Izmir Bisiklet Nasıl Kiralanır?

a-) İzmirim Kart ile bisiklet kiralayabilmeniz için kartınızı Konak Bisim Üye Noktasından aktifleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlem için 18 yaşını doldurmuş olmanız ve kimliğinizin yanınızda bulunması gerekmektedir. b-) İzmirim Kart’ınızda en az 20 TL bakiye bulunmalıdır.

Bisim kaç TL 2021?

01-01-2022 tarihinden itibaren tandem bisiklet kiralama ücreti her saat için 7 TL’dir. Bisim üye hesabı ile kiralamada herhangi bir depozito işlemi bulunmamaktadır. Kredi kartı ile bisiklet kiralamadaki 50 TL’lik depozitoya ait provizyon saat 24:00’da çözümlenmektedir.

Bisim dk kaç TL?

BİSİM Üye Noktaları

Üye noktasından kartınıza yükleme yapabilirsiniz. ( Sistemimiz min. 3.5 TL ile çalışmaktadır. ) Üye işlemleri menüsünden kartınıza yükleme işlemi yapabilirsiniz.

Belediye bisiklet kiralama nasıl?

Uygulamadan bisiklet adedini seç, Tek Kullanımlık Şifreni al. Şifreyi park ünitesindeki tuşlar aracılığıyla ‘Giriş + Şifre + Giriş’ tuşuna basıp güvenle bisiklet kirala.

Belediye bisiklet kiralama ne kadar?

Bisiklet severler ISBIKE abone kartı alarak yada kredi kartı ile 0-60 dk. arası 2,5 TL, 60-120 dk. arası 4 TL, 120-180 dk. arası 6 TL, 3 saat ve üzeri kullanımda her saat 4 TL olarak bisiklet kiralayabiliyorlar.

1 Bisim kartıyla kaç bisiklet alınır?

19.05.2021 tarihi itibari ile 650 adet tekli bisiklet, 120 adet tandem bisiklet ve 120 adet çocuk bisikleti ile hizmet vermektedir.

Bisiklet karti ne kadar?

Kullanım ücreti bisiklet park yerinden alındıktan sonra başlayıp tekrar her hangi bir istasyondaki park yerine başarılı bir şekilde bırakılıncaya kadar geçen süreyi kapsamaktadır. Ücretlendirme saat bazında yapılmaktadır. Ücretlendirme saat bazındadır. Her saat için 1 TL ücret alınır.

Bisim kaç saat?

17 saat kesintisiz hizmet

BİSİM üye kartı ile kiralamada herhangi bir depozito işlemi bulunmuyor. Kredi kartı ile bisiklet kiralamadaki depozito bedeline ait provizyon saat 24.00’da çözülüyor. Bisiklet sisteminde 23.00 ile 06.00 saatleri arasında kredi kartıyla kiralama işlemine kapalıdır.

See also:  Okul Öncesi Öğretmenliği Nedir Ne Iş Yapar Maaşı?

Bisiklet günümüze gelene kadar hangi değişikliklere uğramıştır?

İlk bisikletler tel ve tahtadan oluşmuştu. Sonrasında gelişen bisikletlere zincirler eklenmeye başlanmıştır. Zamanla bisiklet yapımında demir gibi sağlam maddeler kullanılmıştır. Günümüzde bisikletlerin bazıları katlanabilir özelliğe sahiptir, ancak önceden bisiklet katlanamazdı.

Isbike üyelik kartı nasıl alınır?

Bunun için yapılması gereken tek şey isbike web adresinden veya mobil uygulama üzerinden sisteme üye olup abone talebini gerçekleştirmektir.

Isbike kaldırıldı mı?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden İSBİKE, 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren bir süreliğine kullanımdan kalkıyor.

Isbike Standart Üyelik Nedir?

Kullanıcılar İsbike uygulaması üzerinden abone olarak veya kredi kartı ile bisikletleri kullanabilirler. Avantajlı Yıllık ve Standart Yıllık ve Kredi Kartı ile kullanım şeklinde 3 ayrı abonelik sistemi bulunmaktadır. Avantajlı yıllık abonelik ücreti 150₺, Standart Yıllık abonelik 48₺ şeklindedir.

KentBis kartı nasıl alınır?

6 istasyonda yer alan bisikletleri kullanmak isteyen vatandaşların KentBis Akıllı Bisiklet Merkezi’nden KentBis kartını temin etmeleri yeterli. Vatandaşlar, Polis Evi Karşısı’nda yer alan KentBis Akıllı Bisiklet Merkezi’ne nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaportlarını getirip, sözleşme imzalayarak kartlarını alabilecek.

Aile bisikleti nasıl kiralanır?

İstanbulkart İle Bisiklet Kiralamak Çok Kolay

Maltepe Sahil’in ardından önümüzdeki ay Avcılar Sahil’de de “aile bisikletleri” hizmet vermeye başlayacak. Aile bisikletleri 1 saatliğine kiralanıyor. 1 saatlik kiralama bedeli ise 10 TL. Ödemeler İstanbulkart ile yapılıyor.

Sakbis saati ne kadar?

STANDART YILLIK ABONELİK 10 TL

Standart abone sahiplerinin ilave kiralanan bisikletler ve kendi kullandıkları bisikletler için hesaplarında asgari olarak 2 saat bisiklet kullanım bedeli bakiye bulundurmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector