Izmir Foça Nasıl Gidilir?

Foça’ya Nasıl Gidilir? İzmir şehir merkezi üzerinden Foça’ya gidebilmek için çok sayıda seçenek bulunmaktadır. İzmir kent genelinde hizmet sunan banliyö hattı üzerinden İZBAN, belediye otobüsleri, vapur seferleri ve minibüsler aracılığı ile Foça’ya ulaşım mümkündür.

İzmir Izbanla Foça’ya Nasıl Gidilir?

Foça’ya İzmir’den ulaşım için en hızlı ve en kolay yöntemlerden biri banliyö treni İZBAN. İzmir kent merkezinden İZBAN trenine binerek Hatundere İstasyonu’nda indikten sonra tren seferleri ile koordineli bir şekilde çalışan 744 numaralı Foça-Hatundere Aktarma ESHOT otobüslerini kullanarak Foça’ya gidebilirsiniz.

İzmir otogardan Foça’ya Nasıl Gidilir?

İZMİR OTOGARDAN FOÇA’YA NASIL GİDİLİR? İzmir Otogarından Foça dolmuşları var. Havalimanından ESHOT’un 204 numaralı Havalimanı-Bornova Metro otobüsüne binip oradan otogara geçip Foça dolmuşlarına binin. Alternatif olarak İZBAN Turan durağında inip yolun karşısından geçen Foça dolmuşlarına binebilirsiniz.

İzmir Foça otobüsleri nereden kalkıyor?

Araçlarımız İzmir Otogarından 101 ve 102 nolu perondan hareket etmektedir.

İzmir Foça arası kaç lira?

İzmir Otogar’dan Foça’ya gitmek için ortalama 20-25 TL, Çiğli bölgesinden ulaşım sağlamak için ortalama 14 TL, Menemen ilçesinden ulaşım sağlamak için ortalama 10 TL, Bayraklı ilçesinden ulaşım sağlamak için ise ortalama 10 TL ödemeniz gerekmektedir.

Hatundere Foça arası kaç dakika ESHOT?

744 (ESHOT)

744 otobüs hattının ilk durağı Hatundere İstasyon olup son durağı Eski Foça durağıdır. 744 (Foça), her gün çalışıyor. Ek bilgi: 744 hattında 45 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 64 dakika.

Yeni Foça otobüsü nereden kalkıyor?

Hatundere istasyonunda 745 Numaralı otobüsler ile Yeni Foça Otogar’a gidebilirsiniz. Otogar merkezdedir. İzmir Şehirlerarası Otogar’dan Yeni Foça’ya minibüs seferleri mevcuttur. Dolmuş seferleri karşılıklı olarak 06.30’da başlayıp 18.30’da sona eriyor.

See also:  Antalya Nereye Yakın?

Yeni Foça nereye gidilir?

Foça’da Gezilecek Yerler

 • Sazlıca Koyu. Sazlıca Koyu Manzarası
 • Kozbeyli Köyü Kozbeyli Köyü Sokakları
 • Siren Kayalıkları Siren Kayalıkları Foça.
 • Phokaia Antik Kenti. Phokaia Antik Kent Kalıntıları
 • Beş Kapılar Kalesi. Tarihi Beş Kapılar Kalesi.
 • Foça Yeryüzü Pazarı Foça Yeryüzü Pazarı Esnafı
 • Foça Adaları
 • Foça Frigya Tepesi.
 • İzmir Foça nereye yakın?

  Foçaİzmir’in kuzeyinde yer alan bir sahil ilçesidir. Foça’ya bağlı bir bucak (Yeni Foça) ve 6 adet köy vardır. Foça’nın batısında İzmir Körfezi, kuzeyinde Çandarlı Körfezi, doğusunda ve güneyinde ise Menemen ilçesi bulunmaktadır.

  İzmir çeşme nasıl gidilir?

  İzmir şehir merkezinden iki ayrı otobüs kullanarak Çeşme’ye belediye otobüsü ile gidilebiliyor. 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsünü kullanarak Urla’da indikten sonra 760 numaralı Urla-Çeşme otobüsü ile Çeşme’ye gidebilirsiniz. Her iki otobüste de İzmirim Kart kullanılıyor.

  Hatundere Aktarma Merkezi nerede?

  Hatundere Tren İstasyonu, İzmir’in Menemen ilçesinde yer alan TCDD’ye ait tren istasyonudur. İstasyon, 1996 yılında inşa edilerek hizmete girmiş ve TCDD’nin Alsancak – Aliağa Bölgesel Treni seferlerinde kullanılmıştır.

  Eski Foça Ne Yenir?

  Foça’nın Mutlaka Tatmanız Gereken Yemekleri

 • Dondurmanın Adresi:Meşhur Girit Sakız Dondurmaları Nazmi Usta.
 • Ege Otları ve Lezzetli Mezeler:Kuzina Foca.
 • Lezzetli ve Taze Balıklar:Fokai Balık Restaurant.
 • Boyozun Adresi:Foça Simit.
 • Kumruyu Deneyin:Kumrucu Ariff.
 • Foça Kahvaltısı:Kavala Cafe.
 • İzmir Foça istanbul arası otobüsle kaç saat?

  İstanbul – Foça arası yaklaşık 600 kilometre ve 8 saat 15 dakika sürmektedir. Bursa – Foça arası yaklaşık 360 kilometre ve 5 saat sürmektedir. Ankara – Foça arası yaklaşık 640 kilometre ve 9 saat sürmektedir.

  İzmir merkezden Eski Foça’ya Nasıl Gidilir?

  Özel araç ile Foça’ya ulaşım oldukça kolay. İzmir şehir merkezi ile Foça arası yaklaşık 70 kilometre. İzmir şehir merkezinden yola çıkarsanız sırasıyla Bayraklı, Karşıyaka, Çiğli ve Menemen ilçelerinden geçerek Foça’ya ulaşabilirsiniz. Genel olarak İzmir çevreyolu ve Anadolu Caddesini kullanacaksınız.

  See also:  Izmir Narlıdere Nasıl Bir Yer?

  İzmir dikili arası ne kadar?

  İzmir il merkezine ortalama 120 km uzaklıkta yer alan Dikili’ye Çanakkale- İzmir Karayolu kullanılarak ulaşım sağlayabilir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector