Tefbis Okul Aile Birliği Modülü Nerede?

Tefbis okul aile birliği modülü oluşturmak için hangi ilde bulunuyorsanız İl veya İlçe MEB müdürlüğü ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Tefbis Okul Aile Birliği Modülü Nerede? TEFBİS portal girişi yapın. Tefbis Ana Sayfa kısmında, sol tarafta listelenen menülerde okul aile birliği modülünü göreceksiniz.

Tefbis okul öncesi modülüne nasıl girilir?

İlgili menü öğesinde kullanıcınızın o anda yetkili olduğu diğer modüller görünmektedir. Menü öğesindeki “Okul Öncesi Birimleri Modülü” linklerine bastığınızda Okul Öncesi Birimleri Modülünün ana sayfası aynı pencere içinde açılır. Alan 2 : TEFBİS Sisteminde tanımlı olan kullanıcı bilgileriniz gösterilmektedir.

Tefbis işlemlerini kim yapar?

Tefbis iş ve işlemlerinden doğrudan okul müdürü sorumludur; ancak genel temayül müdür tarafından bu iş müdür yardımcılarına yükledir. Ancak bu durum müdürün sorumluluğunu ortadan kaldırmaz, girişleri kim yaparsa yapsın bütün sorumluluk okul müdürüne aittir.

Okul Aile Birliği gelirleri nereye işlenir?

Okula ait Kantin, Açık Alan, Salon, Bahçe ve benzeri yerlerden sağlanan kira gelirlerinden hazineye arz bedeli düşüldükten sonra kalan net işletme gelirlerinin % 80 i birliğin, % 10 u ilçe millî eğitim müdürlüğünün, % 10 u il millî eğitim müdürlüğünün ilgili banka hesaplarına aktarılır.

Okul aile birliği hesapları nasıl tutulur?

Okul aile birliğinin bütün gelirleri ve giderleri bu deftere işlenir. Genel kurul öncesi defterin gelir ve gider toplamları alınır. Gelirlerin tamamı o dönem içinde harcanmışsa gelir gider farkı sıfır olmalıdır. Eğer gelir giderden çok ise aradaki fark bankada hesap mevcudunu vermelidir.

Tefbis şifresi nasıl alınır?

Tefbis okullar modülü şifresi mebbis anasayfasında yazar. Okul idaresi okullar modülünden (90000 ile baslayan) ilgili kisi/kişilere şifre ve yetki verebilir.

Tefbis nedir nasıl kullanılır?

türkiye’de eğitimin finansmanı ve eğitim harcamaları bilgi yönetim sistemi. eğitimin okul içi finansmanını kontrol etmek amacıyla bakanlık tarafından uygulanması düşünülmüş sistem. okula bağış yaptığınızda bağışın okul aile birliği hesabına yatırıldığını da görebiliyorsunuz.

See also:  Okul Birinciliği Nerede Yazıyor?

Tefbis eksi bakiye nasıl düzeltilir?

Söz konusu ‘Devreden Bakiye’ kısmına sehven yapılan veri girişlerinin düzeltilmesi, İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevli TEFBİS İl Koordinatörlerince TEFBİS Milli Eğitim Müdürlükleri Modülünde Düzenleme Menüsü altında ‘Okul Devreden Güncelleme Ekranından’ yapılmaktadır.

Okul Aile Birliği tahmini bütçe nasıl girilir?

NOT : Sisteme Giriş Yapılırken Mutlaka Yetkilendirilen Kişinin Kendi T.C. Kimlik Numarasıyla Giriş Yapılacaktır. 90000 ile başlayan Kurum Koduyla gelir – gider girişi yapılmayacaktır. Diğer tüm gelir gider işlemlerinde olduğu gibi tahmini bütçe girişi Okul Aile Birliği Modülüne girilir.

Tefbis ne zaman başladı?

Bakanlığımıza bağlı okulların tahmini gelir-gider bütçeleri 03-14 Ocak 2011 tarihleri arasında TEFBİS Sistemine girilecektir.

Okul aile birliği para toplayabilir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın hiçbir okulda kayıt parası diye ücret ödenmesine gerek yoktur, kayıt parası diye bir uygulaması yoktur, zaten okulların para toplama yetkisi de yoktur.

Okul aile Birliği nasıl para kazanır?

(Okul Aile Birliği için en önemli gelir getirici faaliyet, kantin ve bunun gibi yerlerin kiraya verilerek gelir elde edilmesidir. Okul Aile Birliği bizzat kantini işletebileceği gibi üçüncü şahıslara işletilmek üzere kiraya verebilir, bu sayede kira geliri elde edebilir.)

Okul aile Birliği işletme defterini kim onaylar?

Bu defterlerden gelir gider defteri dışında olanlarının notere tasdiki zorunlu olmayıp okul müdürlüklerince onaylanır. Bu defterlerden sadece yönetim Kurulu karar defteri notere onaylattırılır, bunun dışındaki defterler il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince onaylanır.

Okul aile Birliği hesabından hesap işletim ücreti kesilir mi?

Okul Döner Sermaye İşletmeleri ve Okul Aile Birlikleri bankalarda bulunan hesapları için hesap işletim ücreti, yaptıkları işlemler için de EFT ve havale masrafı gibi ödemeler yapmak zorunda kalmaktadır.

Okul aile birliği başkanı üst üste kaç kez seçilebilir?

(4) Yönetim kurulu başkan ve üyeleri en fazla üç defa seçilebilir. Başkan ve yönetim kurulu üyeleri aynı anda birden fazla birlik yönetiminde görev alamazlar.

See also:  Bursa Kapanca Limanı Nerede?

Okul kantinini okul aile Birliği işletebilir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı Okul-Aile Birliği Yönetmeliği’nin 5. maddesine göre ise: Bu gaye ile bağış kabul edebileceği gibi okul bünyesinde bulunan açık alan, kantin, salon vb. yerleri başkalarına işlettirebilir ya da kendisi işletebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector