Izmir Deprem Evleri Nereye Yapılacak?

İzmir’de 30 Ekim 2020’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde evleri yıkılan ya da ağır hasar gören depremzedeler için Bayraklı ilçesindeki rezerv alanında yapılacak 8 bin 100 konuttan 3 bin 649’unda inşaat çalışmaları devam ediyor.

Izmir deprem konutları paralı mı?

‘İzmir’de inşa ettiğimiz konutlarımızı ilk 24 ayı ödemesiz, 216 ayı ödemeli olmak üzere 20 yıla yayılan bir vade ile vatandaşlarımıza takdim edeceğiz. Aylık ödemeler 2 artı 1 konutlarda 740 liradan, 3 artı 1 konutlarda ise 1020 liradan başlayacak.

Bayraklı TOKİ evleri ne zaman teslim edilecek?

Izmir bayraklı TOKİ evleri ne zaman teslim edilecek? İzmir’de 30 Ekim 2020’de meydana gelen depremin ardından evlerini kaybeden depremzedelere teslim edilecek konutların inşaatı devam ederken, inşaatı tamamlanan 749 daire ise 26 Kasım’da hak sahiplerine teslim edilecek.

Izmir deprem konutları kaç metrekare?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan konutlar 2 1 ve 3 1 şeklinde projelendirildi. 2 1 daireler 90 veya 94 metrekare, 3 1 daireler ise 102, 106, 118 veya 138 metrekare olarak inşa edildi. Proje alanlarında 795 konut ve 153 iş yerinin inşası ise sürüyor.

Deprem Konutları devredilebilir mi?

Artan konutların, 7269 sayılı Kanun’un 3177 sayılı Kanunla değişik 31. maddesi ile bu maddeye göre çıkarılan “Afet Sebebiyle Edinilen Bina, Arsa ve Arazilerden Arta Kalanların Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik” hükümlerine göre devir veya satışları yapılabilmektedir.

Deprem konutları bedava mı?

Şimdiye kadar afetlerde ne uygulandıysa, dünyada ne uygulanıyorsa o yapılacak. Ücretsiz konut diye bir şey yok. Şimdiye kadar Türkiye yaşadığı en ağır afette bile uyguladığı bir metod var. 2 yıl ödemesiz, 18 yıl faizsiz ödeme. Taksitlendirme şeklinde bir ödeme yapılıyor.

Deprem konutlarını kim yapıyor?

Kalıcı konutlar Van depreminin 1. yıldönümünde depremzede vatandaşlara teslim edildi. Depremin henüz 39. Gününde temeli atılan kalıcı konutların teslimine başlandı. AFAD koordinasyonunda TOKİ’ye yaptırılan Van Merkez ve Erciş’teki 15.341 konut törenle teslim edildi.

See also:  Bursa Gelir Testi Nerede Yapılır?

Izmir bayraklı TOKİ 2022 başvuru ne zaman?

TOKİ 2022 başvuru ne zaman izmir? İzmir Ödemiş TOKİ evleri için başvurular bugün yani 31 Ocak 2022 tarihi itibari ile başlarken 4 Şubat 2022 tarihi itibari ile sona erecek.

Izmir depremzede evleri ne zaman teslim edilecek?

TOKİ tarafından, evleri yıkılan veya ağır hasar alan depremzedeler için yapılan ev ve iş yerlerinden 749’u kasım ayında sahiplerine teslim edilecek.

Izmir TOKİ ne zaman teslim?

TOKİ İzmir Aliağa projesi 2022’de tamam!

TOKİ tarafından İzmir’in Aliağa ilçesinde inşa edilen 33 blok 614 konut inşasında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

TOKİ evleri kaç katlı?

Çevre Bakanlığı yeni proje hazırladı. TOKİ, yeni projede yapıların iki katlı olacağını açıkladı. Fakat yapılaşma bölgesine giden SÖZCÜ, TOKİ’nin sözünde durmadığını ortaya çıkardı. Yeni projede öncekine göre bazı yapılarda bir kat eksiltme ile üç katlı, bazılarında dört ve beş katlı yapılaşma gerçekleştiği görüldü.

Izmir rezerv alanı nerede?

30.10.2020 tarihinde meydana gelen deprem felaketi ile İlimiz Bayraklı İlçesi, Manavkuyu, Mansuroğlu ve Adalet mahallerinde; depremde yıkılan ve ağır hasar gören yapıların ağırlıklı bulunduğu alanlarda 7 adet Rezerv Yapı Alanı (Proje Alanı) belirlenmiştir.

Izmir TOKİ başvuruları ne zaman?

2023 yılına kadar 1 milyon 200 bin konut hayata geçirmeyi hedefleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İzmir Kemalpaşa projesi için başvuru dönemini başlatıyor. İzmirlilerin yüzünü güldüren TOKİ İzmir Kemalpaşa projesi için başvurular 11 Nisan 2022 tarihinde başlayacak.

Deprem konutları nasıl devredilir?

AFAD Elazığ İl Müdürü Osman Pıhtılı, “Afet zedelerin konutlarını hak sahibi ailelerin kiraya vermesiyle ilgili bir engel yok. Ancak satışı ve devriyle ilgili bir engel var. Hak sahibi konutunu üçüncü şahıslara devir ve satış işlemini yapamaz. Kendi çocuğuna bile satışını yapamaz, devrini yapamaz.

See also:  Eğitim Anlayışı Nasıl Olmalı?

TOKİ Evleri nasıl devredilir?

Satın alınan konutlar üçüncü şahıslara devredilebilir mi? Alt gelir grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçlarını bitirip malik olunana kadar devredemezler. Borcu devam ederken konutunu devreden hak sahiplerinin sözleşmeleri feshedilir.

Depremde evi Yıkılanlara devlet ev veriyor mu?

‘Evi tamamen yıkılanlara toplam 41 bin lira yardım yapılacak. Orta hasarlı ev sahiplerine 5 bin lira ödenecek verilecek. 27 bin lira da güçlendirme kredisi vereceğiz. Ağır hasarlı ve yıkılacak evler için 30 bin lira, acil kira ödeneği olarak da 11 bin lira olmak üzere toplam 41 bin lira verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector