Saklıkent Antalya Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma Aracı ile: Saklıkente ulaşmak için otogarın önünden hareket eden saklıkent fethiye dolmuşlarıyla, kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ulaşım ortalama 1 saat sürüyor. Eğer araç kiralamayacaksanız Turla gitmenizi tavsiye ederim.

Saklıkent otobüsleri nereden kalkıyor?

Saklıkent’in fiziki koşullarına uygun konforlu ve güvenli toplu taşıma araçlarıyla gerçekleşen seferler, Antalyalıların kar keyfini doyasıya yaşaması için haftada 7 gün düzenleniyor. 500 nolu hat, saat 08.30’da Antalya Otogar’dan kalkıyor ve Dokuma Park-Özdilek-Çallı-Tıp Fakültesi-Uncalı Mezarlığı-Bahtılı-Doyran ve

Saklıkent Kanyonu na nasıl gidilir?

Saklıkent Kanyonu, Saklıkent Milli Parkı sınırlarında. Milli park alanı Antalya’nın Kaş ilçesi ile Muğla’nın Seydikemer ilçeleri arasında yer alıyor. Kanyon ve milli park girişi Seydikemer’den yapılıyor. Fethiye Otogarı’ndan kalkan Fethiye-Saklıkent dolmuşları ile 1 saat gibi bir sürede kanyona ulaşılıyor.

Saklıkente Ne zaman gidilir?

Saklıkent’e Ne Zaman Gidilir? Kanyonun içinde bulunan buz gibi su olduğu için bölgeye yaz aylarında gelmenizi söyleyebiliriz. Kış aylarında giriş izni verilmemektedir. Kış aylarında oluşan yağışlardan kaynaklı Saklıkent Kanyonunda ki su yükselmesinden dolayı giriş izni verilmemektedir.

Antalya Saklıkent kanyonu nerede?

Saklıkent Kanyonu içerisinde Saklıkent Kanyonu bulunmaktadır. Tam olarak Fethiye’ ilçesinin Foça Mahallesinde yer almaktadır. Antalya merkez ilçesine 200 km uzaklıkta bulunan bu muhteşem kanyon, Fethiye’ye yalnızca 46 km mesafede bulunmaktadır.

Antalya Saklıkent kaç TL?

Antalya Saklıkent Kayak Merkezine girişte yaya fiyatları yetişkinler için 15 TL, öğrenci için 10 TL ve 7 ile 12 yaş arası 5 TL olarak biliniyor.

Saklıkent Kanyonu gezmek ne kadar sürer?

Dilerseniz Saklıkent Kanyonu’nda profesyonel rehberler eşliğinde rafting deneyimini de yaşayabilirsiniz. Burada rafting yapmak isteyenler için 3 farklı parkur bulunuyor. 45 dakika, 1 saat 30 dakika ya da 3 saat süren bu parkurlardan istediğinizi tercih edebiliyorsunuz.

Saklıkent Kanyonu na giderken ne giyilir?

Kimi zaman suya batıp çıkacağınız, kimi zaman adeta bir tarzan gibi kayalardan atlayacağınız bir yer burası; şortunuzu giyin ve telefonunuzu bırakın. Saklıkent Kanyonu’na giderken yanınıza mutlaka lastik ayakkabı ya da deniz ayakkabısı, su geçirmez çanta ve su geçirmez elbiseler almanızı öneririz.

See also:  E Okul Nakil Onayı Nasıl Yapılır?

Saklıkent Kanyonu nereye dökülüyor?

Saklıkent Millî Parkı veya yaygın adıyla Saklıkent Kanyonu, Antalya-Muğla sınırını çizen Eşen Çayı’nın kolu olan Karaçay’ın oluşturduğu kanyondur. Muğla’nın Seydikemer ilçesi sınırları içerisindedir.

Saklıkent Millî Parkı
Konum Antalya-Muğla il sınırı
Yüzölçümü 1.643 hektar
Açılış 1996
Durum Faaliyette

Saklıkent’te denize girilir mi?

Saklıkent Kanyonu Hakkında Bilgi

Saklıkent Kanyonu taban debisi yüksek suyla dolu olduğundan, suyun içine girilemiyor. Geçiş ve giriş için kanyonun dik yamaçlarına demir çubuklarla asılmış 200 metrelik tahta bir köprü kullanılıyor. Köprü sonrasında oldukça soğuk olan Karstik kaynaklar karşınıza çıkıyor.

Saklıkent saat kaça kadar açık?

Saklıkent Kanyonu’na giriş ücreti 6TL’dir, öğrenciyseniz 3TL vererek giriş yapabilirsiniz. Kanyonun açılış ve kapanış saatleri ise 08:30 – 19:30.

Saklıkent Kanyonu saat kaçta açılıyor?

Haftanın her günü ziyarete açık olan Saklıkent Kanyonu 09.00 ile 19.30 saatleri arasında ziyaretçi kabul etmektedir.

Antalya Saklıkent Kanyonu arası kaç km?

Muğla ve Antalya illerinin sınırları içeresinde kalan Saklıkent Milli Parkının en fazla bilinen yeri milli parka da ismini veren Saklıkent Kanyonudur. Kanyon Antalya’ya yaklaşık 190 km, Fethiye ilçe merkezine 44 km, Kaş ilçe merkezine yaklaşık 65 km uzaklıktadır.

Alanya Saklıkent nerede?

Antalya ve Muğla il sınırları içinde yer alan Saklıkent Milli Parkının en bilinen yeri Saklıkent Kanyonu dur. Eşen Çayının bir kolunun kaynağını barındırmaktadır. Kanyonun Antalya’ya yaklaşık 200 km, Fethiye’ye 47 km, Kaş’a ise 64 km uzaklıktadır.

Saklıkent Kaş nasıl gidilir?

Öz Patara Kaş

Yaz boyunca Kaş otogardan Saklıkent Kanyonu’na sabah 10.10 da kalkan minibüse binip 16.00’da geri dönebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector