Izmir Deprem Konutları Nerede Yapılacak?

Bayraklı Şehir Hastanesi yanındaki 375 hektarlık rezerv alanda ilk etapta zemin artı dört ve zemin artı beş kat olmak üzere toplam 34 blokun kaba inşaatları tamamlandı. TOKİ, depremden zarar gören vatandaşların hızlı şekilde yeni evlerine kavuşmaları için rezerv alanda yapılacak etaplar için ihaleleri gerçekleştirdi.

Izmir deprem konutları paralı mı?

‘İzmir’de inşa ettiğimiz konutlarımızı ilk 24 ayı ödemesiz, 216 ayı ödemeli olmak üzere 20 yıla yayılan bir vade ile vatandaşlarımıza takdim edeceğiz. Aylık ödemeler 2 artı 1 konutlarda 740 liradan, 3 artı 1 konutlarda ise 1020 liradan başlayacak.

Bayraklı TOKİ evleri ne zaman teslim edilecek?

Izmir bayraklı TOKİ evleri ne zaman teslim edilecek? İzmir’de 30 Ekim 2020’de meydana gelen depremin ardından evlerini kaybeden depremzedelere teslim edilecek konutların inşaatı devam ederken, inşaatı tamamlanan 749 daire ise 26 Kasım’da hak sahiplerine teslim edilecek.

Deprem konutlarını kim yapıyor?

Kalıcı konutlar Van depreminin 1. yıldönümünde depremzede vatandaşlara teslim edildi. Depremin henüz 39. Gününde temeli atılan kalıcı konutların teslimine başlandı. AFAD koordinasyonunda TOKİ’ye yaptırılan Van Merkez ve Erciş’teki 15.341 konut törenle teslim edildi.

Deprem Konutları devredilebilir mi?

Artan konutların, 7269 sayılı Kanun’un 3177 sayılı Kanunla değişik 31. maddesi ile bu maddeye göre çıkarılan “Afet Sebebiyle Edinilen Bina, Arsa ve Arazilerden Arta Kalanların Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik” hükümlerine göre devir veya satışları yapılabilmektedir.

Deprem konutları bedava mı?

Şimdiye kadar afetlerde ne uygulandıysa, dünyada ne uygulanıyorsa o yapılacak. Ücretsiz konut diye bir şey yok. Şimdiye kadar Türkiye yaşadığı en ağır afette bile uyguladığı bir metod var. 2 yıl ödemesiz, 18 yıl faizsiz ödeme. Taksitlendirme şeklinde bir ödeme yapılıyor.

TOKİ Evleri sağlam mı?

TOKİ konutları 7.2 şiddetindeki Van depreminde sapasağlam durdu. Yüzlerce evin yıkıldığı Van’da TOKİ’nin inşa ettiği 5 bin 996 konutta herhangi bir hasar olmadı Sekiz yılda 513 bin konut yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) evleri Van’da meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremde sağlamlığını kanıtladı.

See also:  Bursa Şehir Hastanesi Randevu Nasıl Alınır?

Izmir depremzede evleri ne zaman teslim edilecek?

TOKİ tarafından, evleri yıkılan veya ağır hasar alan depremzedeler için yapılan ev ve iş yerlerinden 749’u kasım ayında sahiplerine teslim edilecek.

Izmir bayraklı TOKİ 2022 başvuru ne zaman?

TOKİ 2022 başvuru ne zaman izmir? İzmir Ödemiş TOKİ evleri için başvurular bugün yani 31 Ocak 2022 tarihi itibari ile başlarken 4 Şubat 2022 tarihi itibari ile sona erecek.

Izmir TOKİ ne zaman teslim?

TOKİ İzmir Aliağa projesi 2022’de tamam!

TOKİ tarafından İzmir’in Aliağa ilçesinde inşa edilen 33 blok 614 konut inşasında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

TOKİ kim yaptı?

TOKİ (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı), Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı, özellikle sosyal konut üretimi için kurulmuş olan kamu kuruluşudur. 1984 yılında Genel İdare dışında Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı kurulmuştur.

Deprem konutları kiraya verilebilir mi?

Depremzedeler için Bizmişen’de yapılan konutlar geçtiğimiz haftalarda Hak sahiplerine teslim edilmişti. Birçok hak sahibi evlerine taşınırken bazı hak sahipleri de evlerini kiraya vermeye başladı.

Izmir deprem konutları kaç metrekare?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan konutlar 2 1 ve 3 1 şeklinde projelendirildi. 2 1 daireler 90 veya 94 metrekare, 3 1 daireler ise 102, 106, 118 veya 138 metrekare olarak inşa edildi. Proje alanlarında 795 konut ve 153 iş yerinin inşası ise sürüyor.

Deprem konutları nasıl devredilir?

AFAD Elazığ İl Müdürü Osman Pıhtılı, “Afet zedelerin konutlarını hak sahibi ailelerin kiraya vermesiyle ilgili bir engel yok. Ancak satışı ve devriyle ilgili bir engel var. Hak sahibi konutunu üçüncü şahıslara devir ve satış işlemini yapamaz. Kendi çocuğuna bile satışını yapamaz, devrini yapamaz.

TOKİ Evleri nasıl devredilir?

Satın alınan konutlar üçüncü şahıslara devredilebilir mi? Alt gelir grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçlarını bitirip malik olunana kadar devredemezler. Borcu devam ederken konutunu devreden hak sahiplerinin sözleşmeleri feshedilir.

See also:  Bursa Genelevi Ne Zaman Açıldı?

Depremde evi Yıkılanlara devlet ev veriyor mu?

‘Evi tamamen yıkılanlara toplam 41 bin lira yardım yapılacak. Orta hasarlı ev sahiplerine 5 bin lira ödenecek verilecek. 27 bin lira da güçlendirme kredisi vereceğiz. Ağır hasarlı ve yıkılacak evler için 30 bin lira, acil kira ödeneği olarak da 11 bin lira olmak üzere toplam 41 bin lira verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector