Izmir Çeşme’Ye Nasıl Gidilir?

İzmir otobanından direk 80 km’lik bir yolla ya da eski yol diye tarif edilen Urla ve Güzelbahçe üzerinden 70 km’lik mesafeyle İzmir’den Çeşme’ye veya Alaçatı’ ya gidilebilir.

Çeşme’ye Nasıl gidilir?

Yolculuk özel araçla yaklaşık 1 saat sürüyor. Çeşme’ye nasıl gidilir diye fazla kafaya takmadan tabelaları izleyin. Deniz, kum, güneş turizmin yanı sıra SPA merkezleri, ören yerleri ve doğal güzellikleri ile de tanınan, İzmir çevresinde gezilecek yerler arasında bulunan Çeşme’ye ulaşmak çok kolay.

Çeşme, İzmir’in batısında konumlanıyor.?

Çeşme, Ege Bölgesi’nin batısında, İzmir kent merkezinin en batısında, Ege Denizi kıyısında konumlanıyor. Kendi adını taşıyan yarımada boyunca kuzey-güney yönlü olarak uzanan ilçenin batısında, güneyinde ve kuzeyinde Ege Denizi, doğusunda ise Urla bulunuyor.

Hangi şehirlerden Çeşme’ye gidilir?

Araçla gelmeyi tercih etmeyenler için İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa gibi büyük şehirlerden Çeşme’ye direkt otobüs seferleri mevcuttur. Ayrıca Türkiye’nin birçok şehrinden İzmir’e otobüs seferleri bulunmaktadır. İzmir Otogarı’ndan devamlı kalkan otobüsler ile Çeşme’ye 1 saatte ulaşabilirsiniz. Çeşme Otogarı şehir merkezine yakındır.

Çeşme’ye kara yolu ile gidebilirsiniz.?

Çeşme’ye kara yolu ve hava yolu ile ulaşım oldukça kolaydır. İlçeye karayolu ile gelmek için önce İzmir’den geçmeniz gerekmektedir. İzmir – Çeşme arası 86 kilometre dir. Özel aracınızla gelmek isterseniz yolculuk ortalama bir saat sürer. İstanbul – Çeşme arası 860 kilometre olup özel araçla yolculuk ortalama 9 saatte tamamlanır.

Izmirden çeşmeye otobüsle nasıl gidilir?

İzmir şehir merkezinden iki ayrı otobüs kullanarak Çeşme’ye belediye otobüsü ile gidilebiliyor. 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsünü kullanarak Urla’da indikten sonra 760 numaralı Urla-Çeşme otobüsü ile Çeşme’ye gidebilirsiniz. Her iki otobüste de İzmirim Kart kullanılıyor.

Eshot ile çeşmeye nasıl gidilir?

İzmir’den belediye otobüsüyle Çeşme’ye ulaşım: İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin şehir içi ulaşım hizmeti veren ESHOT Genel Müdürlüğü’nün 725 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsü ise haftanın her günü 06.00-00.30 saatleri arasında her yarım saatte bir hareket ediyor.

See also:  Halk Eğitim Merkezleri Ne Işe Yarar?

Izmir Çeşme otobüsleri nereden kalkıyor?

Yazın: 06:00 – 21.30 arası her 30 dakikada bir otobüs seferleri vardır. Araçlar 140 – 141 Nolu Perondan Hareket etmektedir. Çeşme Seyahat Otobüsleri ile Çeşme’ye ulaşım sağladıktan sonra öncelikle Alaçatı, Ilıca, Dalyan, Çiftlikköy, Ovacık, Ildır, Şifne gibi merkezlere kalkan şehir içi dolmuşlarla ulaşabilirsiniz.

Izmir Çeşme otobüsle kaç saat sürer?

İzmir – Çeşme arası otobüs yolculuğu ortalama 1s sürmektedir.

Izmir Fahrettin Altay dan çeşmeye nasıl gidilir?

Fahrettin Altay’dan Çeşme’ye iki ayrı belediye otobüsü kullanarak gidebilirsiniz. 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsünden Urla’da iniyor sonra da 760 numaralı Urla-Çeşme otobüsüne biniyorsunuz. Otobüslerin ikisinde de İzmir Kart geçiyor.

Izmir Alaçatı arası kaç TL?

İzmir Alaçatı otobüs fiyatı 25TL ve 1,5 saat sürüyor. Araçlar 141 nolu perondan kalkıyor. İlk araç sabah 06.30 son araç ise 22.00’de kalkıyor.

760 ESHOT kaç dakika sürüyor?

760 (ESHOT)

760 (Urla), her gün çalışıyor. Ek bilgi: 760 hattında 70 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 144 dakika.

760 ESHOT kaç TL?

Güzergâh uzunlukları fazla olan 760, 761, 795, 798, 835, 837 ve 883 numaralı hatlarda geçerli olan bu tarifede; tam biniş ücreti 14,34 TL; öğrenci ücreti 4,30 TL; indirimli öğrenci, öğretmen ve 60 yaş binişleri 9,60 TL oldu. 120 Dakika Aktarma Sistemi’ne dahil olmayan bu tarifede, yüzde 50 indirimli Halk Taşıt hizmeti

Fahrettin Altay Urla ESHOT kaç TL?

9 ilçeye ESHOT müjdesi

Tam Öğretmen
725 Urla-F.Altay 3,95 TL 2,40 TL
Çeşme-İzmir toplam 8,45 TL 5,15 TL
Tam Öğretmen
761 Karaburun-Urla 4,50 TL 2,75 TL

Izmirden çeşmeye dolmuş var mı?

İzmir’in farklı noktalarından yapacağınız dolmuş yolculuğu ile yaklaşık bir saat içinde Çeşme ve Foça gibi tatil bölgelerine ulaşım sağlamanız mümkündür. Işıkkent ve Üçkuyular gibi ilçelerden her 2-3 saatte bir kalkan dolmuş seferleri mevcuttur. Çeşme’ye dolmuş ile ulaşım ücreti ortalama 20-25 TL’dir.

See also:  Köpeklere Eğitim Ne Zaman Verilir?

Çeşme dolmuş nereden kalkıyor?

Çeşme – Çiftlikköy ( Çeşme Marina ve Marina Carrefour’dan kalkan dolmuşlar Çiftlikköy – Pırlanta Plajı ve Altınkum Mevki’ye gitmektedir. Ortalama fiyatlar 6-8 TL ; ortalama süre 15-20 dakikadır. )

Çeşme dolmuşları ne kadar?

Çeşme (Otogar) – Alaçatı (Bedir)

Çeşme – Alaçatı Mah. 6.50 TL
Çeşme – Ilıca Mah. 5.50 TL
Çeşme – Altınyunus 5.00 TL
Çeşme – Devlet Hastanesi 4.50 TL
Çeşme – Otogar 4.00 TL

Alaçatı Izmir Otogar arası kaç km?

İzmir’den Alaçatı’ya Ulaşım

75 kilometre, yani yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk var önünde. Bunu ister özel aracınla, istersen de İzmir-Çeşme minibüsleriyle kat edebilirsin.

Izmir Çeşme kaç km’dir?

İzmir Çeşme Arası Kaç Km dir? İzmir Merkez Çeşme Merkez Arası Tam 86,8 KM ‘dir. Arabayla ortalama 59 Dk. ‘da gidilmektedir.

Izmir Adnan Menderes Havalimanı Çeşme arası kaç km?

İzmir Havalimanı Çeşme arası mesafe kaç Km? İzmir Adnan Menderes havalimanı ile Çeşme Arası mesafe 95 kilometredir. Bizim Transfer ile yolculuk süresi 65 dakika sürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector