Numarataj Belgesi Nasıl Alınır Izmir?

Numarataj Belgesi Nereden Alınır? Numarataj belgesi alınması için ikamet edilen belediyeye başvuru yapmak gerekmektedir. Buna göre Büyük Şehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne bağlı adres yönetim şefliğinden bu belgeler alınmaktadır. Buna göre matbu dilekçe ile numarataj için servise başvurulur.
Büyükşehir olmayan şehirlerde ilçe belediye yetkisindedir. Büyükşehirlerde ise bünyesinde bulunan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne bağlı Adres Yönetim Şefliği’nden alınır. Fakat meclis kararı ile alınan karar neticesinde Büyükşehirlerde yetki ilçe belediyesine aktarabilir.

Numarataj ücreti ne kadar?

Numarataj; belediyelerden alınan, oturulacak evin numaralandırılması hakkında oluşturulan bir belgedir. Bu belge ev sahiplerine verilmektedir. Bu belge temini işleminde belediyeler genellikle ücret talep etmemektedir.

Köy evlerine kapı numarası nasıl alınır?

YAPILACAK YAPILAR İÇİN GEREKLİ BELGELER

 1. 1) Dilekçe (yapılmak istenen yapılar ile parselin durumu hakkında ayrıntıları içeren)
 2. 2) Güncel Tapu Kaydı
 3. 3) Kadastro Çapı (Tapu Kadastro Birimlerinden Alınacak)
 4. 4) Koordinatlı Aplikasyon Krokisi.
 5. 5) Tapu Hisseli ise hissedarlardan Konut Yapılmasında Sakınca Yoktur Yazısı.

Numarataj değişikliği nedir?

Numarataj belgesi, yeni yapılacak ya da yapılmış olan yapılar için alınan belgedir. Bu belgeyi alabilmek için nerede ikamet ediliyor ise orada bulunan belediyeye giderek başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru için istenen belgeler şu şekildedir.

Yabancılar için numarataj nasıl alınır?

peki numarataj nasıl alınır? Yabancılar numarataj almak için adres yerleşim yeri belgesi veya kira kontratı ile tapu ve ev sahibide sitenebilir belediye binalarına giderek bu evrakı talep ederler. İlçe Belediyeleri yabancılara numarataj verebilmektedir.

Belediyeden ev numarası nasıl alınır?

Numarataj Nasıl Alınır? Adres yönetim şefliği evrak servisine başvurmak suretiyle numarataj alınmaktadır. Bu doğrultuda matbu dilekçe kullanmak suretiyle, numarataj servisine başvuru gerçekleşir. Dilekçe içerisinde ise binanın bulunduğu il, ilçe ve mahalle belirtilir.

See also:  Izmir Iş Mahkemeleri Nerede?

Köyde ev yapmak için kimden izin alınır?

Köy alanlarında yapılması planlanan evlerin tamamı, bahsedilen köylerde yaşayanlar ve sürekli ikamet halinde olan tapu sahipleri için geçerlidir. Arsa tapusuna sahip olan kişileri İlçe Özel İdaresi’ne doğrudan başvuru yaparak, gerekli belgelerin temini ile yapı izni ve ruhsatı alabilirler.

Mahalle olan köylerde ev yapmak ruhsat gerektirir mi?

Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 57. maddesine göre köy ve mezraların yerleşik alanlarında ve civarında sadece köy nüfusuna kayıtlı ve köyde sürekli oturanlarca yapılacak konut, tarım ve hayvancılık amaçlı yapılar ile müştemilat binaları yapı ruhsatı ve yapı kullanma iznine tabi değildir.

Köyde ev yapmak ne kadara mal olur?

Köye Ev Yaptırmanın Maliyeti

Bu noktada m2 başına 1500 TL ile 2500 TL ye kadar farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Yani 100 m2 bir köy evinin kaba inşaatı size minimum 150 bin TL’ye, maksimum da 250 bin TL’ye mal olabilir.

Numarataj değişikliği nasıl yapılır?

Peki, tapuda numarataj hatası nasıl düzeltilir? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlemesiyle hatalı blok ya da daire numaralarında düzeltme işlemi tüm daire sahiplerinin tapu müdürlüklerine başvurmasına gerek kalmadan, lisanslı harita kadastro bürolarının hazırlayacağı teknik raporla yapılabiliyor.

Numarataj nedir ne ise yarar?

Numarataj nedir? Numarataj belgesi, belediye mücavir alan sınırları içerisinde bulunan meydan, bulvar, cadde, yol, sokaklar ile bunlara cephesi bulunan yapılara adres tespiti yapılıp, Herhangi bir toprak parçası veya binanın coğrafi konumunu ve işlev açısından tanımlanmasını sağlamaktır.

Numarataj neye göre verilir?

Numarataj nedir? Mahalle, köy, mezra, mevki, küme evleri, meydan, bulvar, cadde ve sokaklara ad veya numara, binalara ise numara verilmesi zorunludur. Ayrıca, mahalle, meydan, bulvar, cadde ve sokaklara değişmeyecek sabit tanıtım numarası verilir.

See also:  Izmir Çiğli Ye Nasıl Gidilir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Numarataj nasıl alınır?

Numarataj Şube Müdürlüğü

 1. [email protected]
 2. +90 (312) 507 30 40.
 3. +90 (312) 507 30 43.

Ikamet almak için ne lazım?

 • Taşındığınız yer daha önce sistemde kayıtlı değilse herhangi bir belgeye ihtiyaç yoktur.
 • Taşındığınız adres, daha önceden başka bir kişi tarafından beyan edilmiş ise yanınızda yeni adresinize ait doğalgaz, elektrik, su, telefon faturası ya da abonelik sözleşmesi getirmeniz gerekmektedir.
 • Tac numarası nedir?

  Tac kaydı nedir dediğimizde ( type approval code ) Cihaza ilişkin bilgileri ifade eden kod olup IMEİ numarasının ilk 8 hanesinden oluşur.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector