Istanbul Antalya Hangi Yoldan Gidilir?

İstanbul’dan Antalya’ya gitmek isteyenler için en kestirme yol İstanbul’dan çıktıktan sonra Kütahya, Afyonkarahisar, Burdur yoludur ve toplamda 698 kilometredir. Aynı şekilde Antalya’dan İstanbul’a gitmek isteyenler de bu yolu tercih edebilirler. Diğer bir seçenek ise 727 kilometre uzunlukta olan Eskişehir yoludur.
Özel araçla İstanbul’dan yola çıkıp Antalya’ya ulaşmak isteyen ziyaretçilerin, seyahatlerine Anadolu Otoyolu üzerinden çıkmaları gerekmektedir. Gebze’yi geçtikten sonra sırasıyla; Bursa, Bozüyük, Kütahya, Afyonkarahisar, Burdur ve Antalya tabelaları izlenmelidir.

Antalyadan istanbula giderken nerelerden geçilir?

İstanbul ile Antalya arası uzaklık yaklaşık olarak 696 kilometredir. Yolculuğa başladıktan sonra Gebze, Yalova, Bursa, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar ve Isparta yol güzergahını takip etmeleri gerekmektedir.

Istanbul Antalya yol güzergahı kaç km?

İstanbul ile Antalya arasındaki mesafe, otoyollarda 692 kilometre dahil olmak üzere karayoluyla 161 kilometre ‘dir. Yol yaklaşık olarak 7 saat ve 57 dakika zaman alır ve Kütahya, Burdur, Koşuyolu, Büyükbakkal, Sultanbeyli, Atatürk ve Dilovası üzerinden geçer.

Istanbul Antalya arası nasıl gidilir?

İSTANBUL, ANTALYA arası 718 km’lik bu mesafeyi; 90 km ortalama hız ile yaklaşık olarak 7 saat 58 dakikada gidebilirsiniz. İSTANBUL-ANTALYA arasındaki 718 kilometre olan bu uzaklığı, 100 kilometrede 6 litre yakıt tüketen bir araç ile yaklaşık olarak 43.08 litre yakıt harcayarak gidebilirsiniz.

Istanbul Antalya araba ne kadar yakar?

Dizel bir araç, bu güzergahta yapılacak yolculukta ortalama 38.18 LİTRE yakıt tüketir. Benzinli bir araç, bu güzergahta yapılacak yolculukta ortalama 55.53 LİTRE yakıt tüketir.

Antalya istanbul arası ne yenir?

İstanbul Antalya Arası Dinlenme Tesisleri ve Lezzet Durakları

 • Bilecik – İsmail’in Yeri / Karaçam Et Lokantası
 • Akçaabat Köftecisi.
 • Bozüyük Köfteci Yusuf.
 • Selçuk Bey Dinlenme Tesisleri.
 • Isparta Kebapçı Kadir.
 • Karacaören Barajı Gölbaşı Tesisleri.
 • Çamlaraltı Dinlenme Tesisi.
 • See also:  Adana Kitap Fuarı Nerede?

  İstanbul Antalya arası otobüsle kaç km?

  İstanbul ve Antalya şehirleri arasındaki otobüs yolu mesafesi ise yaklaşık olarak 724 kilometreyi bulmaktadır.

  İstanbul Antalya otobüs kaç saat sürüyor?

  Antalya – İstanbul arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 11 saat 40 dakika sürmektedir. Antalya – İstanbul arası hangi otobüs firmaları sefer düzenlemektedir?

  Antalya İstanbul arası uçakla kaç km?

  İstanbul Antalya şehirleri arasındaki kat edilmesi gereken mesafe havadan 482 km’dir. Bu iki şehir arasındaki uçuş en az 1 saat 5 dakika sürmektedir.

  Istanbul Antalya arası bilet fiyatları ne kadar?

  En Çok Tercih Edilen İstanbul – Antalya Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

  Otobüs Firması İstanbul Antalya Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
  Antalya Net 280 TL 12 sa 25 dk
  Güney Akdeniz 290 TL 12 sa 25 dk
  Alanyalılar Turizm 290 TL 12 sa 25 dk
  Es Es İsmail Ayaz 289 TL 12 sa 25 dk

  Antalya Otobüs kaç TL?

  Alınan kararla birlikte toplu ulaşıma ortalama yüzde 28 oranında zam yapıldı. Zam ile 5 lira 20 kuruş olan toplu taşıma ücreti 6 lira 70 kuruşa yükseldi. 4.50 TL olan emekli ve öğretmen taşıma ücreti 5.70 TL, 2.65 TL olan öğrenci 3.40 TL olurken, aktarma ücreti ise 2 TL oldu.

  Antalyaya hangi otobüs firmaları gidiyor?

  Firmalar arasında hem yöresel hizmet veren isimler hem de Türkiye genelinde hizmet veren isimler yer almaktadır. Antalya otobüs firmaları arasında As 74 Turizm, Alanyalılar Turizm, Ak Aksu Turizm, Anamur Zafer, Anadolu Ulaşım, Çağlar Turizm, Dadaş Turizm, Has Turizm gibi firmaları bulabilmek mümkündür.

  100 km kaç litre mazot yakar hesaplama?

  Litre/100km olarak hesaplamak için de bu veriyi 100 ile çarpabilirsiniz. Araç yakıt tüketimi hesaplama sürecinde bu yöntemi kullanmanız en doğru sonucu almanıza yardımcı olur. Örneğin; aracınız 550 km’yi kat etmek için 37 litre yakıt tükettiyse, 37’i 550’e bölün ve ardından 100 ile çarpın, sonuç 6.7L/100km olacaktır.

  See also:  Antalya En Çok Turist Nerede?

  100 km yol ne kadar benzin yakar?

  alınan yakıt/gidilen mesafe = ortalama km başına tüketim

  Alınan Yakıt Gidilen Mesafe Ortalama Kilometre Başına Tüketim
  100 TL 300 km 0.33 TL
  200 TL 800 km 0.25 TL
  300 TL 900 km 0.33 TL

  500 km yol ne kadar benzin yakar?

  Deponuz bittiğinde de sayacınız 500 KM gösteriyor. Burada yakıt hesaplama için yapacağınız şey, tutarı yola bölmek. 200/500= 0.40 TL/KM yani aracınız kilometre başına 40 kuruş yakıyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector