dyk kurs ne zaman bitiyor?

İşte, DYK kursları için son tarih detayları 6 Eylül’de başlayan destekleme ve yetiştirme yıllık kursları, 10 Haziran 2022’de tamamlanacak. Geçen yıl Kovid-19 nedeniyle yapılamayan yaz dönemi kursları, 2022’de yeniden uygulanacak.

DYK kursu ne zaman kapatılır?

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesinin ‘Kursların kapatılması’ konulu 9. maddesinde; ‘(1) Açılan her bir kursa devam eden öğrenci sayısının 10’un altına düşmesi durumunda, kursun birleştirilmesine veya kapatılmasına milli eğitim müdürlüğünce karar verilir.’ hükümleri bulunmaktadır.

DYK kursu haftada kaç gün?

Ortaöğretim kurumlarının 9,10 ve 11. sınıflarındaki öğrenciler en fazla 3 farklı dersten haftalık toplam 12 saate kadar, 12. sınıftaki öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler en fazla 6 farklı dersten haftalık toplam 24 saate kadar, kurs tercih edebilirler.

DYK yaz kursu kaç saat açılabilir?

Yaz dönemi kurslarında hafta içi ve hafta sonu en fazla 5 farklı dersten toplam 8 saate kadar kurs verilebilir. Halk eğitimi merkezince yürütülen DYK’larda ise; 1.dönem, 2.dönem ve yaz döneminde hafta içi ve hafta sonu en fazla 5 farklı dersten toplam 8 saate kadar kurs verilebilir.

1 Ocak DYK var mı?

1 Ocak Cumartesi günü için öğretmenlere ek ders ücreti ödenmeyecektir. DYK’lar yapılmayacaktır.

DYK kursu iptal edilebilir mi?

Kurslar kapanma tarihi öncesinde sınıf mevcudunun belirli sayının altına düşmesi(devamsızlık konusu hakkındaki yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz), öğretmen talebi (dilekçe alınmalıdır. DYK Kurs kapatma yazısı gönderilmeli.) ve öğretmen bulunamaması gibi sebepler ile kapatılabilir.

Öğretmen isterse DYK kursunu kapatabilir mi?

Dolayısıyla, Destekleme ve Yetiştirme Kursu görevi zorunlu ek ders kapsamında bir görev değildir. Öğretmen bu görevi ister kabul eder istemezse de kabul etmez.

DYK kurslarına kaç gün devamsızlık hakkı var?

Kurslarda okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 1/5’ine devam etmeyen öğrencilerin devamsızlık sınırını aştığı dersten kurs kaydı silinir.

See also:  E Okul Çocuğum Hangi Okula Gidecek?

Bir öğretmen haftada en fazla kaç saat DYK alabilir?

Ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilenlere haftada en fazla 30 saat ders görevi verilebileceğinden, rutin müfredat kapsamında 20 saat ders okutan öğretmene destekleme ve yetiştirme kursunda en fazla 10 saat ders görevi verilmesi mümkün olabilecektir.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları kaç gün?

DYK Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Haftalık Eğitim Süresi

Kurslara Katılan Her Bir Öğrenci Yada Kursiyer İçin Hafta İçi En Fazla 2 Farklı Dersten Toplam 4 Saat, Hafta Sonu İse Bir Günde En Fazla 5 Farklı Dersten Toplam 8 Saatte Kadar Ders Verilebilir.

En fazla kac saat DYK?

-Yöneticiler normal müfredat da dâhil toplam 22 saate kadar derse girebilir. -Derslerin tamamını DYK kapsamında girmeleri durumunda hafta içi okuttuğu 6 saati aylık karşılığı, 16 saati ek ders karşılığı sayılır.

Yaz kursunda öğretmen kaç saat ders alabilir?

Ancak Genel Bilgi ve Meslek Dersleri öğretmenlerinin müfredat kapsamında okuttukları dersler, destekleme ve yetiştirme kursları, destek odası ve evde eğitim kapsamında aldıkları görev toplam 40 saati geçmeyecektir. Yaz döneminde açılan kurslarda ise haftalık toplam 30 saate kadar ders verilebilmektedir.

Kaç saat kurs açılabilir?

Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar ışığında öğretmenler; 15 saati aylık karşılığı, 9 saati zorunlu ek ders, 6 saati de isteğe bağlı ek ders karşılığı olmak üzere 30 saat ve hafta sonu da 10 saat olmak üzere normal dersler ile Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında 40 saat görev alabilecektir.

1 Ocak 2022 de DYK ödenir mi?

2021 yılı ve önceki yıllarda 1 Ocak Yılbaşı tatilleri için ek ders ücret ödemesi yapılmamaktaydı. Ama bu yıl imzalanan ve 2022-2023 yıllarını kapsayan 6. Dönem Toplu Sözleşme ile artık 1 Ocak tarihlerinde ders görevi yapılmış sayılacak ve ek ders ücreti ödenecek.

See also:  Feyza Aktan Hangi Okul Mezunu?

DYK kaç ek ders?

2022 yılında yüzde 30 oranında gelen zam DYK ücretleri için de geçerli olacak. 2021 yılında destekleme ve yetiştirme kursu ek ders ücreti 42,41 TL olarak ödeniyordu. 2022 yılında Destekleme Yetiştirme Kursu ücretlerinin 55 TL civarında olması bekleniyor. 2021 Ocak ayında DYK’lar hafta içi ek ders ücreti 39,11 TL,

1 Ocak kurslar tatil mi?

1 OCAK YILBAŞINDA OKULLAR TATİL Mİ? Yılbaşı resmi tatili 01 Ocak’ta uygulanıyor. 31 Aralık tarihi resmi tatil olmadığı için okullarda eğitim devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector