Izmir-Antalya Otoyolu Ne Zaman Açılacak?

Bilgilendirme toplantısı ve otoyolun çalışma alanları ziyaretlerinde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları 2. Bölge Müdürü İnşaat Mühendisi Murat Gönenli, otoyolun 2023 yılında tamamlanacağı müjdesini vererek yapılan tüm çalışmaları anlattı.

Antalya İzmir yeni yol ne zaman açılacak?

Hedef 2021’de hizmete açılması

2 bin 600 metrelik çift tüplü tünel projesinin yıl sonuna kadar tamamlanması, 2021’de de hizmete açılması hedefleniyor.

İzmir Antalya yolu otoban mı?

Ege Bölgesi’nin en önemli otoyol projesi olan ve İzmir ile Antalya’yı birbirine bağlayacak projenin 2 yıl içerisinde tamamlanması beklenirken, projenin tamamlanmasıyla halen 7 saat olan İzmir-Antalya arası 3 saate inecek.

Izmirden antalyaya giderken hangi şehirlerden geçilir?

İzmir ile Antalya arasındaki mesafe, otoyollarda 453 kilometre dahil olmak üzere karayoluyla 81 kilometre ‘dir. Yol yaklaşık olarak 5 saat ve 22 dakika zaman alır ve Aydın, Gaziemir, Germencik, Köşk, Sultanhisar, Atça ve Nazilli üzerinden geçer.

Denizli otobanı ne zaman başlayacak?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Aydın-Denizli Otoyolu’nu 2023 yılında, Denizli Çevre Yolu’nu ise bu sene tamamlamayı hedeflediklerini bildirdi.

Izmir Antalya Otoyolu kaç saat?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ‘Otoyolların tamamlanmasıyla İzmir ile Antalya arasındaki mevcut 580 kilometre devlet yolu ile 6-7 saat süren seyahat, 440 kilometre otoyolla 3 saate inecek’ ifadelerini kullandı.

Izmir Antalya biletleri ne kadar?

En ucuz İzmir – Antalya otobüs bileti 250,00 TL’dir.

Antalya Alanya otoyolu nereden geçiyor?

Döşemealtı –Ekşili’den başlayıp Aksu-Serik-Manavgat hattı üzerinden geçecek olan Antalya-Alanya otoyolunun detayları belli oldu. Antalya-Alanya otoyolu projesinde 10 Adet 22 bin 400 metre tünel, 25 adet 11 bin metre uzunluğunda viyadük, 46 üst ve 54 alt geçit, 44 adet köprü inşa edilecek.

Aydın izmir otoban ücreti ne kadar?

KGM tarafından belirlenen 2020 İzmir – Çeşme arası otoyol ücretleri ise 2 TL ve 15 TL arasında değişiyor. İzmir’den Aydın’a gidecekseniz ve İzmir-Aydın Otoyolunu kullanacaksanız KGM tarafından belirlenen otoyol ücretleri ise 3 TL ve 17 TL arasında.

See also:  Uzaktan Eğitim Final Sınavları Nasıl Yapılıyor?

Izmir Antalya arası kaç şehir var?

İzmir Antalya arası; arabayla E 87 üzerinden 5 saat 41 dakika (457 km), D585 üzerinden 5 saat 53 dakika (455 km), otobüsle 6 saat (460 km), uçakla 1 saat 5 dakika (358 km) ve yürüyerek 91 saat (438 km) sürmektedir.

İzmir – Antalya Arası

Araba Mesafesi 457 km
Otobüs Sefer Sayısı 57

Antalya giderken hangi şehirlerden geçilir?

Özel araçla İstanbul’dan yola çıkıp Antalya’ya ulaşmak isteyen ziyaretçilerin, seyahatlerine Anadolu Otoyolu üzerinden çıkmaları gerekmektedir. Gebze’yi geçtikten sonra sırasıyla; Bursa, Bozüyük, Kütahya, Afyonkarahisar, Burdur ve Antalya tabelaları izlenmelidir.

Antalya’ya giderken nerelerden geçiliyor?

Antalya’ya kara yoluyla ulaşım: Antalya, Türkiye’nin dört bir yanı ile yüksek standartta kara yolu bağlantısına sahip. İzmir’den Antalya’ya gitmek için İzmir-Aydın Otoyolu’nu kullanarak, Denizli, Acıpayam, Korkuteli rotasını izlemek gerekiyor.

Aydın-Denizli otoyol inşaatı ne zaman başlayacak?

Türkiye’nin Ulaşım ve Lojistik Master Planında yer alan ve Ege’nin önemli projelerinden birisi olan 163 kilometrelik Aydın-Denizli Otoyolu inşası devam ediyor. 16 Kasım 2020’de temeli atılan projenin 2 yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Aydın-Denizli otobanı bitti mi?

Denizli – Burdur Otoyolu proje aşamasındadır. Otoyol 31 ( ), Türkiye’nin İzmir ile Aydın şehirlerini birbirine bağlayan otoyoldur. Otoyolun ilk etabı 1993’te, Aydın Kuzey kavşağına kadar olan tünel hariç kalan kesimleri de 1996’da açıldı. Otoban bugünkü son halini 2017’de aldı.

Denizli Aydın otobanı yapılıyor mu?

Ege Bölgesi’nin en önemli ulaşım bağlantılarından biri olan Aydın-Denizli Otoyolu’nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 163 kilometrelik otoyolda yapılan hummalı çalışma ile yarısı tamamlanan otoyolun 2023 yılında hizmete girmesi planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector