Izmir Deprem Konutları Nereye Yapılıyor?

İzmir’de 30 Ekim 2020’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde evleri yıkılan ya da ağır hasar gören depremzedeler için Bayraklı ilçesindeki rezerv alanında yapılacak 8 bin 100 konuttan 3 bin 649’unda inşaat çalışmaları devam ediyor.

Izmir deprem konutları paralı mı?

‘İzmir’de inşa ettiğimiz konutlarımızı ilk 24 ayı ödemesiz, 216 ayı ödemeli olmak üzere 20 yıla yayılan bir vade ile vatandaşlarımıza takdim edeceğiz. Aylık ödemeler 2 artı 1 konutlarda 740 liradan, 3 artı 1 konutlarda ise 1020 liradan başlayacak.

Bayraklı TOKİ evleri ne zaman teslim edilecek?

Izmir bayraklı TOKİ evleri ne zaman teslim edilecek? İzmir’de 30 Ekim 2020’de meydana gelen depremin ardından evlerini kaybeden depremzedelere teslim edilecek konutların inşaatı devam ederken, inşaatı tamamlanan 749 daire ise 26 Kasım’da hak sahiplerine teslim edilecek.

Deprem konutları bedava mı?

Şimdiye kadar afetlerde ne uygulandıysa, dünyada ne uygulanıyorsa o yapılacak. Ücretsiz konut diye bir şey yok. Şimdiye kadar Türkiye yaşadığı en ağır afette bile uyguladığı bir metod var. 2 yıl ödemesiz, 18 yıl faizsiz ödeme. Taksitlendirme şeklinde bir ödeme yapılıyor.

Deprem Konutları devredilebilir mi?

Artan konutların, 7269 sayılı Kanun’un 3177 sayılı Kanunla değişik 31. maddesi ile bu maddeye göre çıkarılan “Afet Sebebiyle Edinilen Bina, Arsa ve Arazilerden Arta Kalanların Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik” hükümlerine göre devir veya satışları yapılabilmektedir.

Deprem konutlarını kim yapıyor?

Kalıcı konutlar Van depreminin 1. yıldönümünde depremzede vatandaşlara teslim edildi. Depremin henüz 39. Gününde temeli atılan kalıcı konutların teslimine başlandı. AFAD koordinasyonunda TOKİ’ye yaptırılan Van Merkez ve Erciş’teki 15.341 konut törenle teslim edildi.

TOKİ Evleri sağlam mı?

TOKİ konutları 7.2 şiddetindeki Van depreminde sapasağlam durdu. Yüzlerce evin yıkıldığı Van’da TOKİ’nin inşa ettiği 5 bin 996 konutta herhangi bir hasar olmadı Sekiz yılda 513 bin konut yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) evleri Van’da meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremde sağlamlığını kanıtladı.

See also:  Hatay Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Nerede?

Izmir depremzede evleri ne zaman teslim edilecek?

TOKİ tarafından, evleri yıkılan veya ağır hasar alan depremzedeler için yapılan ev ve iş yerlerinden 749’u kasım ayında sahiplerine teslim edilecek.

Izmir bayraklı TOKİ 2022 başvuru ne zaman?

TOKİ 2022 başvuru ne zaman izmir? İzmir Ödemiş TOKİ evleri için başvurular bugün yani 31 Ocak 2022 tarihi itibari ile başlarken 4 Şubat 2022 tarihi itibari ile sona erecek.

Izmir TOKİ ne zaman teslim?

TOKİ İzmir Aliağa projesi 2022’de tamam!

TOKİ tarafından İzmir’in Aliağa ilçesinde inşa edilen 33 blok 614 konut inşasında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Deprem konutları kiraya verilebilir mi?

Depremzedeler için Bizmişen’de yapılan konutlar geçtiğimiz haftalarda Hak sahiplerine teslim edilmişti. Birçok hak sahibi evlerine taşınırken bazı hak sahipleri de evlerini kiraya vermeye başladı.

Depremde hasar gören evler ne yapmalı?

Yıkılması gereken binalar için en çok 3 gün süre verilerek tehlikenin giderilmesi gerektiğinin maliklere bildirilmesi gereklidir. Bu durumda ev maliki veya vekili, bu bildiriye karşı 3 gün içinde yetkili idare kurullarına itiraz edebilir. İdare kurulları bu itirazı en geç 3 gün içinde inceleyerek karara bağlamalıdır.

Izmir deprem konutları kaç metrekare?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan konutlar 2 1 ve 3 1 şeklinde projelendirildi. 2 1 daireler 90 veya 94 metrekare, 3 1 daireler ise 102, 106, 118 veya 138 metrekare olarak inşa edildi. Proje alanlarında 795 konut ve 153 iş yerinin inşası ise sürüyor.

TOKİ Evleri nasıl devredilir?

Satın alınan konutlar üçüncü şahıslara devredilebilir mi? Alt gelir grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçlarını bitirip malik olunana kadar devredemezler. Borcu devam ederken konutunu devreden hak sahiplerinin sözleşmeleri feshedilir.

Depremde evi Yıkılanlara devlet ev veriyor mu?

‘Evi tamamen yıkılanlara toplam 41 bin lira yardım yapılacak. Orta hasarlı ev sahiplerine 5 bin lira ödenecek verilecek. 27 bin lira da güçlendirme kredisi vereceğiz. Ağır hasarlı ve yıkılacak evler için 30 bin lira, acil kira ödeneği olarak da 11 bin lira olmak üzere toplam 41 bin lira verilecek.

See also:  E Okul E Karne Nasıl Girilir?

TOKİ Evleri borcu bitmeden kiraya verilir mi?

Alt gelir projelerinden satın alınan konutlar kiraya verilebilir mi? TOKİ’den alınan ev kiraya verilir mi, diyorsanız hemen yanıtlayalım; TOKİ’den alınan evler borcu bitmeden kiraya verilmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector