Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi Nerede?

Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM) Bursa ilinde yer alıyor. Bursa’nın Ozamangazi ilçesinde 13 bin 500 metrekare alana kurulu olan projede uzay ve havacılık alanında çeşitli etkinlikler yer alıyor.

GUHEM kaç TL?

Büyükler için tek girişlerin 49 TL olduğu GUHEM’e öğrenciler ise 29 TL’ye girebiliyor.

GUHEM ucretli mi?

GUHEM girişleri ücretlidir. Öğrenci ve tam bilet kesilerek giriş yapılıyor. Ayrıca GUHEM Kart alarak da gezintinin tadı çıkarılabilir. Bursa Sanayi ve Ticaret Odası’nın önemli projelerinden biri olan Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi açıldı ve binlerce kişi merkezi ziyaret etti.

Bursa GUHEM nereye yapılıyor?

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM) kompleksi içinde inşa edilen GUHEM’de incelemelerde bulundu. Bursa Hakimiyet’te yer alan abere göre, Başkan Aktaş, ‘GUHEM’de Bursa Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK ve BTSO’nun katkılarıyla yeni bir projeye imza atıyoruz.

GUHEM nerededir?

Uluslararası uzay istasyonunda yaşam ve uzaya ilişkin bilgilerin sunulduğu merkez, Bursa Osmangazi ilçesinde 13 bin 500 metrekare alanda kuruldu. 154 interaktif düzenek ve çeşitli simülatörlerin bulunuyor.

Guhem de neler var?

 • GUHEM.
 • Havacılığı Keşfet Uzaya Yolculuk Uzayı Keşfet Yerli ve Milli Teknolojiler.
 • Gönüllü Ol Randevu Al Yılbaşı Çekilişi.
 • Guhem Tv.
 • Guhem gönüllüsü nedir?

  Avrupa’nın en büyük uzay havacılık eğitim merkezine zaman ayırabilecek olan gökyüzü aşığı, havacılık tutkunu, teknoloji meraklısı, ruhu genç, motivasyonu yüksek, öğrenmeye ve paylaşmaya açık herkesi gönüllü olmaya davet ediyoruz!

  Guhem kaçta kapanıyor?

  Pandemi nedeniyle bir süre ziyaretçilerini ağırlayamayan Merkez, 1 Temmuz’da başlayacak tam açılma öncesinde ziyaretçilerine kapılarını açıyor. GUHEM, 27 Haziran Pazar günü hariç salı gününden pazar gününe kadar 11.00 ile 16.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

  See also:  Liselerde Yüz Yüze Eğitim Hangi Dersler?

  Halit mirahmetoğlu kimdir?

  Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri mezunu olan Halit Mirahmetoğlu, Çin Beihang Üniversitesi’nde Uzay Çalışmaları alanında eğitim aldı. Halen Milli Savunma Üniversitesi Hezarfen Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü’nde doktora çalışmalarına devam etmektedir.

  Guheme nasil gidilir?

  GUHEM’e Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden toplu taşıma ile ulaşabilmek için 95/B ve 97/B numaralı Terminal otobüsleri kullanılarak yaklaşık 12 dakikalık bir yolculukla tam olarak GUHEM önündeki durağa ulaşılabilir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector