Online Eğitim Nedir, Nasıl Yapılır?

Online Eğitim; İnternet hattına bağlantısı sağlanmış bir bilgisayar ile önceden kayıt edilmiş dersleri izlemek, ya da canlı olarak verilen dersleri takip etmektir. Özellikle Sertifika Eğitim Programları için son dönemde online eğitim sistemi ile verilmektedir. Online eğitim aslında nedir?

Uzaktan eğitim nasıl oluyor Üniversite?

Uzaktan öğretim, öğrencinin ve öğretim üyesinin kampüse gelme zorunluluğunun bulunmadığı, tamamen sanal ortamda, canlı, görüntülü, sesli ve interaktif olarak derslerin işlendiği, uzaktan fakat yüz-yüze üniversite eğitiminin verildiği çağdaş bir eğitim sistemidir.

Uzaktan eğitim deyince aklımıza ne gelir?

Uzaktan Eğitim Ne Anlama Gelir? Zamandan ve mekândan bağımsız, internet ortamının bulunduğu her yerde, öğrenci ve öğretmenlerin görüntülü ve sesli olarak gerçekleştirdikleri eğitim biçimine uzaktan eğitim adı verilir. Bilgisayar ortamında gerçekleştirilen eğitim, öğrenciler ve eğitmenler için büyük olanaklar sağlar.

Online eğitim sistemi nedir?

Öğrencilerin ve eğitmenlerin aynı ortamda bulunduğu geleneksel örgün eğitim yönetimden farklı olarak, Online eğitim, ders veren eğitmen ile öğrencinin aynı mekânda bulunmadığı eğitim sistemini anlatan bir terimdir.

Üniversitelerde uzaktan eğitim ne demek?

Uzaktan Öğretim, alışılmış geleneksel eğitim tarzından farklı olarak, kampüse gelme zorunluluğunun olmadığı, derslerin bilgisayar vasıtasıyla tamamen sanal ortamda, canlı ve interaktif olarak işlendiği, katılımcının istediği zaman bunları tekrar tekrar izleyebileceği eğitiminin adıdır.

Üniversitelerde uzaktan eğitim var mı?

Üniversite senatosu 29 Aralık 2021 tarihinden itibaren 9 Ocak 2022 tarihine kadar uzaktan (online) eğitim kararı aldı. Uygulamalı derslerin fiziki ya da uzaktan (online) yapılmasıyla ilgili olarak Fakülte ve Müdürlükler ayrıca karar alacak, kararları zaman yitirmeksizin duyuracak” şeklinde açıklama yaptı.

Uzaktan eğitim ve açıköğretim arasındaki fark nedir?

UZAKTAN ÖĞRETİM ve AÇIK ÖĞRETİM FARKI

Her ikisi de zamandan ve mekandan bağımsızdır. Uzaktan Öğretimde derse devam ve katılım zorunluluğu bulunur, Açık Öğretimde devam ve katılım zorunluluğu yoktur.

See also:  Antalya Manavgat Yangın Ne Zaman Başladı?

Uzaktan eğitimin olumlu yönleri nelerdir?

 • Uzaktan eğitim, öğrenci merkezlidir.
 • Uzaktan eğitim, fırsat eşitliği sunar.
 • Uzaktan eğitim, eğitim giderlerini azaltır.
 • Uzaktan eğitim, zaman ve mekândan bağımsızdır.
 • Uzaktan eğitim, sosyal fobisi olan bireylere rahatlık sağlar.
 • Uzaktan eğitim, gelişmiş araçlarla ders işleme imkânı sağlar.
 • Eğitim denince aklımıza hangi sözcükler gelir yazalım?

  Bu model, kavramları karşılaştırmak ve kelimeleri tanımlamak gibi bireysel eğitim çalışmalarını altı farklı eğitimsel kategoriye ayırır: Bilgi, anlayış, uygulama, analiz, sentez ve değerlendirme.

  Çalışmak deyince akla ne gelir?

  Bir şeyi oluşturmak veya ortaya çıkarmak için emek harcamak. Herhangi bir iş üzerinde olmak. Bir şeyi yapmak için gereken çarelere başvurmak, o şeyi gerçekleştirmek için kendini zorlamak, çaba harcamak.

  Online sistem ne demek?

  Online ödeme sistemi OÖS, ülkemizde e-tahsilat, internetten tahsilat, sanal pos ve benzeri isimlerle de adlandırılan ve sanal (internet) ortamda kredi kartıyla yapılan ödeme yöntemine verilen addır.

  Online Eğitim faydalı mı?

  Uzaktan eğitimin avantajları oldukça fazladır. Yüzyüze eğitime göre sayılabilecek fayda oranı yüksektir. Geleneksel eğitimden yararlanamayan kişiler için idealdir. Çalışan kişilerin öğrenimlerine devam edebilmesini sağlar.

  Online derslerin sınavları yüz yüze mi?

  BOĞAZİÇİ: SINAV KARARI AKADEMİSYENLERE BIRAKILDI

  Dönem sonu sınavların yapılış biçimi ise dersi veren öğretim üyesinin kararına bırakıldı. Rektörlük tarafından zorunlu bir uygulama olmadığı için dersi veren akademisyenin kararına göre sınavlar yüz yüze ya da çevrimiçi yapılabilecek.

  Üniversite Uzaktan eğitimde derslere girmek zorunlu mu?

  Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), üniversitelerde teorik derslerin tamamı için uzaktan eğitimin zorunlu olmadığı açıklandı. Açıklamada, ‘Hangi dersleri uzaktan öğretim yöntemleriyle yapacağı, bu zorlu süreçle sınırlı kalmak kaydıyla, üniversitelerimizin yetkili karar organlarınca karara bağlanacaktır’ denildi.

  Uzaktan eğitim ücretli mi?

  Tıp, Sosyal Bilimler, Bilgisayar Bilimleri, Beşeri Bilimler gibi onlarca temel alanı kapsayan derslere ücretsiz olarak erişim sağlayabilirsiniz. Uzaktan aldığınız eğitimlerin sertifikalarına sahip olabilmeniz için ise ücretli kayıt yapmanız gerekiyor.

  See also:  Konya Bursa Bileti Ne Kadar?

  Uzaktan eğitim diploması Farklı mi?

  Uzaktan eğitim ile örgün eğitim arasında diploma farkı bulunmamaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector