Izmir Merkezden Efes E Nasıl Gidilir?

Efes Antik Kenti’ne Nasıl Gidilir? Efes Antik Kentine İzmir merkezden kalkan toplu taşıma araçları ile gidilebilmektedir. İzmir’den toplu taşıma araçları ile Selçuk ilçesine giderek buradan kolay bir şekilde Efes Antik Kentine gidilebilmektedir. Bunun yanında özel araçlar ile de Antik Kente gitmek mümkündür.
1. İzmir’den Efes’e ulaşım. İzmir’den Efes’e nasıl gidilir sorusunun yanıtı, İzmir Şehirlerarası Otogarı’ndan (İZOTAŞ) Selçuk minibüslerine binmek ya da herhangi bir İZBAN durağından İZBAN’a binerek öcelikle Selçuk’a gitmek gerek. Aracı olmayanlar için İZBAN en pratik yol.

İzmir konaktan Efes antik Kentine nasıl gidilir?

Konak bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden efes antik. kent adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 108, 152, 27, 490, 515, 691, 887.
  2. Tren: MENEMEN – CUMAOVASI.
  3. Metro: İZMIR METROSU.

Efes Antik Kenti giriş ücreti ne kadar?

Milattan önce 6000’li yıllarda kurulmuş olan Efes Antik Kenti, pek çok yerli ve yabancı turistin ülkemizde ziyaret ettiği önemli bir ören yeridir. Efes Antik Kenti örenyeri giriş ücreti 150 TL’dir. Efes Yamaç Evler giriş ücreti 65 TL’dir. Efes Antik Kenti’ne sahip olmuş olduğunuz müzekart ile giriş yapılabilir.

Menderesten Efes’e nasıl gidilir?

Adnan Menderes Havalimanı’ndan İZBAN kullanarak Efes’e ulaşmak için, Tepeköy İstasyonu’nda inmeniz ve Selçuk yönünde aktarma yapmanız gerekmektedir. Selçuk’tan Efes Antik Kenti’ne ulaşmak için ilçe merkezinden hareket eden minibüsleri kullanmanız gerekmektedir.

Efes gezmek kaç saat sürer?

Buraya en az 2-3 saatinizi ayırmalısınız. Kulağınıza çok gelebilir ama bir metropol gezdiğinizi unutmayın. Rehberli yürüyüş turu da 2 saat sürüyor. Eğer hem Efes Antik Kenti’ni hem de çevredeki Meryem Ana Evi, Artemis Tapınağı gibi diğer önemli noktaları da gezecekseniz tur 4-5 saati buluyor.

See also:  Beşiktaş Antalya Maçı Ne Zaman Hangi Kanalda?

Meryem Ana Kilisesi ücretli mi?

Ziyaret Saatleri: Meryem Ana Evi’ni her gün 09:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Giriş ücreti: 10 TL ‘dir (2021). Müze kart geçerli değildir. Kendi aracınız ile gidecekseniz ayrıca otopark ücreti alınmaktadır.

Efes Antik Kenti giriş ücreti Müzekart geçerli mi?

Müzekart geçerli olup Efes’e ücretsiz giriş yapabilirsiniz. Ama en mantıklısı gitmeden 60 TL’ye Müzekart+ çıkartmak. Müzekart ile 1 yıl boyunca tüm müzelere ücretsiz giriş yapabiliyorsunuz.

Efes giriş kimlere ücretsiz?

Maddesinin 3, 4, 9, 12, 13, 16, 17 ve 18 inci fıkralarında belirtilenler ve 8 yaş altı çocuklar (Türk vatandaşı ve yabancı) hariç olmak üzere tüm ücretsiz giriş hakları, ayrıca ücretlendirilen Efes Örenyeri Yamaçevler ve Göreme Açık Hava Müzesi Karanlık Kilise bölümlerine yapılacak ziyaretlerde geçerli değildir.

Efes Antik Kenti ücretsiz mi?

Antik kent giriş ücreti 120 TL’dir. Ancak bu ücret yamaç evler kısmını içerisine almıyor. Yamaç Evleri’ni de gezmek isterseniz ekstradan bir 55 TL daha vermeniz gerekecek. Müze Kart’ı olanlar antik kenti ücretsiz olarak gezebilirler ancak yine Yamaç Evleri için ücret ödemek durumundalar.

Efesten Şirince ye nasıl gidilir?

Yapmanız gereken İzban istasyonlarını kullanarak Tepeköy’e kadar gelip, Tepeköy İstasyonu’ndan Selçuk yönüne aktarma yapmak. İzmir’den Şirince’ye trenle ulaşım için Basmane Tren Garı’ndan, Denizli yönüne giden tren ile Selçuk İstasyonun da inip Selçuk merkezde bulunan dolmuşları kullanabilirsiniz.

Selçuk A Izbanla nasıl gidilir?

İzmir’den Selçuk’a Ulaşım

İZBAN hattına aktarma yaparsanız, Tepeköy’de indikten sonra Tepeköy- Selçuk İZBAN hattına aktarma yapmanız gerekmektedir. İzmir şehir merkezine ortalama 75 km uzaklıkta bulunan Selçuk ilçesine otobüs ile ulaşım ortalama 1 saat sürmektedir.

Bathonea antik kenti nasıl gidilir?

Küçükçekmece bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Bathonea Antik Kent adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 79Y, 98S, HT20.
  2. Tren: MARMARAY (HALKALI – GEBZE)
  3. Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: A-216, MİNİBÜS: A-36, MİNİBÜS: A-47, MİNİBÜS: A-49.
See also:  Izmir Bayındır Nasıl Bir Yer?

Efese giriş ücretli mi?

Giriş Ücretleri (2021)

Efes Antik Kenti için güncel giriş ücreti 120 TL ‘dir. Ancak bu fiyat Antik kent içerisinde yer alan Yamaç Evleri için geçerli değildir. Eğer Yamaç evlerini de görmek isterseniz ekstra 45 TL daha ödemeniz gerekiyor.

Efes e ne zaman gidilir?

Her adımda tarihin kalıntılarına rastlayacağınız Efes Antik Kent’te Celcus Kütüphanesi, Antik Tiyatro, Kral Yolu, Meryem Kilisesi gibi görülmesi gereken birçok yapıt bulunuyor. İzmir’in Selçuklu ilçesinde bulunan Efes’i keyifli ve rahat bir şekilde gezmek isteyenler için en uygun zaman mayıs ve eylül arası.

Efes Hristiyanlar için neden önemli?

Hristiyanlar için çok özel bir anlamı var, kutsal hac noktalarından biri. Dünyada Hristiyanlığın ilk yedi kilisesinden biri. Hıristiyanlık’ın tarihinde önemli yere sahip Ekümenik Konsülü, 431 yılında Meryem Kilisesinde yapıldığından Konsiller Kilisesi olarak da isimlendiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector