Istanbul Maltepe Hangi Yakada?

Maltepe, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda Marmara Denizi’ne kıyısı olan bir ilçesidir. Kadıköy, Kartal, Sancaktepe ve Ataşehir ilçeleriyle komşu olan Maltepe, nüfus bakımından İstanbul’un dokuzuncu, Anadolu Yakası’nın dördüncü büyük ilçesi konumundadır.

İstanbul Maltepe hangi semte yakın?

Maltepe ilçesi, İstanbul’un ilçelerinden güneyde Kartal, kuzeydoğuda Sancaktepe, kuzeyde Ataşehir ve kuzeybatıda da Kadıköy ilçeleriyle komşudur ve İstanbul’un Marmara Denizi’ne kıyısı olan ilçelerindendir. Ayrıca deniz üzerinden güneybatısında Adalar ilçesiyle de komşudur.

İstanbul Maltepe Anadolu mu Avrupa mi?

Maltepe, Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçelerinden biridir. 25 ilçesinin Avrupa, 14 ilçesinin Anadolu yakasında olduğu İstanbul’da bir Anadolu ilçesi olma özelliğine sahiptir. Kuzeydoğusunda Sancaktepe, kuzeyde Ataşehir, kuzeybatıda Kadıköy ve güneyinde Kartal ilçeleri ile komşu durumundadır.

İstanbul Maltepe hangi kıta?

İstanbul’un Anadolu yakasındadır. Batıda Kadıköy, kuzeyde Ümraniye ve Kartal, doğuda yine Kartal ilçeleriyle komşudur.

Istanbul Maltepe nasıl bir semt?

Konum olarak İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan Maltepe ilçesi, şehrin eski yerleşim bölgelerinden biridir. Deniz kenarında yer alan konumu ile, tarihte genellikle yazlık evlerin yer aldığı Maltepe, daha sonra yerleşimin arttığı bir bölge olmuştur.

Istanbul Maltepe’de nerede oturulur?

türkiye’nin en yaşanabilir bölgesi olan anadolu yakasının marmara kıyısının güzide semti maltepe’nin oturulası semtleri özellikle yalı mahallesi, idealtepe ve küçükyalı’dır. yani kısacası minibüs yolu ve sahil arasında kalan bölge maltepe’nin yaşanılası bölgesidir. bu dediğim durum kartal için de geçerli. zira kartal’

Maltepe ilçesinde kaç mahalle var?

MALTEPE MAHALLELERİ VE KÖYLERİ, İSTANBUL

İLÇE ADI MALTEPE MAHALLE SAYISI MALTEPE KÖY SAYISI
MALTEPE 18

Istanbul Maltepe adliyesi nereye bağlı?

MALTEPE, İstanbul Anadolu Adliyesine bağlıdır. ALTINTEPE MAH. ALTAYÇEŞME MAH.

Küçükyalı ilçe mi?

Küçükyalı, İstanbul’un Anadolu yakasında Maltepe ilçesine bağlı Marmara Denizi’nde kıyısı olan bir semttir.

See also:  Olympos Antalya Nerede?

İstanbul Avrupa Yakası neresi oluyor?

Avrupa Yakasındaki İlçeler: Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Şişli, Sultangazi, Zeytinburnu olmak üzere toplam 24 tane ilçeye

İstanbul Esenler Anadolu yakasında mı?

İstanbul Esenler Avrupa mı Anadolu Yakası mı? 17 mahalle ve 3 semtten oluşan Esenler ilçesi Avrupa yakasında yer almaktadır.

İstanbul Avrupa yakasında hangi ilçeler var?

Kuzey sahilini kapsayan Eyüpsultan, Arnavutköy ve Çatalca, güney sahilinde ise Fatih, Zeytinburnu, Bakırköy, Küçükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece ve Silivri bulunmaktadır. Boğaziçinde bulunan ilçeler Beyoğlu, Beşiktaş ve hem kuzey sahiline hem de boğaziçine bakan tek ilçe Sarıyer’dir.

İstanbul Kartal Avrupa mı Asya mı?

Kartal, İstanbul’un Anadolu yakasında, Marmara Denizi kıyısında, Kocaeli Yarımadası’nın güney batısında yer alan bir ilçedir TÜİK 2019 nüfus sayımına göre 470.626 nüfusa sahiptir. Mücavir alanıyla birlikle 48.000 m² yüzölçümü olan bir ilçedir.

İstanbul Pendik Asya mı Avrupa mı?

İstanbul Pendik Avrupa mı Anadolu Yakası mı? Tuzla, Gebze ve Çekmeköy ile sınır komşusu olan Pendik, İstanbul Anadolu Yakasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector