Bursa Soğanlı Botanik Park Nasıl Gidilir?

Nasıl Gidilir: Bursa batı yakın çevre yolunda Hayvanat Bahçesi’nin bitişiğinde yer alan Soğanlı Botanik Parka şehir merkezinden Soğanlı semtine giden otobüsler ile ulaşım sağlanabilir. Adres: Soğanlı Mahallesi Osmangazi/BURSA

Botanik Park Bursa hangi metro durağı?

Osmangazi bölgesinde bulunan Soğanlı Botanik Parkı konumuna en yakın metro durağı hangisidir? Bursaspor / Acemler durak, Osmangazi içindeki Soğanlı Botanik Parkı konumuna en yakındır.

Botanik parka giriş ücretli mi?

Bakırköy Botanik Parka Giriş Ücretsizdir. Parkın yanında bulunan özel otoparkı mevcuttur. Buraya da ücretsiz olarak araçlarınızı park edebilirsiniz.

Bursa Kent Meydanından hayvanat bahçesine nasıl gidilir?

Bursa Hayvana Bahçesi’ne şehir merkezinden 35/A, 15, 15/E numaralı otobüsler ile kapının önüne kadar gidebilirsiniz. Ayrıca, kent meydanından Soğanlı-Botanik Park minibüsleri ile yürüme mesafesinde. Şehrin Batı bölümünden ise Terminal otobüsleri ile gidebilirsiniz.

Botanik Park hangi durakta?

Metrobüs ya da otobüsle ulaşmak isterseniz, incirli durağında ineceksiniz. Metro çıkışından üst yoldan karşıya geçip yaklaşık 100 Metre yürüdükten sonra Bakırköy Botanik Parka ulaşabilirsiniz.

Bursa Hayvanat Bahçesi hangi metro durağı?

Bursa Zoo durak, Osmangazi içindeki Bursa Hayvanat Bahçesi konumuna en yakındır.

Bursa Botanik Parkta neler yapılır?

Bursa Botanik Parkı, İzmir-İstanbul yolu üzerinde Bursa Hayvanat Bahçesi’nin bitişiğinde. Koşu ve yürüyüş yolları, spor alanları, bisiklet parkurları, çocuk oyun, otomobil pisti, spor aletleri gibi etkinlik alanlarının yanısıra, pastane, Cafe ve restoran gibi oturup yiyebileceğiniz yerlerde bulunuyor.

Bakırköy Botanik Park giriş ücreti ne kadar?

Buraya giriş tamamen ücretsiz. Ayrıca araçla gelmek isteyenlere de güzel bir haberimiz daha var. Parkın girişinde bulunan açık otoparktan da ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Bakırköy Botanik Park içinde ne var?

Bakırköy Botanik Park’ta neler var? ; Özellikle çocuklara hitap eden alanlarla dolu olan park içerisinde, çoçuk oyun alanları, doğal gölet, süs havuzları, çocuk temalı heykeller, iki oyun kulesi, dinazorlar, ip köprüleri, kaydıraklar ve su parkı bulunuyor.

See also:  Çiçekliköy Izmir Nasıl Gidilir?

Bursa Botanik Park ne kadar?

Bursa şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bursa batı yakın çevre yolunda Hayvanat Bahçesi’nin bitişiğinde yer alıyor. Parka giriş sırasında herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Botanik Hayvanat bahçesi hangi Otobüs gider?

Hangi Otobüs hatları Hayvanat Bahçesi İç Yolu yakınından geçiyor? Bu Otobüs hatları Hayvanat Bahçesi İç Yolu yakınından geçiyor: 15, 15/H, 43/A.

Hayvanat Bahçesi ücreti ne kadar?

Giriş Ücretleri (2021)

Darıca Hayvanat Bahçesi yetişkinler için tam bilet ücreti 70 TL’dir. Öğrenci için ise 60 TL’dir.

Bursa Hayvanat Bahçesi nasıl girilir?

Bursa Hayvanat Bahçesine ulaşım için otobüsleri tercih edebilir ve sorunsuz olarak bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs ile Bursa Hayvanat Bahçesine gitmek için Bursa merkezden 35A, 15 ve 15E numaralı otobüs hatlarını kullanarak hayvanat bahçesine gitmeniz mümkün olmaktadır.

Bakırköy Botanik Park hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları İstanbul/Bakırköy Botanik Park yakınından geçiyor: 72T, 94Y, 98H, BN1.

Botanik Park kim yaptı?

Parkın projesini İTÜ Mimarlık Fakültesi öğretim üyelerinden Ahmet C. Yıldızcı hazırlamıştır. Bursa Evleri projesini ise Y. Mimar Hüsrev Tayla gerçekleştirmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector