Kelebekler Vadisi Konya Ne Zaman Açılacak?

Türkiye’nin ilk kelebek bahçesi Konya’ya inşa ediliyor. Tesis mayıs ayında hizmete girecek.

Kelebekler Vadisi hangi günler açık?

Konya Kelebekler Vadisi, pazar günü hariç haftanın 6 günü açık. Fiyatları da tam 17,5, öğrenci 7,5 lira.

Konya kelebek Müzesi ne zaman açıldı?

2015 yılında hizmete açılan ve bin 600 metrekarelik kelebek uçuş alanı ile Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise sayılı kelebek uçuş alanlarından bir tanesi olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi; 3 bin 500 metrekaresi gezi alanı olmak üzere toplam 7 bin 600 metrekarelik kullanım alanına sahiptir.

Konya Kelebekler Vadisi giriş ücreti ne kadar?

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi giriş ücretleri öğrenci için 7,50 TL iken sivil girişler için 15 TL. Siviller için ücret hafta sonu 17,50 TL olarak belirlenmiştir. Ailesi ile gelen 0-6 yaş çocuklar için girişler ücretsiz iken, şehit yakını, gazi, engelli ve 65 yaş için 5 TL’dir.

Kelebekler Vadisi ücretli mi?

Konya Kelebekler Vadisi Giriş Ücreti 2022

Ailesiyle birlikte gelen 0-6 yaş arası çocuklardan giriş ücreti alınmıyor. Ailesiyle birlikte gelen 6-14 yaş arası çocuklardan 5 TL alınıyor. Engelli ve 65 yaş üstü ziyaretçilerin giriş ücreti 5 TL.

Konya Kelebekler Vadisi saat kaça kadar açık?

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi Ziyaret Saatleri

Pazartesi hariç haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz. Saat 10’da açılıyor ve saat 18.30 sularında da kapanıyor. Büyük bir alan olduğu için biraz erkenden gitmenizde fayda var.

Türkiye’nin en büyük tropikal bahçesi nerede?

Konya’nın Selçuklu ilçesi Sille Parsana Mahallesi’ndeki Tropikal Kelebek Bahçesi, pandemi döneminde de ziyaretçi akınına uğruyor.

Kelebekler Vadisi ne zaman kelebek olur?

Kelebekler Vadisi’ne Ne Zaman Gidilmeli? Kelebekler Vadisi’nde havaların güzelleşmesi ile birlikte sezon nisan ayında başlamaktadır. Burayı nisan ayından eylül ayının sonlarına kadar, hatta zaman zaman ekim ayının ilk haftalarına kadar ziyaret etmek mümkün.

See also:  Izmir Mermer Fuarı 2021 Ne Zaman?

Kelebek Bahçesi hangi şehirde?

Konya’da beslenme, iklimlendirme ve bitki varlığıyla özel koşullar sağlayan Kelebek Bahçesi, tropikal ülkelerden gelen kelebeklere doğal yaşam alanını aratmıyor.

Konya Kelebekler vadisine kaç numaralı Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Kelebekler Vadisi yakınından geçiyor: 45-A, 47-A, 67-A, 86-A.

Konya Kelebekler Vadisinde mangal yapılır mı?

Yalnız bitişiğindeki yer ‘kelebek vadisi’ normal piknik yapılan mangal yakılan bir park, orayla karıştırmayın. Burası tropikal kelebek bahçesi.

Konya Tren Garından kelebekler vadisine nasıl gidilir?

Konya Tren Garı’ndan taksi ile 20 dakika içinde Konya Tropikal kelebek Bahçesi’ne ulaşabilirsiniz. Konya Otogarından taksi ile 10 dakika içinde Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ne ulaşabilirsiniz. Konya Büyükşehir Belediyesi 47 Numaralı otobüsü ile Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ne ulaşabilirsiniz.

Kelebekler Vadisinde nasıl kalınır?

Yani Kelebekler Vadisi’nde kamp ücreti kişi başı 90 TL ve ücreti ödemezseniz orada konaklamanın yolu yok. İndikten sonra ücreti ödemek istemezseniz 17:00’a kadar sahilde takılabilirsiniz. Ardından ya tekneye binip geri dönmek ya da Faralya’ya giden yoldan yukarı çıkmak zorundasınız.

Kelebekler Vadisi’nde denize girilir mi?

300 metre uzunluğunda sahile sahip olan Kelebekler Vadisi’nde çok berrak bir denizle karşılaşacaksınız. Fakat deniz hızlı bir şekilde derinleşiyor ve suyu biraz soğuk. O yüzden açılırken dikkatli olun. Vadinin plajı çakıl taşlarından oluştuğu için yanınıza deniz ayakkabınızı almayı unutmayın.

Kelebekler Vadisinde nereler gezilir?

 • Saklıkent Milli Parkı
 • Ölüdeniz.
 • Fethiye Merkez.
 • Yeşil Vadi.
 • Çalış Plajı
 • Kelebekler Vadisi.
 • Tlos Antik Kenti.
 • Fethiye Market.
 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector