eba kurs hangi dersler var?

Buna göre; açılacak kurslar: Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen Bilimleri, Tarih, Coğrafya, İnkılap Tarihi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil, Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji ve Mantık dersleri ile sınırlı olacak.

Destekleme ve yetiştirme kurslarında hangi dersler var?

Bu kurslarda Türkçe, matematik, fen bilimleri derslerine yönelik destekleme programları uygulanacak. Diğer taraftan her ay destek paketi yayımlayacağız. Buna ilave olarak 7, 8, 11 ve 12. sınıflar içinde isteyen öğrencilerimizi Türkçe, matematik, fen bilimleri derslerinden destekleyeceğiz.’

Bir dersten en fazla kaç saat kurs açılabilir?

Halk eğitimi merkezince yürütülen DYK’larda ise; 1.dönem, 2.dönem ve yaz döneminde hafta içi ve hafta sonu en fazla 5 farklı dersten toplam 8 saate kadar kurs verilebilir. Ancak, bir günde her bir kurs sınıfına 2 saatten fazla aynı ders konulamaz.

DYK ders ücreti ne kadar?

2022 yılında yüzde 30 oranında gelen zam DYK ücretleri için de geçerli olacak. 2021 yılında destekleme ve yetiştirme kursu ek ders ücreti 42,41 TL olarak ödeniyordu. 2022 yılında Destekleme Yetiştirme Kursu ücretlerinin 55 TL civarında olması bekleniyor. 2021 Ocak ayında DYK’lar hafta içi ek ders ücreti 39,11 TL,

DYK nin açılımı nedir?

Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından devlet okullarında eğitim gören öğrenciler için ek olarak verilen eğitimleri kapsar. Destekleme ve Yetiştirme Kursları, eski öğrenci kurslarının aksine, öğrenciden hiçbir ücret talep etmemektedir.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları hangi sınıflar için?

Yapılan yönerge değişikliğiyle 6 ve 10. sınıflar da ücretsiz verilen DYK kapsamına alındı. 6 ve 10. sınıflar için destekleme ve yetiştirme kursları, 29 Kasım’da başlayacak. Özel eğitim meslek okulu programı uygulanan özel eğitim okulu ve özel eğitim sınıfı öğrencileri de kurslardan yararlanacak.

See also:  Ziya Selçuk Hangi Okul Mezunu?

En fazla kaç saat DYK açabilir?

Ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilenlere haftada en fazla 30 saat ders görevi verilebileceğinden, rutin müfredat kapsamında 20 saat ders okutan öğretmene destekleme ve yetiştirme kursunda en fazla 10 saat ders görevi verilmesi mümkün olabilecektir.

En fazla kac saat DYK?

-Yöneticiler normal müfredat da dâhil toplam 22 saate kadar derse girebilir. -Derslerin tamamını DYK kapsamında girmeleri durumunda hafta içi okuttuğu 6 saati aylık karşılığı, 16 saati ek ders karşılığı sayılır.

Öğretmen en fazla kaç saat kurs açabilir?

Öğretmenler haftada okulda girdiği dersler dahil toplam 40 saate kadar ders verebilecektir. Örnek: a) Öğretmen okulda haftada 21 saat derse giriyorsa + 19 saat, b) Öğretmen okulda haftada 30 saat derse giriyorsa + 10 saat kurs verebilecektir.

1 saat ek ders ücreti ne kadar?

Gece ek ders verilmesi durumunda 29,191 lira kazanacaklar. Sözleşmeli ek ders ücretleri de 23,41 lira, Takviye ek ders ücreti ise 54,57 lira ve özel eğitim ek ders ücreti ise 34,09 lira olacak. Bu zamlı ücretler de Şubat ayından itibaren yatırılmaya başlanacak.

2022 de ek ders ücreti ne kadar olacak?

Gündüz ek ders ücreti 27,29 TL’ye yükselirken yüksek lisans ek ders ücretleri 35,27 TL olarak değişiklik gösterdiği 2022 yılında ücretli öğretmenler ise girdikleri ders başına 29,19 TL alacak şekilde maaşlarına zam getirildi. Yani haftada 30 derse giren bir ücretli öğretmen 2022 yılında 1 ayda 3.360,64 TL maaş alacak.

1 Ocak DYK ödenir mi?

1 Ocak Cumartesi günü için öğretmenlere ek ders ücreti ödenmeyecektir. DYK’lar yapılmayacaktır.

DYK nedir 6 sınıf?

Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından devlet okullarında eğitim görmekte olan öğrenciler için verilen ekstra eğitimleri nitelemektedir. Destekleme ve Yetiştirme Kursları için herhangi bir ücret alınmadığı gibi dersler tamamen müfredata göre işlenmektedir.

See also:  E Okul Sınıfımı Nasıl Öğrenirim?

DYK da kimler görev alabilir?

Kurslara Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden her sınıf seviyesindeki istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilecektir.

DYK grubu nedir?

DYK; resmî/özel örgün eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler ile yaygın eğitim kurumlarına devam etmekte olan kursiyerleri, örgün eğitim müfredatındaki derslerle sınırlı olarak, destekleme ve yetiştirme amacıyla açılan kurslardır (Milli Eğitim Bakanlığı, 2016).

7 ve 11 sınıflara DYK açılacak mı?

DYK hakkında konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıklaması şu şekilde; “16 Ekim itibarıyla 7 ve 11. sınıflar için de DYK açıyoruz. Öğrencilerimizin başvurularını 12-15 Ekim’de alacağız. Bu kurslarda Türkçe, matematik, fen bilimleri derslerine yönelik destekleme programları uygulanacak.

11 sınıf DYK var mı?

Milli Eğitim Bakanlığı, 8 ve 12’nci sınıf öğrencilerinden sonra 7 ve 11’inci sınıf öğrencilerini de ücretsiz verilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) kapsamına aldı.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları kaç gün?

DYK Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Haftalık Eğitim Süresi

Kurslara Katılan Her Bir Öğrenci Yada Kursiyer İçin Hafta İçi En Fazla 2 Farklı Dersten Toplam 4 Saat, Hafta Sonu İse Bir Günde En Fazla 5 Farklı Dersten Toplam 8 Saatte Kadar Ders Verilebilir.

DYK kurs açmak zorunlu mu?

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karara göre DYK kursu kapsamındaki görev zorunlu bir ek ders görevi değildir. Ancak mazeretsiz olarak verilen görevi yerine getirmeyen öğretmene de 657 sayılı Kanunun disiplin hükümleri uygulanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector