.
 • Yatırdığınız ücrete ait olan dekontunu, kimlik belgenizin fotokopisini ve yazmış olduğunuz dilekçenizi öğrenci işleri birimine teslim etmeniz yeterlidir.
 • Öğrenci işleri yapılacak incelemelerin ardından size diplomanızın ikinci nüshasını teslim edecektir.
 • Kayıp diplomaların yerine ikinci nüsha diploma başvurusu yapılması gerekmektedir. Belgelerin Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nın Mezuniyet-Diploma İşlemleri birimine teslim edilmesi gerekmektedir. Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı evrakları inceler ve talebin kabul edilip edilemeyeceğine karar verir.

  Üniversite diplomamı kaybettim nasıl çıkarabilirim?

  Diploması kaybolan kişilerin, mezun oldukları kuruma, dilekçe ile birlikte kimlik fotokopilerini vermeleri gerekmektedir. Eğer mezun olduğunuz okulun ismi değişti veya kapandıysa, bu durumda bu belgeleri İl Milli Eğitim Müdürlüklerine vermeniz gerekmektedir.

  Eski diploma nasıl alınır?

  2014 yılı ve sonrasında mezun olduysanız, geçici mezuniyet belgesi ve öğrenci kimlik kartınız ile birlikte; daha eski yıllarda mezun olmuş iseniz sadece nüfus cüzdanınız ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı diploma birimine müracaat etmeniz halinde diplomanızı alabilirsiniz.

  Kayıp diploma ücreti ne kadar?

  İkinci Nüsha Diploma Talebi

  Diploması henüz düzenlenmemiş ise, ikinci nüsha olduğu belirtilen yeni bir Geçici Mezuniyet Belgesi verilir. (2) Diplomasını kaybedenler, 100 TL ikinci belge ücretinin ilgili bankaya yatırıldığına ilişkin dekont ile Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvurur.

  Diploma e devletten çıkar mı?

  Ülkemizde birçok vatandaş çeşitli resmi işlemlerini e-Devlet kapısı üzerinden hallediyor. Bu işlemlerden biri de lise mezuniyet belgesi sorgulama veya yükseköğretim mezun belgesi sorgulama işlemi oluyor. Kısacası diploma olarak bilinen mezuniyet belgesi vatandaşlardan çeşitli kurumsal başvurularda istenebiliyor.

  See also:  Izmir Ve Çevresini Kim Işgal Etti?

  Diploma ücreti ne kadar?

  Buna göre; 14 Mart 2014 tarihinden itibaren mezun olan öğrencilerimizden diploma harç bedeli alınmayacaktır. Ancak sözü edilen Kanunun yürürlüğe girdiği 14 Mart 2014 tarihinden önce mezun olan öğrencilerimiz, diploma harç bedeli olarak 10 TL ödemeye devam edeceklerdir. 2021 AÖL DİPLOMA NASIL SORGULANIR?

  E devlet diploma nasıl alınır?

  kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle sayfaya giriş yapabilirsiniz. Daha sonra e devlet hizmetler bölümünden ‘Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nı bulmalısınız. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın sunduğu hizmetler arasından ‘Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama’ başlığını seçmelisiniz.

  Ilkokul diplomamı nasıl alabilirim?

  Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinden Alınır.

  Parayla diploma nasıl alınır?

  Para ile diploma olmaz. Sınavlara katılmadan diploma olmaz. 1 yılda, 2 yılda diploma olmaz. Sistem dışı diploma verilmez, verilemez, para ile satılmaz, satılamaz, Akşam liseleri de diğer liseler gibi eğitim süresi 4 yıldır.

  E devletten ortaokul diploması alınır mı?

  Açık Öğretim Ortaokulu Öğrencisi ve mezunlarına ait mezuniyet belgesi, öğrenci belgesi, hizmete özel belge ve tamamlama belgeleri e-devlet üzerinden verilmeye başlandı. E-devlet şifresini temin eden öğrencilerimiz e-devlet web sayfasına giriş yaparak istedikleri hizmeti alabilirler.

  Kayıp diploma kaç günde çıkar?

  İkinci nüsha diploma başvuru yapıldıktan sonra 15 gün içerisinde verilir. İkinci nüsha diploma diploma sahibinin kendisine veya vekalet vereceği kişiye verilir. İkinci nüsha diplomanın hazırlanması aşamasında kayıp olan diploma bulunur ise Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına bilgi vermeniz gerekmektedir.

  Yeni diploma kaç günde çıkar?

  Diplomalar, öğrencinin mezun olduğu tarihten itibaren en geç bir ay içerisinde hazırlanır.

  Diploma Kayıp Dilekçesi Nasıl Yazılır?

  Okulunuzun ……………………… nolu öğrencisi olarak mezun oldum ve almış olduğum diplomamı kaybettim. Diploma kayıp ilanı vermediğimden dolayı doğabilecek hukuki sorumluluk bana ait olmak üzere, diploma yerine geçen Diploma Kayıt Örneğinin düzenlenmesi için; Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim. Telefon : 0 …………/…………………….

  See also:  Izmir Pınarbaşı Nereye Bağlı?

  Lise diploması neden e devlette YÖK?

  1) Mezuniyet Bilgileri Sayfası

  ☞ e-Devlet Sistemine giriş yapınız. ☞ Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama sayfasını bulunuz ve açınız. ☞ Bu sayfada eğer yükseköğretim mezunu iseniz diploma belgeniz görüntülenir. ☞ Yükseköğretim mezunu iseniz ve belgeniz görünmüyor ise “Hata veya Eksiklik Bildir” sayfasını açınız.

  E diploma ne demek?

  Sistem sayesinde yetkililerin elektronik imzaları ile basılan diplomalar yeni mezunlara hızlı bir şekilde teslim edilecek ve bir yıla yakın diploma bekleme süreleri ortadan kalkacak. Dijital dönüşüm, her geçen gün her ölçekten işletme ve kurum için bir tercih olmaktan çıkıp, zorunluluk haline geliyor.

  E devletten lise mezuniyet belgesi nasıl alınır?

  e-Devlet sistemine girince önünüze çıkan T.C kimlik ve şifrenizi girerek siteye giriş yapın. Arama çubuğuna ‘lise mezuniyet belgesi sorgulama’ yazın ve tıklayın. Önünüze lise mezuniyet belgesi çıkacaktır. Sağ üstte bulunan ‘Barkodlu Belge Oluştur’ seçeneğine tıklayarak belgenizi oluşturabilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector