Izmir Bahçelievler Nereye Bağlı?

Bahçelievler, İzmir’in Karşıyaka ilçesine bağlı bir mahalledir.

Izmir Bahçelievler hangi semte bağlı?

Bahçelievler Mahallesi İzmir ilinde yer almakta olup, Alaybey semtinde bulunan Bahçelievler Mahallesi Karşıyaka ilçesine bağlıdır.Bahçelievler Mahallesi haritası konumu ise 38° 27′ 54.4824” Kuzey ve 27° 7′ 19.4268” Doğu gps koordinatlarıdır.

Izmir Hatay Bahçelievler nerede?

Bahçelievler Mahallesi İzmir ilinde yer almakta olup, Hatay semtinde bulunan Bahçelievler Mahallesi Karabağlar ilçesine bağlıdır.Bahçelievler Mahallesi haritası konumu ise 38° 24′ 5.7996” Kuzey ve 27° 7′ 11.4888” Doğu gps koordinatlarıdır.

Bahçelievler Yayla nereye bağlı?

Yayla, İstanbul’un Bahçelievler ilçesinin merkezinde bir semt. Bahçelievler metro istasyonundan başlayıp Basınsitesi, Ünverdi, UEFA Meydanı arasındaki alanı kapsar.

Bahçelievler ismi nereden geliyor?

Bu yol boyunca bir çok fabrika kurulmuş, yerleşim kent görünümü almaya başlamış ve büyük iskan alanları oluşmuştur. Bu alanlar 1970’li yıllardan sonra İstanbul’un Bahçe düzenli modern iskan alanı olmuş ve bu nedenle Bahçelievler adını almıştır.

Yayla mahallesi nereye bağlı?

Yayla Mahallesi İstanbul ilinde yer almakta olup, Yayla semtinde bulunan Yayla Mahallesi Sultangazi ilçesine bağlıdır.Yayla Mahallesi haritası konumu ise 41° 8′ 53.4840” Kuzey ve 28° 51′ 14.3388” Doğu gps koordinatlarıdır. Yayla Mahallesi bağlı olduğu Sultangazi ilçe merkezine 3 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahallesi nasıl bir yer?

içinde büyük bir kazıkçılara sahip spotçular çarşısı bulundurur. genellikle sakin bir mahalledir herkes işiyle ilgilenir. yaylaya çok yakındır.ortalama ev kiraları 1100 1200 tl arasındadır. büyük avantajları halk pazarı ve 2.el eşya çarşısıdır ev tutarken büyük fayda sağlar.

Bahçelievler nereye gidilir?

Bahçelievler’de Gezilecek Yerler

 • MetroPort AVM. Metroport AVM.
 • Kuyumcukent AVM. Kuyumcukent AVM.
 • Milli Egemenlik Parkı Bahçelievler Milli Egemenlik Parkı
 • Bahçelievler Piknik Alanı Bahçelievler Piknik Alanı
 • Çatalmeşe Mesire Alanı
 • Bahçelievler Orman Korusu.
 • Ömür Plaza Alışveriş Merkezi.
 • Şehir Korusu Piknik Alanı
 • See also:  Izmir Enternasyonal Fuarı Ne Zaman Açılıyor?

  Florya semtinin adı nereden geliyor?

  Reşad Ekrem Koçu’ya göre, İskender Çelebi, Arnavutluk’un Florina kasabasındandı ve inşa ettirdiği bahçeye verdiği bu isim, zamanla “Florya” adına dönüştü.

  Bahçelievler eskiden nereye bağlıydı?

  İlçe 3806 sayılı yasa ile 25 Ağustos 1992 tarihinde Bakırköy ilçesinden ayrılarak Bahçelievler ilçesi ve onun yerel örgütü olarak Bahçelievler İlçe Belediyesi kurulmuştur.

  Yenibosna ismi nereden geliyor?

  Üç rivayetin de ortak noktası Saray bosna olan bu yerin uğradığı felaketlerin ardından Viranbosna olmasıdır. Rivayetlerde bahsi geçen sarayın kalıntıları şimdiki Yenibosna Merkez Mahallesi ilkokulunun arkasındadır. Viranbosna adı 1936’da Yenibosna olarak değiştirilmiştir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector