Izmir Adalara Nasıl Gidilir?

İzmir’den Yunan Adalarına Nasıl Gidilir? İzmir’den Yunan Adaları’na gitmek için en çok tercih edilen başlangıç noktaları; İzmir Limanı ve İzmir Havaalanı’dır. Yunan Adaları’na gitmek için kullanılabilecek ulaşım araçları; feribot, uçak ve şahsi ulaşım araçlarıdır.

Izmirden hangi adalara gidilir?

Doğa ve Tarihin Eşsiz Uyumu İle İzmir’e Bağlı Adalar

 • 10) Büyükada. İzmir Büyükada.
 • 9) Karantina Adası İzmir Karantina Adası
 • 8) Kalem Adası İzmir Kalem Adası
 • 7) Yassıca Ada. İzmir Yassıca Ada.
 • 6) Pırnarlı Ada. İzmir Pırnarlı Ada.
 • 5) Hekim Adası İzmir Hekim Adası
 • 4) Uzunada. İzmir Uzunada.
 • 3) Foça Adaları İzmir Foça Adaları
 • Yunan adalarına günübirlik nasıl gidilir?

  Yunan Adaları’na gidebilmeniz için vizeniz ve pasaportunuz olması gerekmektedir. Schengen vizesi veya Yunanistan kapı vizeniz varsa Yunanistan feribot seferleri ile kolay bir şekilde adalara gidebilirsiniz. Eğer kapı vizesi ile adalara gideceksiniz mutlaka feribot biletlerini önceden almanız gerekmektedir.

  Yunan adalarına geçiş serbest mi?

  Yunanistan ile ülkemiz arasındaki kara ve deniz yolu ulaşımının kısıtlanması veTürkiye’den Yunanistan’a yolcu girişlerinin sınırlandırılmasına dair tedbirler5 Nisan 2021 tarihine kadar yürürlükte kalacaktır. Ege adalarından Türkiye’ye deniz yoluyla yolcu seyahati imkânı bulunmamaktadır.

  Hangi Yunan adalarına vizesiz gidilir?

  Yunan kapı vizesinin özelliği nedir? Kapıda giriş uygulaması kapsamında verilen Yunan vizesi, Türkiye’den Yunanistan’a seyahat edecek olan kişilere, Rodos, Kos, Midilli, Samos, Sakız ve Meis adalarına tek giriş çıkış hakkı vermektedir ve vize süresini uzatma seçeneği bulunmamaktadır.

  Yunan Adaları Türkiye’ye açık mı?

  Ege kıyıları ve Yunanistan adaları arasında pandemi nedeniyle 2 yıldır yapılamayan feribot seferleriyle ticari ve özel yatlara uygulanan kısıtlamalar, 7 Şubat 2022’de kaldırıldı.

  Yunanistana günübirlik gidilir mi?

  Yunanistan’a günübirlik giriş yapabilmek için Yunanistan kapı vizesine ihtiyaç duyulmaktadır. Hususi pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport sahipleri herhangi bir vizeye ihtiyaç duymadan, en fazla 90 gün süreyle Yunanistan’a seyahat edebilmektedir.

  See also:  Izmir Marşı Sözleri Kim Yazdı?

  Özel tekne ile Yunan adalarına gitmek için ne gerekli?

  Tekne ile Yunan Adalarına Gitmek için Vize Evrakları Nelerdir?

  1. En az 6 ay geçerli pasaportun fotoğraflı sayfasının fotokopisi.
  2. 2 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf.
  3. Yunanistan vize başvuru formu (Online olarak doldurulmuş olmalıdır.)
  4. Otel tarafından onaylı rezervasyon formu.
  5. Gidiş-dönüş gemi bileti.

  Yunanistan vizesiz kaç gün kalınır?

  Kapı vizesi tek ya da çift giriş hakkı doğrultusunda, en fazla 15 gün süreli olarak verilmektedir ve vize süresini uzatma seçeneği bulunmamaktadır.

  Yunan adalarına feribot seferleri ne zaman başlayacak?

  2021 yılında global çapta yaşanan Pandemi nedeniyle Türkiye ve Yunan Adaları arasında işleyen feribot seferleri durdurulmuştu. Nihayet Yunan Adaları Feribot Seferleri 2022 yılı için Nisan ayı itibariyle başlıyor.

  Yunan adalarına seyahat açıldı mı?

  Covid-19 salgını nedeniyle yapılamayan Türkiye ile Yunanistan adaları arasındaki feribot seferleri, 2 yıl aradan sonra yeniden başlayacak. Sığacık’ın yat limanı Teos Marina’dan Yunan adası Samos’un Karlovassi Limanı’na ilk sefer, 23 Nisan’da gerçekleşecek.

  Yunan Adaları feribot açıldı mı?

  Bodrum, Marmaris, Kuşadası, Seferihisar, Ayvalık ve Dikili’den Yunan Adaları’na yapılan ve COVID-19 pandemisi nedeniyle ara verilen feribot seferleri yeniden başladı. Kos Adası’ndan Bodrum’a ilk feribot seferi 2 Nisan’da yapıldı. Kuşadası Limanı’ndan da ilk katamaran 1 Nisan’da Sisam Adası’na hareket etti.

  Yunan Adaları na kimlikle gidilir mi?

  Yunan Adalarına pasaportsuz gidilir mi sorusunu cevabını elbette ki hayırdır. Seneler önce vize şartı aranmadan günübirlik Yunan Adalarına geziler düzenlenirdi. Günümüzde ise bordo pasaport sahibi olan gezi severlere, Yunan Adalarına gitmek için vize şartı konulmuştur.

  Yunan adalarına kimlikle girilir mi?

  30 gün vizesiz. Pasaporta ihtiyaç duymadan kimlikle de giriş yapabiliyorsunuz. Pasaportunuzda KKTC’ye giriş-çıkış damgası varsa Yunanistan’a gidemiyorsunuz.

  See also:  Murat Boz Izmir Konseri Ne Zaman?

  Kapıda vize ücreti ne kadar?

  Vize toplam maliyeti 55 € olup, bu tutarın tamamı evraklar ile birlikte TURYOL AYVALIK ofisine ödenmesi gerekmektedir. 0-12 yaş çocuklar içinde aynı evraklar geçerli olup, vize ücreti toplam 20 €’dur. Vizenin yunan polisi tarafından reddi durumunda ücret iadesi yapılmaz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector