Izmir Metro Grev Ne Zaman?

İzmir’de, Türkiye Demiryolu İşçileri Sendikasına üye metro ve tramvay çalışanları, toplu sözleşme görüşmelerinde uzlaşma sağlanamaması halinde, Metro A.Ş. binası önüne asılan grev kararını 22 Ekim’de uygulayacak.

Izmir metro ne zaman grev 2021?

İzmir Metro A.Ş. ile Demiryol İş Sendikası arasında 20 Nisan 2021 tarihinde başlayan toplu iş görüşmelerinde, toplam 69 maddelik taslağın 60 maddesinde anlaşma sağlanmış, kalan 9 madde üzerinde mutabakat sağlanamadığından sendika tarafından 22 Ekim 2021 günü 05:00’da başlamak üzere grev kararı almıştır.

Izmir metro grevde mi?

Türkiye Demiryolu İşçileri Sendikası ile İzmir Metro A.Ş arasında 627 çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesi olumlu sonuçlandı. Taraflar toplu iş sözleşmesini imzalarken, bugün yapılacak olan grev ise sonlandırıldı. Türkiye Demiryolu İşçileri Sendikası İzmir Şubesi Başkanı Hamdullah Giral, “Metro A.Ş.

22 Ekim Izban’da grev var mı?

her zamanki gibi vatan bartili ve tekapeli tosuncuklar vokalistlikleriyle gerçekleşecektir. olmayan grevdir.

Izmir metro çalışanları ne kadar zam aldı?

arasında 310 çalışanı kapsayan görüşmeler sonucunda yapılan sözleşme, ilk yıl için ortalama % 11 zam ile imzalandı. % 5,73 ile % 14 oranında yapılan seyyanen zamlar sonucunda İzmir Metro AŞ.’deki en düşük çıplak brüt ücret 1.850 TL, en yüksek çıplak brüt ücret 3.780 TL’ye yükseldi.

Izmir metro grev Neden?

İzmir’de metro ve tramvayda görevli 627 çalışanı kapsayan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) ve arabulucu görüşmelerinden sonuç alınamaması nedeniyle İzmir Metro A.Ş’nin kapısına grev kararı asıldı.

Ege Üniversitesinde grev var mı?

Ege Üniversitesinde örgütlü olan Tez Koop-İş İzmir 2 No’lu Şube, 6 Aralık’tan bu yana süren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde TÜHİS ile anlaşmaya varamadı. Sendika yetkilileri dün Ege Üniversitesi rektörlüğü ile yapılan görüşmeden de sonuç alamayınca eylem kararı aldı. Pazartesi günü üniversiteye grev kararı asılacak.

See also:  Sancaktepe Eğitim Araştırma Hastanesi Ne Zaman Açılıyor?

Izmir metro grevi ne oldu?

İzmir’de metro ve tramvayda görevli 627 çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesi ve arabulucu görüşmelerinden sonuç alınamamasının ardından İzmir Metro AŞ’nin kapısına grev kararı asıldı.

Izmir metro anlaşma sağlandı mı?

Görüşmelerin ardından gazetecilere açıklama yapan Giral, İzmir Metro A.Ş 9. dönem toplu iş sözleşmesini imzaladıklarını söyledi. Çalışanların yüzünün gülebileceği şekilde görüşmelerin sonlandığını belirten Giral, ‘Hep baştan da söyledik, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımızın da söylemiyle ‘eşit işe eşit ücret.

Bugün izmir metro çalışıyor mu?

Metro ve tramvayda “hafta içi” seferleri normal seyrinde devam edecek. “Hafta sonu” ise İzmir Metrosu Cumartesi günleri 06.00-06.30 saat diliminde 7,5 dakikada bir; 06.30-20.00 saatleri arasında 5 dakikada bir; 20.00-00.20 aralığında 30 dakikada bir sefer yapacak.

Grev ne kadar sürer?

Yeni kanundaki düzenlemede 1. 6 işgününde karar alınamayacağı ve 2. 6 işgününde mutlaka karar alınması şeklindeki sınırlamalar kaldırılmıştır. Uyuşmazlık tutanağının tebliği tarihinden itibaren 60 günlük süre içinde grev kararı alınabilecektir.

Izban metro çalışıyor mu?

Çalışmak zorunda olan tüm meslek gruplarına ESHOT otobüsleri, metro ve İZBAN trenleri toplu ulaşım hizmeti verecek. İzmir’de hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı süresince yasak kapsamında olmayan meslek gruplarına ESHOT otobüsleri, Metro ve İZBAN toplu ulaşım hizmetini verecek.

Izban çalışanları ne kadar maaş alıyor?

İZBAN’da 10 yıldır çalışan bir makinistin aldığı net maaş 2 bin 679 lira. Asgari ücrete gelen zam ile bu maaş 2 bin 825 liraya çekilerek asgari ücrete denkleştirildi. Sosyal yardımlarla beraber bu rakam 3 bin 457 lira 43 kuruş oluyor. İzmir’de ulaşım sektöründe çalışan 10 yıllık otobüs şoförü ise 3 bin 605 lira alıyor.

Metro çalışanları ne kadar maaş alıyor?

EN YÜKSEK MAAŞ 11 BİN TL OLDU

See also:  2 Yıllık Okul Öncesi Öğretmenliği Ne Is Yapar?

Sözleşmede, metro ve tramvay işletmelerinde farklı iş kollarında çalışan 627 personel için en düşük maaş brütü 4 bin 856 TL’den brüt 7 bin 553 TL’ye çıkarıldı. En yüksek personel maaşı ise brüt 7 bin 845 TL’den brüt 11 bin 302 TL’ye yükseldi.

Metro sürücüsü ne kadar maaş alır?

Maaşını kontrol et

Otobüs ve tramvay sürücüleri, işe yeni başlandığında genel olarak aylık net ₺1.222 ile ₺1.738 arasında para kazandırır. 5 yıllık hizmetten sonra bu rakam, 45 saatlik bir çalışma haftası için aylık ₺1.278 ile ₺1.937 arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector