Bursa Togg Fabrikası Ne Zaman Açılacak?

Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından yapılan açıklamalara göre TOGG’un Bursa Gemlik’teki fabrikası, 29 Ekim 2022’de resmi olarak açılacak. Hisarcıklıoğlu’na göre fabrikanın açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Bundan sonraki süreçte ise otomobilin piyasaya sürülebilmesi için çalışmalar yapılacak.
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) inşası devam eden Gemlik’teki fabrikasında çalışmalar hızla ilerliyor. TOGG’un Bilişim Vadisi’ndeki merkezine 30 dakikalık mesafede olan fabrikanın inşaatının 2022 yılı ortasında tamamlanması öngörülüyor.

TOGG fabrikası ne zaman açıldı?

Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından yapılan açıklamalara göre TOGG’un Bursa Gemlik’teki fabrikası, 29 Ekim 2022’de resmi olarak açılacak. Hisarcıklıoğlu’na göre fabrikanın açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Bundan sonraki süreçte ise otomobilin piyasaya sürülebilmesi için çalışmalar yapılacak.

TOGG araba fabrikası ne aşamada?

Montaj tesisinin yüzde 79’unu tamamlayan Togg ekipleri, üretim hattı robotlarını yerleştirilmeye de başlamış. Süreci çok yakında takip etmeyenler için ilk yerli otomobil modelinin SUV formunda olması ve gördüğünüz fabrikada 2022 sonunda üretilmesi bekleniyor.

TOGG batarya fabrikası ne zaman açılacak?

Togg’un eski strateji direktörü Özgür Özel, Siro’nun genel müdürü olarak görev yapmaktadır. 2022’de fabrikası inşa edilecek şirketin 2023’te üretime başlaması planlanmaktadır.

TOGG araba fabrikası ne durumda?

TOGG’dan yapılan bilgilendirmeye göre Gemlik tesislerinde boya tesisinin yüzde 96’sı, montaj tesisinin yüzde 89’u, gövde tesisinin yüzde 92’si tamamlandı. Seri üretim başlangıcının ardından otomobilin yasal mevzuata uygunluğunun tespiti için homologasyon testlerine başlanacak.

TOGG projesi ne zaman başladı?

Tarihi. 27 Aralık 2019’da Gebze’de Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirilen etkinlikte ilk kez tanıtıldı.

TOGG ilk üretim ne zaman?

TOGG, 2022 yılının son çeyreğinde seri üretime hazır olacak. Homologasyon testlerinin tamamlanmasının ardından da 2023 yılının ilk çeyreği sonunda C segmentindeki ilk aracı olan SUV pazara çıkacak. Takip eden yıllarda ise C segmentindeki Sedan ve Hatchback modelleri üretim sırasına girecek.

See also:  Izmir Foça Nasıl Gidilir?

TOGG son durum ne?

Plan dahilinde ilerleyen Togg, 2022 yılının son çeyreğinde seri üretime hazır olacak. Homologasyon testlerinin tamamlanmasının ardından da 2023 yılının ilk çeyreği sonunda C segmentindeki ilk aracı olan SUV pazara çıkacak. Ardından da yine C segmentindeki Sedan ve Hatchback modelleri üretim sırasına girecek.

TOGG un fabrikası var mı?

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’un Gemlik’te yapımı devam eden fabrikasının hızlı yükselişi kameralara yansıdı. Firma tarafından çekilen hızlandırılmış görüntüler fabrikanın hızlı yükselişini gözler önüne sererken, milyonlarca kişide heyecana sebep oldu.

TOGG batarya üretimini kim yapacak?

TOGG ile Çinli enerji devi Farasis’in ortaklığında kurulan Siro şirketi, Gemlik’te batarya hücresi ve modül üretimi tesisi kuruyor. 30 milyar liralık 15 gigavat saat kapasiteli batarya hücresi ve 19,8 gigavat saat kapasiteli batarya modülü yatırımı, Türkiye’nin elektrikli araçlar ve mobilite ekosisteminin teknolojik

TOGG araba bataryası kime ait?

Resmi Gazete’de yayımlanan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından da aktarılan bilgilere göre, TOGG ile Çinli enerji devi Farasis ortaklığında ‘SiRo’ isimli batarya fabrikası kurulacağı duyuruldu.

Farasis kime ait?

Yu Wang ve Dr. Keith Kepler tarafından kuruldu. 2009’da en büyük elektrikli araç pazarı olan Çin’de Farasis Enerji kuruldu. 2010-2015’te ABD ve Avrupa’ya elektrikli motosikletler, yardımcı güç üniteleri, forkliftler ve özel araçlar sunuldu. 2015’te Çin’in önde gelen OEM’lerinden BAIC ile çalışmaya başladı.

TOGG yerli otomobil motoru kime ait?

Bu yılın başında yerli otomobilin motoru için Bosch ile anlaşma imzalandığı açıklanmış ve bu durum fazlasıyla eleştirilmişti. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, neden böyle bir tercih yaptıklarını açıkladı.

TOGG ne zaman satışa sunulacak?

İlk olarak 2019 lansmanında gösterdikleri yerli otomobilin trafiğe çıkmasına çok az kaldığını söyledi. Yerli otomobili 2023 Mart ayı itibariyle yollarda göreceğimizi ifade etti.

See also:  Adana Ticari Taksi Plakası Ne Kadar?

TOGG fabrika alanı kaç metrekare?

1.2 milyon metrekare alan üzerine kurulu, 230 bin metrekarelik kapalı alan. 2023 yılına kadar kademeli olarak toplam 4 bin 300 kişilik istihdam. 1 milyon adet üretimYılda 175 bin üretim kapasitesi, 10 yılda, 5 farklı modelden toplam 1 milyon adet otomobil üretimi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector