Izmir Otogardan Şirinceye Nasıl Gidilir?

Izmir otogardan Şirinceye nasıl gidilir? Selçuk ilçe merkezinde bulunan otogardan Şirince’ye her 20 dakikada bir dolmuş kalkıyor. Ortalama 25 dakika süren yolculuk için Selçuk’tan ilk araç 07.20’de. Şirince’den Selçuk yönüne ise 07.40 ile 19.00 saatleri arasında dolmuş bulmak mümkün.

Izmir merkezden Şirinceye nasıl gidilir?

Yapmanız gereken İzban istasyonlarını kullanarak Tepeköy’e kadar gelip, Tepeköy İstasyonu’ndan Selçuk yönüne aktarma yapmak. İzmir’den Şirince’ye trenle ulaşım için Basmane Tren Garı’ndan, Denizli yönüne giden tren ile Selçuk İstasyonun da inip Selçuk merkezde bulunan dolmuşları kullanabilirsiniz.

Selçuk Şirince dolmuş fiyatları ne kadar?

Selçuk-Şirince minibüslerinin ücreti 8 lira. Şirince’den Selçuk’a dönüş saatlerini hesaplamak için her mevsim geçerli olacak şekilde Selçuk-Şirince seferi yapan ilk ve son minibüs saatine 40 dakika ekleyin. Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 100 lira.

Izmir otogardan Şirinyere nasıl gidilir?

İzmir’den Şirince’ye otobüsle ulaşım: İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden (İZOTAŞ) her 40 dakikada bir kalkan Selçuk dolmuşları ile ilçe merkezine kadar ulaşım mümkün. Selçuk’tan Şirince’ye gitmek için bir dolmuşa daha binmek gerekiyor.

Şirince ye ne zaman gidilir?

Bunlar dışında köye çok yakın olan Efes Antik Kenti’ni, Meryem Ana Kilisesi, Hadrian Tapınağı ve Selçuk Kalesi’ni de gezip görebilirsiniz. Şirince’de Akdeniz iklimi hakim olmasından dolayı kışları ılık ve yağışlı, yazları ise kurak ve sıcak geçer. Bu nedenle kış aylarında da güzel Şirince’yi ziyaret edebilirsiniz.

Şirinceye toplu taşımayla nasıl gidilir?

İzmir-Şirince İZBAN; Türkiye’nin en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemlerinden İZBAN ile İzmir’den Selçuk’a gitmek en kolay ve en ucuz yol. Karşıyaka, Halkapınar, Alsancak veya diğer İZBAN istasyonlarından Tepeköy’e gelip, Tepeköy’den Selçuk yönüne aktarma yapılıyor. Selçuk’tan minibüsle Şirince’ye geçiliyor.

See also:  Ziya Selçuk Hangi Okul?

İzmir Şirince köyü arası kaç km?

İzmir il merkezine ulaştıktan sonra 85 km sonra Şirince Köyü’ne ulaşabilirsiniz.

İzmir Selçuk ne kadar?

İzmir – Selçuk (İzmir) Otobüs Seferi

En Ucuz Sefer 35,00 TL
En Uygun Fiyatlı Firma Tokat Seyahat
İzmir – Selçuk (İzmir) Kaç Saat? 1 Saat
En Çok Sefer Yapan Firma Tokat Seyahat
Ortalama Fiyat 42,50 TL

İzmir Selçuk dolmuşları nereden kalkıyor?

İzmir Selçuk dolmuşları: İzmir Selçuk dolmuşları İzmir otogardan ve Gaziemir Semt Garajından kalkıyor. Otogardan kalkan İzmir-Selçuk dolmuşları 40 dakikada bir kalkıyor ve ulaşım otoyoldan yapılıyor. Yolculuk 1 saat sürüyor.

Şirince ye nasıl gidilir?

Şirince’ye ulaşmak için otobüs, özel araç, tren, dolmuş gibi seçenekler kullanılabiliyor. Otobüsle – Bulunduğunuz yerden Selçuk’a giden otobüs firmaları olabilir. Bunlardan birini tercih edebilirsiniz. Eğer otobüsle İzmir’e geliyorsanız, İzmir garajından Selçuk’a her 40 dakikada bir otobüs var.

Şirinyere hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Şirinyer yakınından geçiyor: 104, 285, 304, 441, 470, 515, 72, 838.

Sığacık a nasıl gidilir?

İzmir’den Sığacık’a haftanın her günü belediye otobüsleri sefer düzenliyor. 985 hat numaralı ESHOT otobüsleri Üçkuyular-Seferihisar arasında ulaşım sağlıyor. F. Altay metro durağında inerek Üçkuyular’a geldikten sonra 985 numaralı otobüse binip Seferihsar’a gelebilirsiniz.

Nazar köye otobüsle nasıl gidilir?

İzmir – Nazarköy arası özel araçla yaklaşık 35 – 40 Dakika sürmektedir.

  1. Nazarköy’e Otobüs ile Gitmek: Kemalpaşa ile Vişneli Köyü arasındaki hat olan 768 numaralı otobüs ile Nazarköy’e ulaşabilirsiniz.
  2. Nazar Boncuğu Atölyeleri, her yerde bulamayacağınız özel görüntüler sunuyor.

Şirinceye akşam gidilir mi?

Sanki her sabah herkes setinin başına geçiyor, akşam turistlerin gitmesi ile dağılıyor… Ama güzel mi derseniz, mimarisi, doğası, hissiyeti, her şeyi çok güzel. Zaten turistik köy, hatırlarsanız 2012’de Mayaların kıyamet senaryoları sayesinde iyice köpürmüştü.

See also:  Liselerde Yüz Yüze Eğitim Nasıl Olacak?

Şirince kaç saatte gezilir?

Kaç günde gezilir: Şirince gezinizi 1 – 2 günlük bir sürede tamamlayabilirsiniz. Ziyaret için en uygun zaman: Şirince, sahip olduğu iklim itibariyle her mevsim ziyaret edilebilir bir yerdir. Lakin köyün en güzel ve en popüler dönemleri bahar ve yaz aylarına denk gelmektedir.

Şirince den sonra nereye gidilir?

Şirince çevresinde gezilecek yerler

Efes Antik Kenti ve Efes Müzesi, Şirince’ye 8 km uzaklıkta olan Selçuk ilçe merkezinde. Köye kadar gelmişken Selçuk Kalesi, St. John Anıtı, Meryemana Evi, Artemis Tapınağı, Kuşadası ve Dilek Yarımadası ve Büyük Menderes Deltası Milli Parkı’nı da görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector