Konya Ödm Şifremi Unuttum Nasıl Öğrenebilirim?

ÖDM ÖĞRENCİ ŞİFRESİ NASIL ALINIR? Öğrencilerimizin, okul müdürlüklerinden kullanıcı bilgileri ve şifrelerini temin etmeleri gerekmektedir. Kullanıcı bilgileri veya şifrenin unutulması durumunda okul yönetiminden yeni bir şifre alınması gerekecektir.

ODM platformuna nasıl giriş yapılır?

1- İnternet tarayıcınızın(sistemin daha verimli çalışması için Google Chrome tavsiye edilir) adres satırına “ odmplatform.meb.gov.tr ” adresini yazınız ve Enter tuşuna basınız. 2- Açılan sayfada UYGULAMAYA GİRİŞ düğmesine basınız. 3- Kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriniz.

Konya ÖDM sınav sonucu nasıl öğrenilir?

https://konyaodm.meb.gov.tr/ODM adresinde bulunan Ölçme Değerlendirme Modülü ile öğrenci, öğretmen, okul, ilçe ve il kullanıcıları tarafından ölçme değerlendirme materyallerine ve bunlara ait değerlendirme sonuç ve analizlerine erişilebilmektedir.

ÖDM sınavı nedir?

Konya ÖDM öğrenci girişi araştırılan konular arasında bulunuyor. Konya ÖDM, Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından hazırlanan kullanımına sunulan bir modüldür. Konya ÖDM sınavına çevrimiçi katılım gerçekleştiriliyor.

Istanbul ÖDM nedir?

MEB İSTANBUL ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

ODM platform meb gov tr nedir?

Ölçme Değerlendirme Merkezleri Ortak Platformu.

Ölçme Değerlendirme Platformu nedir?

Ölçme Değerlendirme Merkezlerimizin desteği ile hazırlanan bu platform, ölçme değerlendirme ilkelerine uygun sorularla hem il hem de ülke geneli soru havuzu oluşturmak, öğrencilere kaynak desteği sağlamak ve ortak sınav uygulamaları için oluşturulan testleri okullarımızla paylaşmak gibi özellikleri bünyesinde

ÖDM süreç izleme sınavı nedir?

Süreç odaklı ölçme ve değerlendirme sistemi; öğrencinin ne kadar bildiğini değil, neleri öğrenip neleri öğrenemediğini teşhis eden ve öğrenme eksiklerini gidermek için iyileştirme süreci hazırlayan sistemdir.

Kazanım değerlendirme Sınavı sonuçları nereden öğrenilir?

Sınav sonuçlarını web sayfasımızda bulunan Sonuç Öğrenme Modülünden öğrenebilirsiniz. 4, 5, 6 ve 7 Ocak 2021 tarihlerinde yapılan Kazanım Değerlendirme Sınavlarına il geneli 242 resmi ve özel okulda öğrenim gören 11.395 öğrenci katıldı.

See also:  Izmir Araba Pazarı Hangi Gün?

Ortak sınav sonuçlarına nasıl bakılır?

Veli ve öğrenciler, ortak sınavlar kapsamında gerçekleştirilen altı temel ders için sınav sonuçlarını bugün itibariyle https://e-okul.meb.gov.tr adreslerinde yer alan e-okul veli bilgilendirme sayfasından görebilecekler. Veli ve öğrenciler, her türlü soruları için Alo 147 hattına 7 gün 24 saat başvurabilecek.

Öğrenci kurum kodu nedir?

Kurum kodu genel olarak her okula özgü bir numara şeklinde ifade edilebilir. Tıpkı Türkiye Cumhuriyeti’nde yer alan her vatandaşa ait kimlik numarasında olduğu gibidir. Böylece okullar karıştırılmadan değişik amaçlar altında kurum kodu üzerinden gerekli yasal çalışmalar ve iletişim gerçekleşir.

Ölçme ve değerlendirme ne demek?

Ölçme: Gözlenen niteliklerin (değişkenlerin) gözlem sonuçlarının sayı veya sembollerle belirtilmesidir. Değerlendirme: Ölçme sonuçlarını bir ölçütle karşılaştırarak, ölçülen nitelik hakkında bir değer yargısına (anlamlandırma, karar verme, yorum yapma) varma sürecidir.

Süreç izleme sınavı neden yapılır?

Süreç odaklı değerlendirmede tek amaç öğrencileri notla değerlendirmek değil; öğrenenlerin bireysel farklılıklarını dikkate alarak tamamlamaları gereken eksiklikler konusunda hem öğretmene hem de öğrenciye dönüt vermek, öğrencilerin süreç içerisindeki ilerleme aşamalarını görmelerini sağlamaktır.

Süreç izleme sınavına nasıl girilir?

EBA ana ekranındaki sol menüden “Raporlar” bölümüne tıklayınız. Açılan sayfada “Çalışma Raporları” bölümüne tıklayınız. Açılan pencereden incelemek istediğiniz sınavı seçiniz. Açılan pencerede uygulamaya katılan sınıfların performanslarını görüntüleyiniz.

Süreç odaklı değerlendirme ne demek?

Süreç değerlendirme, verilen eğitimi iyileştirmek için kullanılan ve ana amacı geri bildirim almak olan değerlendirme çeşididir. Süreç değerlendirme: öğrencilerin güçlü ve zayıf yanlarını önceden tespit etmek. öğrencilerin konuyu anlamakta yaşadıkları zorlukları ortaya çıkarmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector