Müteahhitlik Belgesi Nasıl Alınır Antalya?

Müteahhitlik belgesi alabilmek için öncelikle bulunan ilin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü’ne müteahhitlik belgesine sahip olmayı dilediğinizi belirten bir dilekçe yazarak evraklarınızla ile birlikte başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Kimdir Tapu Müteahhitliği yetki belgesi?

2- Yetki Belgesi Başvuru Formu (EK-1). 5- Tapu Fotokopisi (Müşterek tapularda ortaklardan noter onaylı muvafakatnamesi) 6- Vekaleten başvuru yapılması halinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde yapı müteahhitliği yetki belgesi numarası almakla ilgili ibarenin vekaletnamede olması zorunludur.

Yapı müteahhitliğinin yetki belgesi?

Yapı Müteahhitliği için herhangi bir yazılı belge verilmemekte olup başvuru üzerine sistem üzerinden yetki belge numarası tanımlanarak müteahhitlik sınıfı belirlenmektedir. İlgili kurumlar YAMBİS sistemi üzerinden yetki belgesi ile ilgili görüntülemeyi yapmaktadırlar.

Yapı müteahhidi yetki Belge Numarası?

Yapı Müteahhidi Yetki Belge Numarası almak için Halk Bankasının, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü Ankara Kurumsal Şubesinin 118 kodlu Hesabına başvurulan gruba ait bedelin yatırılması gerekmektedir. İşlem Halk Bankasının bütün şubelerinden yapılabilmektedir.

Geçici yapı Müteahhitliği yetki belgesi?

ÖNEMLİ NOT: Geçici yapı müteahhitliği yetki belgesi alınabilmesi için yapılacak yapının bodrum katı dışında en çok iki katlı olması ve toplam inşaat alanının 500 m2 ’den küçük olması şartı vardır ve Yetki Belge Numarası sadece o yapım işinde kullanılmak ve beş yıl içinde bir defaya ve tek bir yapıya mahsus olmak üzere verilir.

Ilk defa müteahhitlik belgesi nasıl alınır?

Yapı müteahhitliği yetki belgesi numarası alınabilmesi için izlenmesi gereken prosedürler şöyle:İlk etapta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüklerine başvuru yapılması gerekmektedir. Kuruma, belgeyi istediğinize dair bir dilekçe yazmalı ve yapı müteahhidi yetki belgesi başvuru formunu doldurmalısınız.

Müteahhitlik belgesi nasıl alınır ücreti?

Müteahhidi Yetki Belgesi Grup Kayıt Ücreti 1300 TL, Olmak üzere, toplamda 2900+350+1300= 4550 TL ücretlendirme yapılmaktadır. Ancak grup talebi olmasa dahi H grubu için yatırılan 350TL başvuru ücretinin iadesi yoktur. Komisyonun uygun görmesi halinde de 1300 lira grup kayıt ücreti yatırması talep edilecektir.

See also:  Izmir Metro Öğrenci Ne Kadar 2021?

Müteahhitlik belgesi almak için ne gerekiyor?

– (Kendi arsası üzerine yapı yapacak olan gerçek ve tüzel kişiler için)

 • Başvuru dilekçesi.
 • Yetki Belgesi Başvuru Formu (EK-1).
 • Geçici Müteahhitliğe İlişkin Bilgilendirme Formu.
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi.
 • Tapu Fotokopisi (Müşterek tapularda ortaklardan noter onaylı muvafakatnamesi)
 • İnşaat müteahhitlik belgesi nasıl alınır?

  Müteahhitlik yetki belgesi alabilmek için öncelikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğüne başvuru yapılması gerekir. Müteahhitlik belgesine sahip olmayı istediğinizi belirten bir dilekçe yazarak başvurunu formunu doldurmalısınız.

  Müteahhitler belgesi için hangi odaya kayıt olur?

  Kanunun bu amir hükmü gereği, yapının müteahhitliğini üstlenen Ticari firmalardan kuruluş ‘ amaç’ maddesinde ‘ yapı müteahhitliği’ kaydı veya Ticaret Odası ‘ yapı müteahhitliği’ meslek kaydı istenecektir.” İfadesi, gereğince ilgili kurum ve kuruluşlara verilmek üzere dilekçe ile başvuru yapılması halinde Oda Sicil

  Müteahhitlik belgesi nasıl alınır 2022?

  Nereye Başvurulur? Müteahitlik belgesi almak isteyen gerçek ve tüzel kişiler başvurularını, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı il müdürlüklerine yapmaları gerekmektedir. Yapı müteahhitleri yapacakları yapının sınıfında ve metre karesinde belge grubu almak zorundadırlar.

  Müteahhit olmak için ne kadar para lazım?

  İlk binayı dikerek müteahhitliğe başlamanın maliyeti kat sayısına, binanın yapılacağı ile, kullanılacak malzemenin kalitesine göre değişiyor. 2022 de 100 metrekare bir dairenin maliyeti asgari basit inşaatta 347 bin tl civarında.

  Müteahhitlik yetki belgesi kimler alabilir?

  Kimler müteahhit olabilir? Ticaret odasına kaydını müteahhit olarak tescil ettirmiş bulunan 18 yaşını doldurmuş her T.C. vatandaşı yapı müteahhidi olabiliyor.

  Müteahhitlik işi nasıl yapılır?

  Müteahhit olmak için üniversite mezuniyet şartı aranmamaktadır. 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü’ne başvurup, ‘Yeterlilik Belgesi’ alarak müteahhit olabilmektedir. Bazı üniversitelerin müteahhitlik sertifika programı da mevcuttur.

  See also:  Izmir Bit Pazarı Ne Zaman?

  Kimler geçici müteahhit olabilir?

  Geçici müteahhitlik belgesi için gerekli evraklar

  Yönetmelik kapsamında inşaat ustalarının kayıt altına alınıp 32-40 saatlik bir eğitimden geçirilerek kendilerine ustalık setifikası veriliyor. İnşaat işinde çalışan ve belge sahibi olmayan ustaların geçici müteahhitlik belgesi alması şartı bulunuyor.

  İnşaat yapmak için müteahhitlik belgesi şart mı?

  Buna göre, müteahhitlik belgesi olmadan inşaat yapılamıyor. Yapı müteahhidi ayrıca inşaat ve tesisat işlerinde yetki belgeli usta çalıştırmak ve belgelerinin bir örneğini şantiye dosyasında bulundurmak zorundadır.

  Müteahhitlik Belgesi almak zorunlu mu?

  Yapı ruhsatı alması gereken bütün yapıların bir müteahhit sorumluluğunda yapılması gerekiyor. Müteahhitin yapı inşaatında sorumluluk alabilmesi için müteahhitlik yetki belgesi almış olması gerekiyor. Müteahhitlik yetki belgesi olmayan kişiler yapı inşaatında sorumlu olamıyor.

  2021 müteahhitlik belgesi nasıl alınır?

  Müteahhitlik yetki belgesi almak isteyen kişiler kendilerinin bulundukları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüklerine başvuruda bulunabilir. Bu başvuru sırasında kişinin müteahhitlik başvurusu adı altında bir başvuru formu doldurması gerekir. Bu başvuru formu dilekçe olarak doldurulup belge talebinde bulunulur.

  H grubu müteahhitlik belgesi kaç metrekare inşaat yapar?

  MÜTEAHHİTLİK GRUPLARI KAÇ M2 İŞ YAPABİLİR?

  Belge Grubu 3B Sınıfı Yapı 5A Sınıfı Yapı
  G 5.150 m2 3.121 m2
  G1 3.679 m2 2.230 m2
  H 2.044 m2 1.239 m2
  Geçici 500 m2 (Bodrum kat hariç en fazla 2 kat)

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector