Foça’Dan Izmir Otogara Nasıl Gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Foça arası yaklaşık 80 km’dir. İzban Havalimanı İstasyonu’ndan trene binip Hatundere durağında inip Hatundere’den 744 ESHOT otobüsüne binerek Foça’ya ulaşabilirsiniz. Diğer bir seçenek de havalimanından 204 numaralı belediye otobüsü ile otogara gitmek olabilir.

Izmir otogardan Foça’ya Nasıl Gidilir?

İZMİR OTOGARDAN FOÇA’YA NASIL GİDİLİR? İzmir Otogarından Foça dolmuşları var. Havalimanından ESHOT’un 204 numaralı Havalimanı-Bornova Metro otobüsüne binip oradan otogara geçip Foça dolmuşlarına binin. Alternatif olarak İZBAN Turan durağında inip yolun karşısından geçen Foça dolmuşlarına binebilirsiniz.

Yeni Foça dolmuşları nereden kalkıyor?

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali (İZOTAŞ) ile Foça ilçe merkezi arasında Foça dolmuşlarının direkt seferleri var. İzmir Otogarı’nın üst katındaki ilçe peronlarından (101 ve 102 nolu peron) hareket eden dolmuşların ilk seferi 06.00, son seferi ise saat 20.00’de.

Izmir Foça otobüsleri nereden kalkıyor?

Araçlarımız İzmir Otogarından 101 ve 102 nolu perondan hareket etmektedir.

Izmir Foça arası kaç lira?

İzmir Otogar’dan Foça’ya gitmek için ortalama 20-25 TL, Çiğli bölgesinden ulaşım sağlamak için ortalama 14 TL, Menemen ilçesinden ulaşım sağlamak için ortalama 10 TL, Bayraklı ilçesinden ulaşım sağlamak için ise ortalama 10 TL ödemeniz gerekmektedir.

Foçaya İZBAN’a nasıl gidilir?

İzmir içerisinde İZBAN kullanmak ise toplu taşıma ile gelecekler için rahat bir ulaşım aracıdır. İzban istasyonlarında Aliağa yönüne doğru giden trene binilerek, Hatundere istasyonunda indikten sonra 744 ESHOT (otobüs)’a binerek Foça’ya ulaşım sağlanılacaktır.

Yeni Foça nereye gidilir?

Foça’da Gezilecek Yerler

 • Sazlıca Koyu. Sazlıca Koyu Manzarası
 • Kozbeyli Köyü Kozbeyli Köyü Sokakları
 • Siren Kayalıkları Siren Kayalıkları Foça.
 • Phokaia Antik Kenti. Phokaia Antik Kent Kalıntıları
 • Beş Kapılar Kalesi. Tarihi Beş Kapılar Kalesi.
 • Foça Yeryüzü Pazarı Foça Yeryüzü Pazarı Esnafı
 • Foça Adaları
 • Foça Frigya Tepesi.
 • See also:  Ekmek Ne Kadar Izmir?

  Istanbuldan Eski Foça’ya Nasıl Gidilir?

  İstanbul’dan Foça’ya şehirler arası otobüsleri kullanarak gelmek için ise, Foça’ya direk araç bulunmadığından İzmir aktarması yapmalısınız. İzmir Otogarı’nda Eski Foça otobüslerine binip tatilin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

  Hatundereden Eski Foça ne kadar sürer?

  744 otobüs hattının ilk durağı Hatundere İstasyon olup son durağı Eski Foça durağıdır. 744 (Foça), her gün çalışıyor. Ek bilgi: 744 hattında 45 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 64 dakika.

  Izmir çeşme nasıl gidilir?

  İzmir şehir merkezinden iki ayrı otobüs kullanarak Çeşme’ye belediye otobüsü ile gidilebiliyor. 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsünü kullanarak Urla’da indikten sonra 760 numaralı Urla-Çeşme otobüsü ile Çeşme’ye gidebilirsiniz. Her iki otobüste de İzmirim Kart kullanılıyor.

  Hatundere Aktarma Merkezi nerede?

  Hatundere Tren İstasyonu, İzmir’in Menemen ilçesinde yer alan TCDD’ye ait tren istasyonudur. İstasyon, 1996 yılında inşa edilerek hizmete girmiş ve TCDD’nin Alsancak – Aliağa Bölgesel Treni seferlerinde kullanılmıştır.

  Hatundere Foça Eshot kaç TL?

  2017 YILI KURBAN BAYRAMI FİYAT TARİFESİ

  (B) Fiyat Tarifesi Tam Öğretmen
  744 : FOÇA – HATUNDERE AKT. 1,30 1,00
  745 : YENİFOÇA – BİÇEROVA AKT. 1,30 1,00
  747 : EMİRALEM – MENEMEN AKTARMA 1,30 1,00
  750 : BAĞARASI – ULUKENT AKT. 1,30 1,00

  Hatundere Foça Nasıl Gidilir?

  Hatundere istasyonunda 745 Numaralı otobüsler ile Yeni Foça Otogar’a gidebilirsiniz. Otogar merkezdedir. İzmir Şehirlerarası Otogar’dan Yeni Foça’ya minibüs seferleri mevcuttur. Dolmuş seferleri karşılıklı olarak 06.30’da başlayıp 18.30’da sona eriyor.

  İzmir Foça istanbul arası otobüsle kaç saat?

  İstanbul – Foça arası yaklaşık 600 kilometre ve 8 saat 15 dakika sürmektedir. Bursa – Foça arası yaklaşık 360 kilometre ve 5 saat sürmektedir. Ankara – Foça arası yaklaşık 640 kilometre ve 9 saat sürmektedir.

  See also:  Okul Dondurma Ne Zaman Yapılır?

  İzmir Foça nereye yakın?

  Foçaİzmir’in kuzeyinde yer alan bir sahil ilçesidir. Foça’ya bağlı bir bucak (Yeni Foça) ve 6 adet köy vardır. Foça’nın batısında İzmir Körfezi, kuzeyinde Çandarlı Körfezi, doğusunda ve güneyinde ise Menemen ilçesi bulunmaktadır.

  İzmir otobüs biletleri ne kadar?

  En Çok Tercih Edilen İstanbul – İzmir Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

  Otobüs Firması İstanbul İzmir Bilet Fiyatları Günlük Otobüs Seferi Sayısı
  Pamukkale Turizm 360 TL 17
  Ayar Aydın Seyahat 268 TL 11
  Varan Turizm 314 TL 9
  Villa Seyahat 270 TL 7

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector