Izmir E Nasıl Gidilir?

İzmir’e Nasıl Gidilir? İzmir’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İzmir’e gelebilirsiniz. İzmir karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 565 km, Ankara’ya yaklaşık 582 km, Bursa’dan ise yaklaşık 322 km uzaklıktadır.

İzmir’e nasıl gidebilirim?

İzmir’e nasıl gidilir ✈️

İzmir’e hemen hemen birçok şehirden direkt otobüs seferi bulunuyor. Birçok kentle hava yolu bağlantısı bulunan şehre Denizli, Ankara ve İstanbul’dan trenle de ulaşılıyor. İzmir-Aydın Otoyolu ve İzmir-Bursa-İstanbul Otoyolu İzmir’i Türkiye’nin en gelişmiş bölgeleri ile bağlıyor.

Istanbuldan İzmir’e giderken nerelerden geçilir?

Özel araç ile İzmir’e gitmek isteyen ziyaretçiler, yola çıktıkları şehre bağlı olarak İstanbul- İzmir Otoyolu, İzmir-Aydın-Denizli-Burdur Otoyolu, Kuzey Ege Otoyolu, Ankara- İzmir Otoyolu kullanılabilir.

Istanbuldan izmire gitmek için hangi feribot?

Yenikapı – Bandırma İDO – İzmir : 657-707 lira

İstanbul’da Yenikapı’dan Bandırma’ya İDO arabalı vapurla geçmenin bedeli 236 ila 266 lira arasında değişiyor. Şayet dönüşte de bu yolu kullanırsanız sadece İDO masrafınız 470 lira ila 530 lira arasında değişecek.

İstanbul İzmir feribot kaç saat sürer?

İstanbul- İzmir arası feribotla 478 kilometredir ve bu mesafeyi tamamlamak 5 saat 48 dakika sürecektir. Eğer bu güzergahlardan hiçbirini kullanmak istemezseniz bir diğer seçeneğiniz uçak ile yolculuk yapmaktır. Bu durumda her güzergahta olduğu gibi İstanbul İzmir arası uçakla kaç saat sürer diye düşünebilirsiniz.

Google Maps nasıl giderim?

Yol tarifi alma ve rotaları görme

  1. Bilgisayarınızda Google Haritalar’ı açın.
  2. Yol tarifi’ni. tıklayın.
  3. Haritadaki noktaları tıklayın, bir adres girin veya bir yer adı ekleyin.
  4. Ulaşım şeklinizi seçin.

Izmite otobüsle nasıl gidilir?

İzmit’e Otobüs İle Ulaşım

İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerden otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul’dan gitmek için Esenler Otogarı ve Harem Otogar’ından kalkan otobüsler ile ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmir’de ikamet eden tatil severler ise İzmir Otogar’ından kalkan otobüsler ile İzmit’e gidebilirler.

See also:  Okul Eteği Nasıl Ütülenir?

İstanbul İzmir feribot nereden kalkıyor?

sarayburnu’ndan kalkıyor ve alsancak limanı’nda indiriyor yolcusunu. motosiklet ücretinin gün itibariyle 35 ytl olmasından dolayı, motosikletle uzun yol gitmekten çekinenler için biçilmis kaftandır.

İstanbul İzmir ücretsiz yol kaç km?

Otoyol sayesinde İstanbul- İzmir arası 8 saat süren yolculuk 3,5 saate düşecek. İstanbul-İzmir arasındaki mevcut yol yaklaşık 515 kilometre. Otoyolla iki kent arası 426 kilometreye düşmüş olacak. Böylece İstanbul ile İzmir arasındaki 8.5 saatlik seyahat süresinin 3,5 saate düşeceği hesaplanıyor.

İstanbul İzmir feribot seferi var mı?

Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nin üç yıl önce son verdiği İstanbul-İzmir seferini artık bir özel şirket yapacak. İki kent arasında tek yönde 16 saat sürecek karşılıklı seferler, 16 Haziran’da Haydarpaşa Limanı’ndan hareket edecek Samsun gemisiyle başlıyor.

Istanbuldan İzmir’e deniz yoluyla nasıl gidilir?

İstanbul’dan çıkıp Eskihisar, Topçular arasını dolunca kalkan feribotlarla geçenler araç başına İDO’ya kısa bir yolculuk için, hiç de ucuz bir fiyat olmayan 45 YTL ödüyorlar! Yalova, Gemlik, Bursa çevre yolu ile Balıkesir üzerinden Akhisar’a gelebilirler.

Izmirden istanbula deniz yoluyla gidilir mi?

İstanbul Deniz Otobüsleri Sanayi ve Ticaret AŞ’nin (İDO), deniz ve kara ulaşımını entegre eden, İstanbul-İzmir seferleri, 22 Mart’ta başlayacak.

İstanbul İzmir arabayla kaç para?

Ücretli yollara ödenen 468 lira ve benzine ödenen 712 lira ile İstanbul-İzmir seyahatinin sadece yol gideri tek yön bin 180 lira. Bu maliyetleri geçen yıl ile karşılaştığımızda yollara ödenen paranın 373 liradan 468 liraya, benzin giderinin ise 248 liradan 712 lira 25 kuruşa yükseldiğini görüyoruz.

İstanbul İzmir feribotu ne kadar?

İstanbul İzmir feribotu ne kadar? Yenikapı – Bandırma İDO – İzmir: 657-707 lira İstanbul ‘da Yenikapı’dan Bandırma’ya İDO arabalı vapurla geçmenin bedeli 236 ila 266 lira arasında değişiyor. Şayet dönüşte de bu yolu kullanırsanız sadece İDO masrafınız 470 lira ila 530 lira arasında değişecek.

See also:  kanada'da nasil universite okurum?

İstanbul İzmir otobüs ile kaç saat sürer?

İstanbul – İzmir arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 7 saat 18 dakika sürmektedir.

Konak Karşıyaka Vapur kaç lira?

Tam 7,64₺ – 120 dakika içinde gerçekleşecek 1. Aktarma 1,41₺ ve 2. aktarma 1,06 Kuruş, 3. ve sonrası gerçekleşecek tüm aktarmalar ücretsizdir. Öğrenci: 2,58₺ – 120 dakika içinde gerçekleşecek aktarmaların tamamı ücretsizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector