Okul Yurtları Ne Zaman Açılıyor?

Öğrenci yurtları 1 Ekim’de açılıyor; izolasyon odaları hazır.

Öğrenci yurtları Ne Zaman Açılacak 2021?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, KYK yurtlarına yeni dönem yurt başvurularının 6 Eylül’de başladığını duyurdu. Başvurular 12 Eylül’de sona erecek.

Yurtlara giriş ne zaman?

Yurtlara sabah en erken 06.00, gece en geç 23.00’da girebilirsiniz. Yurt giriş çıkışlarına uymayan öğrenciler önce uyarı alır ardından yurttan atılabilir.

Yurtlara en erken ne zaman gidilecek?

Yurtlara en erken hangi tarihte girebilirim? Üniversite ve yurt kayıtlarını tamamlayan yeni öğrenciler, Yurt Başvuru Takvimi’nde belirtilen tarihten itibaren yurtlara girebilir. Eğitimlerine devam etmekte olan öğrenciler ise yarıyıl başlangıcından en erken 3 gün önce yurtlara girebilir.

Öğrenci yurtları ne zaman açıklanacak?

KYK YEDEK YURT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Yedek sırası bekleyen öğrenciler için ilk KYK yedek yurt sonuçları 20 Eylül’de, ikinci yedek yerleştirme 23 Eylül’de, üçüncü yedek yerleştirme ise 27 Eylül’de gerçekleştirilecek.

KYK yurt Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2021?

KYK yurt başvuru sonuçları için yedek yerleştirmeler için süreç devam ediyor. İlk yedek yerleştirme 20 Eylül’de, ikinci yedek yerleştirme 23 Eylül’de yapıldı. Üçüncü yedek yerleştirme sonuçları ise 27 Eylül’de gerçekleştirilecek.

KYK yurtlarına ne zaman giriş yapılabilir?

KYK YURT BAŞVURUSU E-DEVLET’TEN YAPILACAK

Ayrıca, 1 Haziran 2020 tarihinden önce üniversite kayıtlarını yapan ara sınıf öğrencileri de başvurularını e- Devlet üzerinden yapabilecek. Öğrenciler, 12 Eylül 2021 saat 23.59’a kadar başvurularını yapabilecek.

KYK Yurdu saat kaçta açılıyor?

KYK yurtlarına girişler sabah saat 06:00 başlıyor. Akşam ise yurt içindekiler saat 23:00’dan sonra yurttan dışarı çıkması yasak olurken, Dışarda olup da KYK yurduna giriş yapacaklar ise saat 24:00’a kadar giriş yapmaları gerekiyor. Özel izinler, hafta sonları ve resmi tatiller dışında 75 gün izin hakkınız vardır.

See also:  universite e kayit icin ne gerekli?

KYK’da ne zaman kalabilirim?

15- KYK yurtlarında kaç yıl kalabilirim? * Öğrenciler KYK yurtlarında okudukları bölümün normal bitiş tarihine kadar barınabilir. Örneğin 4 yıllık bir programa kayıt olan öğrenci ilk yıl yurda kayıt olması halinde en fazla 4 yıl kalabilir.

KYK da izin kaç gün?

Öğrencilere, yükseköğretim kurumlarının akademik takvimleri gereği verilen tatiller, hafta sonu (cumartesi-pazar) tatilleri, diğer resmi tatiller ve özel izinler hariç bir eğitim-öğretim yılında toplam 75 gün izin verilmektedir.

4 tip KYK Yurtları kaç kişilik?

Örneğin 4 kişilik yurt odasında en fazla 3 kişi barınabilecek.

Yurtlarda kalınıyor mu?

KYK yurtlarında asil olarak kalma hakkına sahip olan öğrenciler, kayıtlarını gerçekleştirmelerinin akabinde yurtlarda kalabilecek. Yedek listede kalan öğrenciler ise misafir olarak kalma imkanına sahip olabilecek.

6 tip KYK Yurtları nedir?

KYK 1.tip yurt Ücreti ve Depozito açısından en uygun olan yurt tipidir. KYK 6.tip yurt ise ücret ve depozito açısından diğerlerine göre daha pahalı olan yurt tipidir. Kredi ve Yurtlar Kurumunun 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı için belirlediği yurt ücretleri aşağıdaki gibidir.

Yurt Başvuruları Ne Zaman Açıklanacak 2021?

Sonuçların başvuruların tamamlanacağı 12 Eylül sonrası açıklanması bekleniyor. Yapılan başvuru sonuçları, kurumun resmi web sitesi https://sonuc.kyk.gov.tr adresinden öğrenilebilecek.

6 tip KYK Yurtları kaç kişilik?

6.tip KYK yurtlarında ise odaların genellikle 2 kişilik olduğu söylenebilir.

Ek yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından KYK yurt başvuru sonuçları 16 Eylül Perşembe günü erişime açılmıştı. Yükseköğrenimde eğitim gören öğrenciler için bir sonraki süreçte KYK burs başvuruları alınacak. 2021-2022 KYK burs başvurusu e devlet ekranı üzerinden tamamlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector