Bursa Cumalıkızık Nasıl Gidilir?

Cumalıkızık Köyü’ne Nasıl Gidilir Bursa Kent meydanından kalkan Cumalıkızık minibüsleriyle doğrudan köye ulaşılabilir. Bursa’nın birçok noktasında durağı olan metroya binerek Cumalıkızık – Değirmenönü durağında inebilir ve minibüse aktarma yaparak 5 dakika içerisinde köye ulaşabilirsiniz.

Cumalıkızık dolmuşları nereden kalkıyor?

Toplu Taşıma ile Cumalıkızık’a Ulaşım

Bursa şehir merkezinden, Şehreküstü metro istasyonundan kalkan M/2 Hatlı BursaRay metrosuna binerek Cumalıkızık (Değirmenönü) durağında inmeniz gerekiyor. Ardından doğrudan köyün içine gitmek için Cumalıkızık dolmuşlarına binebilirsiniz.

Cumalıkızık köyü hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Bursa Cumalıkızık Köyü yakınından geçiyor: 14/F, 14/L, 17/D, 18/İ, 2/E, 25, 6/F-D.

Cumali Kaziga nasil gidilir?

Güzelyalı şehir merkezine 30 km uzaklıktadır. Güzelyalı iskelesine ulaştıktan sonra 1 GY Burulaş otobüslerine binerek şehir merkezine gidilebilir. Buradan Cumalıkızık minibüslerine binilerek köye ulaşılabilir. Feribottan inip taksiye bilindiği taktirde 45 dakikada köye gidilebilir.

Cumalıkızık Bursa arası kaç km?

Bursa Cumalıkızık arası 12 kilometre doğuda ve ortalama 20 dakika, İstanbul Cumalıkızık arası 168 kilometre ve aşağı yukarı 2 saat 20 dakika mesafede.

Bursa minibüsler saat kaçta bitiyor?

DEMIRTAŞ – KENT MEYDANI minibüs / dolmuş hattının bu haftaki saatlerine genel bakış: 00:00’da çalışmaya başlıyor ve 23:45’da bitiyor. Bu haftaki çalışma günleri: her gün.

Cumalıkızık nasıl bir yer?

Cumalıkızık, Bursa ilinin Yıldırım ilçesine bağlı, Uludağ’ın eteklerinde kurulmuş beş “Kızık” köyünden biridir. 1300’lü yıllarda bir vakıf köyü olarak kurulmuş ve tarihi dokusu çok iyi korunmuştur. Uludağ’ın etekleri ile vadiler arasında sıkışıp kalan köylere yörede “Kızık” adı verilmiştir.

D10 nereden kalkıyor?

D/10 Hattı

D/10 otobüs (Hamamlıkızık – Atatürk Caddesi / Ring) hattı, Hamamlıkızık Merkez durağından kalkan 85 duraklı RİNG çalışan bir hattır.

Bursa Trilye ye nasıl gidilir?

Bursa’dan Trilye’ye ulaşım: Bursa merkeze 18 km olan ve araçla yaklaşık 20 dakika süren Mudanya’dan toplu taşıma ile Tirilye’ye gelmeyi düşünüyorsanız, Bursa Organize Sanayi Bölgesi Metro İstasyonu’ndan her 10 dakikada bir Mudanya’ya minibüs seferleri düzenleniyor.

See also:  Izmir Kart Ne Kadar?

Bursa Gölyazı ya nasıl gidilir?

Otobüs ile: Bursa’nın ulaşım firması olan Burulaş’ın sitesinden 5-G hattının seferlerine bakabilir, sizin için hangi saatlerin uygun olduğunu karar verdikten sonra Bursa merkezde bulunan Küçük Sanayii istasyonuna gelip buradan da 5-G hattı ile 1 saatlik bir yolculuk ile Gölyazı merkeze kadar ulaşabilirsiniz.

Cumali Kizikta hangi diziler var?

20 yılda milyonlarca turist konağı ziyaret etti. Bursa’nın Yıldırım ilçesinde bulunan Cumalıkızık köyünde 2002 yılında Kınalı Kar isimli dizi çekildi. Dizinin çekildiği köydeki konak büyük şöhrete kavuştu.

Mudanyaya otobüsle nasıl gidilir?

Şehirlerarası otobüs ile Mudanya ilçesine gitmek isteyen yolcular Mudanya Otogarı’nı değil; Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni de tercih edebilirler. Bursa Terminali’nde indikten sonra Mudanya ilçe merkezine F/1 hat numaralı otobüs ile gidebilirsiniz. Yolculuğunuz 45 dakikada sonlanacaktır.

Cumalıkızık Köyü tarihi bir mekan mıdır?

Cumalıkızık Köyü, UNESCO tarafından Haziran 2014 tarihinde Bursa’nın Hanlar Bölgesi, Sultan Külliyeleri ile birlikte UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alması uygun görülmüştür.

Cumalıkızıkta Nerede ne yenir?

Cumalıkızık Kahvaltı Yerleri: En İyi 10 Mekan

 • 2) Narlı Bahçe.
 • 3) Cumalıkızık Konağı
 • 4) Taş Ev.
 • 5) Otantik Kahvaltı
 • 6) Arım Balım Kahvaltı Evi.
 • 7) Saklı Konak Kahvaltı ve Gözleme Evi.
 • 8) Mavi Boncuk.
 • 9) Bulanlar Restoran.
 • Uludağ Bursa merkez arası kaç kilometre?

  Uludağ aynı zamanda Anadolu bölgesinde buzul devri izlerinin ilk bulunduğu yer olmasıyla oldukça dikkat çekiyor. 1933’de kış turizminin resmi olarak başladığı bu bölge Bursa’ya yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

  Bursa kaç saat sürüyor?

  İstanbul ve Bursa arasının kaç kilometre olduğu ve araçla yolun kaç saate katedildiği, İstanbul Bursa arasının uçakla kaç saat sürdüğü ve yol haritası

  İstanbul Bursa Arası

  See also:  Izmir Polisevi Nerede?
  Taşıt Otomobil Otobüs
  Mesafe 154 km 160 km
  Süre 2 sa. 3 dk. 2 sa. 45 dk.
  Başlangıç Yenikapı Esenler Otogar
  Varış Bursa Merkez Bursa Otogar

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector