Izmir Kalem Adası Kimin?

İZMİR KALEM ADASI NEREDE? İzmir Kalem Adası, İzmir’in Dikili ilçesine bağlı Bademli Köyü açıklarında bulunuyor. İnce kumu ve göz alıcı plajı ile Türkiye’nin Maldivleri olarak biliniyor.
Kalem Adası’nın sahibi olan Dartar Ailesi’nin genç kuşak üyesi İhsan Dartar, “Rahmetli babam (Yüksel Dartar – Bir dönemin meşhur süt markası Gülüm Süt’ün de sahibi olan bir sanayici) 80’lerin öncesinde Bademli’nin karşısında bulunan iki adayı satın almış.

Kalem Adası nı kim aldı?

DARTAR AİLESİ KİMDİR? Yüksel Dartar 1973’te Kalem Adası’nı satın alır, hem gelecek kuşaklara bir yapı, hem İstanbul’daki yoğun iş temposundan bir kaçış noktası inşa eder.

Kalem Adası satıldı mı?

İzmir’in Dikili ilçesinde, Bademli Köyü’ne yaklaşık 500 metre mesafedeki saklı cennet Kalem Adası, 400 milyon Türk Lirası’na satışa çıkarıldı. Turkuaz mavisi suyu, bembeyaz kumları ve tarihi dokusu ile ‘ Ege’nin Maldivleri’ olarak anılan Kalem Adası’nın, 70 metre altında da jeotermal su olduğu biliniyor.

Yüksel dartar kim?

Disütaş’ın sahibi Yüksel Dartar, Dikili’nin Bademler Koyu’ndaki asıl ismi Garip Ada olan bugünkü Kalem Adası’nın büyük bölümünü de 1973’te satın almıştı. Kalem Adası 1. derecede arkeolojik ve doğal sit alanı olmasına rağmen Yüksel Dartar adaya kaçak konutlar inşa etti.

Kalem Adası nereye bağlı?

İzmir ilinin Dikili ilçesinde yer alan Bademli Köyü, ilçe merkezinden 10 km kadar uzaklıkta yer almaktadır. Kalem Adası volkanik bir oluşum sonucunda oluşmuştur. Bu adaya gitmek için Adanın Bademli Köyünde bulunan otoparkına gidilmesi ve hemen ardından otelin sahip olduğu tekne ile Adaya ulaşılması mümkündür.

Kalem Adası kaç para?

‘Ege’nin Maldivleri’ olarak bilinen Kalem Adası, 400 milyon TL’ye satışa çıkarıldı.

Kalem Adası Nerede Kalınır?

Kalem Adası Otelleri

See also:  Uzaktan Eğitim Sınavı Nasıl Oluyor?
 • Kalem Island Oliviera Resort – Special Class. 4 yıldızlı
 • Merada Termal Hotel & Spa. Şehir merkezine 1,5 kilometre.
 • Gulnar Sultan Tas Konak. Şehir merkezine 4,9 kilometre.
 • Er Turistik Apart Otel. Şehir merkezine 3,6 kilometre.
 • Badem Tatil Koyu.
 • Dikili Papaya Evleri Tatil Köyü
 • Dikelya Hotel.
 • Tasev Butik Hotel.
 • Bademli Kalem Adası nerede?

  Ege’nin incisi olarak nitelendirilen Kalem Adası, İzmir şehrinin Dikili ilçesinde, ülkemizin ilk ve tek ada otelini barındırmaktadır. Bademli Köyü’ne 450 kilometre uzaklıkta yer alan ada, palmiyeleri ve muazzam bitki örtüsü ile meşhurdur.

  Garip Adası Nerede Kalınır?

  Garip Adasında konaklamak için herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Buraya yakın olan Kalem adası ve Bademli köyünde konaklama imkanı bulunmaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector