Okul Sütü Hangi Günler Dağıtılacak?

Okullarda bağımsız anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine haftada 3 gün süt dağıtılacak. Sütler ise 200 mililitre ambalajlı, yağlı, sade UHT içme sütü şeklinde olacaktır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülecek olan bu program Resmi Gazetede de yerini aldı.”
9. Okul sütleri haftanın hangi günlerinde dağıtılacaktır? Cevap: 2013‐2014 Eğitim-Öğretim yılının ikinci dönemi başından itibaren, her hafta pazartesi‐çarşamba‐cuma günleri dağıtılacaktır.

Okul sütü dağıtımı ne zaman başlayacak?

Türkiye’de yılda yaklaşık 19 milyon ton süt üretildiğini, üretimdeki fazlalığa karşı süt tüketimin Avrupa Birliğinin gerisinde olduğunu dile getiren Yılmaz, ‘Okul Sütü Programının başladığı 2011-2012 eğitim öğretim yılında bugüne kadar yaklaşık 1,5 milyar kutu süt öğrencilerimize dağıtıldı.

Okul sütü Programı bitti mi?

Çocukların sağlıklı beslenmesi ve süte ulaşımı kolaylaştırmak için Okul Sütü Programı’nın çok önemli olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Sındır, “2011 – 2012 yılında başlatılan ve 7 yıl süren proje sessiz sedasız sonlandırıldı. Süt sağlıklı nesiller yetiştirmede en önemli role sahip temel besin kaynağıdır.

Okullarda süt dağıtımı ilk ne zaman başladı?

Türkiye’de ise okul sütü programı ilk olarak 1960 yıllarında ABD desteğiyle okullara süt tozu dağıtılmasıyla başlamıştır.

Okul sütü Projesi Nedir?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Ulusal Süt Konseyince ortaklaşa yürütülen Okul Sütü Programı’nın amacı, öğrencilere süt içme alışkanlığını kazandırmak, yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerini sağlamaktır.

Okullarda süt dağıtımı neden durduruldu?

Okul Sütü Akıl Küpü projesi çerçevesinde dağıtılan sütlerden öğrencilerin zehirlenmesi üzerine tartışma başladı. Devletin yetkilileri sütlerin bozuk olduğu iddialarını reddetti. Çocukların süt alerjisi olduğunu, öğrencilerin birbirlerine psikolojik olarak bulaştırdığını söyledi. Birçok kentte süt dağımı durduruldu.

See also:  Izmir Sığacık Nasıl Gidilir?

Okullarda süt dağıtılıyor mu?

Tanzim satışların gündemde olduğu bir dönede çocukların sağlıklı beslenmesi ve süte ulaşımını kolaylaştırmak için 7 yıldır aralıksız sürdürülen okul sütü programı, bu yıl sessiz sedasız kaldırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector