Kemal Kılıçdaroğlu Hangi Okul Mezunu?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi yani yeni adıyla Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun. 5 Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Kemal Kılıçdaroğlu ile aynı okuldan mezun.

Kemal Kılıçdaroğlu hangi bölüm mezunu?

Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden 1971 yılında mezun olan Kılıçdaroğlu, siyasete atılmadan önce 1992–1996 ve 1997–1999 yılları arasında Sosyal Sigortalar Kurumu’nun (SSK) genel müdürlüğünü yapmıştır. 2002 yılında CHP’ye katılmıştır ve ilk defa 2002 Türkiye genel seçimlerinde İstanbul 2.

CHP ne zaman tek başına iktidar oldu?

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu ve ilk yasal siyasi partisi olma özelliklerini taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi, 1923’ten 1950’ye kadar aralıksız iktidarda kalmış ve 1946’ya kadar genellikle tek parti yönetimini uygulamıştır. Türkiye’de en uzun süre iktidarda kalmış siyasi partidir.

Kemal Kılıçdaroğlu kardeşi ne iş yapar?

Ardından Kocaeli’deki abisi Ali Kılıçdaroğlu’nun yanına taşınan Celal Kılıçdaroğlu, inşaat işlerinde çalıştı. 1992’de abisinin imar müdürü olarak çalıştığı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde ustabaşı olarak çalışmaya başladı. Emekli olduğu 2007’ye kadar burada çalıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector