Bursa Misi Köyüne Nasıl Gidilir?

Misi Köyü Nerede, Nasıl Gidilir Misi Köyü Bursa’ya bağlı turistik bir köydür. Şehir Merkezi’ nden Heykel ‘den Şehreküstü metro istasyonundan metroya binerek Acemler durağında indikten sonra B/20 numaralı otobüse binerek Misi Köyü’ne ulaşabilirsiniz.

Misi köyü hangi otobüs gidiyor?

Bu Otobüs hatları Misi Köyü yakınından geçiyor: 1/K, 23, 23/A, 28/A, 98, S/1.

Misi köyüne metro ile nasıl gidilir?

Şehir Merkezi’nden Heykel’den Şehreküstü metro istasyonundan metroya binerek Acemler durağında indikten sonra B/20 numaralı otobüse binerek Misi Köyü’ne ulaşabilirsiniz.

Bursa Misi köyünde ne yapılır?

Misi Köyü Gezi Notları: Misi’de Gezilecek Yerler ve Yapılacaklar

 • #Misi Sokakları ve Misi’nin Renkli Evleri: Köydeki rengarenk ahşap evler fotoğraf çekmek için birebir.
 • #Misi’nin İpek Evi:
 • #Misi’nin Koza Evi:
 • #Misi Çocuk Kütüphanesi:
 • #Misi Etnografya Evi:
 • #Mysia Fotoğraf Müzesi:
 • #Misi Aile Çay Bahçesi:
 • #Misi’de Piknik:
 • Tarihi Misi köyü nerede?

  Bursa’nın Nilüfer ilçesi sınırlarında yer alan Misi köyü,2000 yıllık bir tarihi geçmişe sahiptir. Misi köyü 1989 yılında kentsel sit alanı ilan edilerek koruma altına alınmış. Köyün piknik alanı ve kamp yapma alanı mevcuttur.

  B20a nereden geçiyor?

  B/20-A (Burulaş)

  B/20-A otobüs hattının ilk durağı Gümüştepe 8 olup son durağı Acemler Peron 3 durağıdır. B/20-A (Acemler Aktarma Merkezi), her gün çalışıyor.

  Bursa Cumalıkızık köyü nasıl gidilir?

  Bursa şehir merkezinden, Şehreküstü metro istasyonundan kalkan M/2 Hatlı BursaRay metrosuna binerek Cumalıkızık (Değirmenönü) durağında inmeniz gerekiyor. Ardından doğrudan köyün içine gitmek için Cumalıkızık dolmuşlarına binebilirsiniz.

  Misi yaşama nasıl gidilir?

  Nilüfer şehrinde Misi Yaşam konumuna en yakın duraklar ile Otobüs hatları

  1. 2/B. Doğancı – Acemler Aktarma Merkezi.
  2. 2/BT. Acemler Aktarma Merkezi – Tuzaklı
  3. B/20-A. Gümüştepe – Acemler Aktarma Merkezi.
  4. B/20-C. Atatürk Kent Ormanı – Acemler Aktarma Merkezi.
  5. B/20-D. Dağyenice – Acemler Aktarma Merkezi.
  See also:  E Okul Öğretmenlere Ne Zaman Kapanıyor 2022?

  Bursa merkezden Gölyazı ya nasıl gidilir?

  Otobüs ile: Bursa’nın ulaşım firması olan Burulaş’ın sitesinden 5-G hattının seferlerine bakabilir, sizin için hangi saatlerin uygun olduğunu karar verdikten sonra Bursa merkezde bulunan Küçük Sanayii istasyonuna gelip buradan da 5-G hattı ile 1 saatlik bir yolculuk ile Gölyazı merkeze kadar ulaşabilirsiniz.

  Bursa Cumalıkızık hangi otobüsle gidilir?

  Bu Otobüs hatları Bursa Cumalıkızık Köyü yakınından geçiyor: 14/F, 14/L, 17/D, 18/İ, 2/E, 25, 6/F-D.

  Misi köyü nasıl bir yer?

  1989 senesinde sit alanı olarak ilan edilip, koruma altına alınan Misi köyü, eski Rum ve Osmanlı mimarisine has renkli ahşap evleriyle dikkat çekiyor. Sanki bu bölgede Rum ve Osmanlı evleri birlikte harmanlanmış gibi. Bu evler sayesinde de fotoğraf kulüpleri arasında oldukça popüler hale gelmiş.

  Gölyazının Neyi Meşhur?

  Efsanelere konu olan Apollonia’nın merkezi olarak bilinen Ulubat Gölü kenarındaki bu küçük yarımada 250 yıllık Rum Evleri, 700 yılı aşkın Ağlayan Çınarı, eşsiz coğrafi yapısı ve kuş cenneti olma özelliği ile Gölyazı, haftasonu yeni yer keşfetmek isteyenler için biçilmiş kaftan.

  Bursanın en güzel ilçesi neresidir?

  Bursa’nın en güzel ilçesi İznik, çinileriyle ve şirin evleriyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri haline geldi İznik, Türkiye’nin Bursa ilinin bir ilçesi ve ilçenin merkezi olan şehir.

  Misi köyünde neler var?

  Rum ve Osmanlı evlerinin birlikte harmanlandığı köy, 1989 yılında Sit Alanı ilan edilmiştir. Misi İpek Evi, Misi Kadınları Kültür ve Yardımlaşma Lokali, Misi Etnografya Evi, Mysia Fotoğraf Müzesi, Misi Çocuk Kütüphanesi, Dere kenarı Çay Bahçesi ve Restorantları köyün cazibe merkezleridir.

  Misi Köyü ismi nereden gelir?

  Normalde Çanakkale ve Balıkesir civarında yaşayan Mysialılar’dan bir grup bu bölgeye yerleşerek tarihteki batıdan doğuya ilk göçlerden birini gerçekleştirmiştir. İsmini de zaten ilk yerleşikleri olan Misyalılar’dan alıyor köy. Bursa şehrini kuran Bitinyalılar gibi Misyalılar da Trak kökenli bir kavimdir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector