Izmir Alsancak Stadı Ne Zaman Açılacak?

İzmirli futbolseverlerin merakla beklediği Alsancak Stadı 6 Kasım 2021 tarihinde açılacak İzmir Alsancak Stadı 30 Ekim’de açılıyor! 21-08-2021 16:43:58 İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı, İzmir Alsancak Stadı’na ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı. Açıklamada stadın açılış tarihi olarak 30 Ekim işaret edildi.

Altay Alsancak stadına ne zaman geçecek?

Passolig sisteminin tamamlanmasının ardından 2021-2022 sezonunun ikinci devresinde maçların oynanması planlanıyor. Halen maçlarını Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı’nda oynayan Süper Lig ekibi Altay ile Spor Toto 1. Lig temsilcisi Altınordu’nun ligin ikinci devresinde müsabakalarını Alsancak Stadı’nda yapması bekleniyor.

Izmir Alsancak Stadı açıldı mı?

14 bin kişilik tribüne sahip Alsancak Mustafa Denizli Stadı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alsancak Mustafa Denizli Stadı’nın açılış törenine katıldı.

Alsancak Stadı ne durumda?

Yeniden yapılan Alsancak Stadı, futbolseverlerle buluşacağı günü bekliyor. En son 27 Mayıs 2014’te bir resmi müsabakaya ev sahipliği yapan Alsancak Stadı, deprem riski nedeniyle yıkıldıktan sonra tekrar inşa edildi.

İzmir Alsancak Stadı hangi takıma ait?

Altınordu, ‘100 yılı aşkın süredir İzmir’e ve Türk futboluna hizmet eden İzmir Alsancak Stadı çok yakında açılıyor. Hem İzmir hem de Türk futbolunun geleceği adına tarifsiz bir heyecan içindeyiz çünkü Altınordu stadına kavuşuyor’ ifadelerine yer verdi.

Alsancak Stadyumu kim yaptı?

Alper Aksoy Mimarlık – İzmir Alsancak Stadyumu.

Alsancak stadının adı ne olacak?

Altay’ın yeni stadyumunun adı Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu oldu. İzmir ve Türk futbolunun en tarihi tesislerinden Alsancak Stadı’nda 7 yıllık hasret sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Altay’ın yeni stadyumunun adının ‘Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’ olduğunu duyurdu.

Alsancak Stadı kaç kişilik olacak?

Erdoğan, Altay’ın yenilenerek açılacak olan tarihi stadyumunun adının Alsancak Mustafa Denizli Stadı olacağını açıkladı: ‘Bir müjde de vermek istiyorum. Bugün Alsancak’taki 14 bin kişilik tribüne sahip, 101 milyon lira yatırım bedeli olan yeni stadımızı da hizmete açıyoruz.

See also:  Izmir Kemalpaşa Toki Evleri Başvuru Ne Zaman?

Türkiyenin en büyük stadı nerede?

İstanbul’da yer alan Atatürk Olimpiyat Stadyumu, 76.761 seyirci kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük stadyumudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector