Özel Eğitim Öğretmenliği Hangi Puan Türü?

Özel Eğitim Öğretmenliği İçin Hangi Puan Türü Gerekli? Özel Eğitim Öğretmenliği bölümü için sözel puan türü gerekmektedir. Eğitim Fakültesi bünyesinde bir bölüm olduğu için başarı sıralaması şartı bulunmaktadır. Adayların başarı sıralaması en az 300 bin olmalıdır.

Özel eğitim öğretmenliği hangi puan türü ile atanıyor?

Türü Üniversite 2020 YKS Taban Puan
Seç Devlet Vakıf KKTC Yurtdışı
Vakıf MALTEPE ÜNİV.-Özel Eğitim Öğretmenliği (%50 İndirimli) (Eğitim Fak.) 348,69853
Vakıf HASAN KALYONCU ÜNİV.-Özel Eğitim Öğretmenliği (Ücretli) (Eğitim Fak.) 329,69107
Vakıf HASAN KALYONCU ÜNİV.-Özel Eğitim Öğretmenliği (Burslu) (Eğitim Fak.) 408,50926

Özel Eğitim Öğretmenliği hangi alan?

Özel Eğitim Öğretmenliği, üniversitelerde Eğitim Fakültesi bünyesinde eğitimi verilmekte olan ve yalnızca Sözel puan türüne göre öğrenci kabul eden 4 yıllık bir lisans bölümüdür.

Özel Eğitim Öğretmenliği TM mi TS mi?

ÖSYM’nin yayımladığı değişikliğe göre; bu güne kadar yapılan ÖSYS sınavlarında YGS 4 puan türüyle alım yapan eski ismiyle Zihinsel Engelliler, yeni ismiyle Özel Eğitim Öğretmenliği, 2017 yılı itibariyle Türkçe-Sosyal 1 (TS 1) bölümünden, yani sözel puan türüyle alım yapacak.

Zihinsel Engelliler öğretmenliği hangi alandan alıyor?

Zihinsel Engelli Öğretmenliği Bölümü Hangi Puan Türü İle Öğrenci Alıyor? Bu bölüm 4 yıllık lisans eğitimi sunmakta ve sözel puan türü ile öğrenci almaktadır.

P10 puan türü ne demek?

P10 PUAN TÜRÜ NEDİR? Eğitim fakültelerinden mezun olan lisans mezunu adayların öğretmenlik tercihlerinde kullandıkları puan türüdür. Bu puan türü GK + GY + Eğitim bilimleri bileşenlerinden oluşur. P121 puan türü gelmeden önce sadece P10 puan türü kullanılmaktaydı.

Özel eğitim kaç puanla kapattı?

Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü 2021 taban puanları en düşük 287,83927, en yüksek 447,18513’tür. Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü 2021 başarı sıralaması en düşük 273033, en yüksek 1852’dir.

See also:  universite puani nasil hesaplanir?

Özel Eğitim Öğretmenliği alan var mı?

Zihin engelliler öğretmenliği diye bir bölüm yok artık. Özel eğitim öğretmenliği var. Aşağıdaki 16 alanda alan sınavı yapılmaktadır.

Ana okulu öğretmenliği hangi bölümden alıyor?

Anaokulu öğretmeni olmak için 4 yıllık lisans programını bitirmiş olmanız gerekir. Aynı zamanda, çocuk gelişimi bölümü, ev ekonomisi, okul öncesi öğretmenliği ve Anaokulu öğretmenliği bölümlerinden mezun olmanız gerekir.

Özel eğitim alan öğretmeni nedir?

Özel eğitim öğretmenliği, normal eğitim teknikleri dışında kalan kişilere eğitim ve öğretim veren bir meslektir. Özel eğitim öğretmenliği genel olarak çeşitli duygusal, fiziksel, öğrenme ya da zeka engeli olan öğrencilere eğitim ve öğretim vermek üzere özel olarak yetiştirilir.

Eşit ağırlıkta hangi bölümler var?

En çok tercih edilen eşit ağırlık meslek grupları ekonomi, ekonomi ve finans, el sanatları tasarımı ve üretimi, enerji yönetimi, elektronik ticaret ve teknoloji yönetimi, felsefe, felsefe grubu öğretmenliği, girişimcilik, grafik tasarım, gayrimenkul geliştirme ve yönetimi, gümrük işletme, havacılık yönetimi, hukuk

Sınıf öğretmenliği hangi bölümden alıyor?

Sınıf Öğretmenliği bölümü bir lisans programıdır ve bölümün amacı çağa uygun ve modern olarak nitelendirilebilecek öğretmenleri yetiştirerek bulundukları eğitim kurumlarındaki öğrencilerine en iyi eğitimi gösterebilecek kişileri yetiştirerek eğitim sektörüne ve öğrencilere fayda sağlamaktır.

Zihinsel engelliler öğretmeni olmak için ne yapılmalı?

Nasıl Zihinsel Engelliler Öğretmeni Olunur? Zihinsel engelliler öğretmeni olmak için dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Zihinsel Engelliler Öğretmenliği veya Özel Eğitim Öğretmenliği bölümlerinden lisans derecesi ile mezun olmak gerekmektedir.

Zihinsel Engelliler öğretmenliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Zihin Engelliler Öğretmenliği

Bölüm Üniversite Puan Türü
Zihin Engelliler Öğretmenliği İnönü Üniversitesi (Malatya) YGS-4
Zihin Engelliler Öğretmenliği Karadeniz Teknik Üniversitesi (Trabzon) YGS-4
Zihin Engelliler Öğretmenliği Maltepe Üniversitesi (İstanbul) YGS-4
Zihin Engelliler Öğretmenliği Marmara Üniversitesi (İstanbul) YGS-4
See also:  Malatya Eğitim Bursu Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Zihinsel Engelliler Öğretmeni kimler olabilir?

Eğitim Programına Kimler Katılabilir

 • En Az Önlisans Mezunu.
 • Fizyoterapist ve Rehabilitasyon uzmanları
 • Çocuk Gelişimi ve Eğitimcileri.
 • Rehber Öğretmenler.
 • Odyologlar.
 • Psikologlar.
 • Hemşireler.
 • Sınıf Öğretmenleri.
 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector