Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Ne Amaçla Kurulmuştur?

Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) devletin sağladığı eğitim haklarına katkıda bulunmak için 1995 yılında İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. Eğitim hizmetleri kapsamında vakıflarımızdan biridir. Ülkemizde vakıfçılık sağlık, eğitim, ulaşım, adalet, güvenlik, insani yardım amaçlarıyla yapılmaktadır.
Kuruluş Hikayemiz Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), başta Suna Kıraç olmak üzere, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimi ile ‘devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak’ amacıyla 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı kuruluş amacı nedir?

TEGV amacını “7-16 yaş arası çocuklarımızın Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerine bağlı, akılcı, sağduyulu, özgüven sahibi, düşünen, sorgulayan, kendi iç yaratıcılığını harekete geçirebilen, barışçı, farklı düşünce ve inançlara saygılı, insan ilişkilerinde cinsiyet, ırk, din, dil farkı gözetmeyen bireyler olarak

TEGV gönüllüleri neler yapar?

Çocukların umutlarını gerçekleştirme hakkına inanan gönüllülerimiz emeklerini, zamanlarını, bilgi ve deneyimlerini sosyal sorumluluk bilinciyle çocuklarımıza aktararak, yarının aydınlık insanlarının yetişmesine destek oluyor.

Tegev in açılımı nedir?

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) – Ana Sayfa.

TEGV kaç yaşında?

TEGV, 23 Ocak 1995 tarihinde Onursal Başkanımız Suna Kıraç öncülüğünde 55 kişilik Mütevelli Heyeti ile kuruluyor.

Türk Eğitim Vakfı görevi nedir kısaca?

Türk Eğitim Vakfı, Türkiye’de eğitim alanında gittikçe artan gereksinimleri ve isteklerinin karşılanmasında kamu kaynaklarının yetersiz kaldığında milli eğitimin kök sorunlarının çözümüne destek olmayı amaçlamaktadır.

Türk Eğitim Vakfı kimler tarafından kurulmuştur?

54 yıl önce 205 iş insanı, öğretim üyesi ve entelektüel, eğitimin yaygınlaşması amacıyla merhum Vehbi Koç’un önderliğinde bir araya geldi. 1967 Türkiye’sinin şartlarında birçok kişi için hayal bile edilemeyecek bir seferberlikle okumak isteyen gençlere destek olmak için Türk Eğitim Vakfı’nı kurdular.

See also:  universite dondurma nasil oluyor?

Gönüllülük çalışmaları nelerdir?

Herhangi bir maddi beklentisi olmadan, genellikle toplumsal bir girişime veya sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerine destek olan kişilere gönüllü denir. Gönüllüler, toplumun yararına odaklanır. Gönüllülüğün kritik noktası, sadece kendi istekleri nedeni ile bir amaç doğrultusunda çalışmalarıdır.

Gönüllüler ne demek?

Gönüllü, içinde bulunduğu toplulukta herhangi bir karşılık ya da çıkar beklemeksizin bir işi yapmayı kendiliğinden üstlenen kişidir. Gönüllüler, faaliyetlerini resmî veya özel herhangi bir kurum veya kuruluşa bağlı olarak gerçekleştirebilir veya bir kuruluştan bağımsız olarak bireysel çabalarla da sürdürebilirler.

Yardım gönüllüsü nasıl olunur?

İHH’nın kurumsal sitesinde yer alan Gönüllü Başvuru Formu’nu doldurabilir ve gönüllü olarak çalışmalarımıza destek verebileceğiniz alanları belirtebilirsiniz. Yine 0212 631 21 21 numaralı telefondan gönüllü çalışmalarımız hakkında bilgi alabilir, kayıt yaptırabilirsiniz.

TEGV hangi dersler?

TEGV’in uygulanmakta olan okuma, fen, matematik, sanat, bilişim ve kısa süreli etkinliklerden oluşmaktadır.

TEGV kimlere burs veriyor?

Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı (TEGEV), Yüksek Öğrenim ve Teknik Mesleki Öğrenim seviyesindeki öğrencilere geri ödemesiz burs vermektedir.

TEV e nasıl üye olunur?

Genel Müdürlük’ te gönüllü olmak için aşağıdaki başvuru formunu doldurmanız, Şubelerimizdeki gönüllülük faaliyetleri için ise şube başkanlıkları ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Gönüllülük başvurusu yapmak için lütfen gönüllü formumuzu doldurunuz.

Sait Tosyalı kimdir?

Tarsus Amerikan Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden mezun. Koç Topluluğu ve Alman Linde Gaz’da yöneticilik yaptı. Halen Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) genel müdürlüğü görevini sürdürüyor. 1994’den bu yana sualtı ile ilgili ilk sualtı fotoğraf denemelerini 2000 yılında yaptı.

Toplum Gönüllüleri Vakfı kim?

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde 29 Aralık 2002’de kuruldu. İlk TOGSes bir sayfa olarak yayınlandı. İlk TOG Atak’ta Toplum Gönüllüsü gençler Eskişehir’de bir köy okulunun fiziksel şartlarını iyileştirirken bu büyük gençlik hareketinin ilk adımlarını atıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector