Bursa Arkeoloji Müzesi Nerede?

Bursa Arkeoloji Müzesi Nerede Bursa Arkeoloji Müzesi ulaşım açısından Osmangazi ilçesinde bulunmaktadır. Kültürpark içerisinde bulunan müzeye metro, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkündür. Adres: Gaziakdemir Mah.Çekirge Cad.

Bursa Arkeoloji Müzesi paralı mı?

Bursa Arkeoloji Müzesi giriş ücreti 7 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca girişte 18 yaş altındaki kişiler ile 65 yaş üstü Türk vatandaşları ücretsiz olarak Bursa Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edebilme ve gezebilme imkanına sahiptir.

Bursa Arkeoloji müzesinde neler var?

Bursa Müzesi 60 bini geçen eser sayısıyla ülkemizin zengin koleksiyona sahip müzeleri arasındadır.

 • Salon I (Miyosen Dönem-Frig Krallığı)
 • Taş Eserler Salonu.
 • Salon II (Arkaik Çağ-Doğu Roma (Bizans) Dönemi)
 • Üç Pınar Tümülüsü Araba Buluntuları Salonu.
 • Bursa Arkeoloji Müzesi saat kaçta kapanıyor?

  Müze Ziyaret Saatleri (Yaz/Kış): Pazartesi hariç her gün: 08.00/17.00 (16.30’den sonra ziyaretçi alınmamaktadır).

  Bursada hangi müzeler var?

  Müzeler

 • Bursa Kent Müzesi.
 • Hünkar Köşkü Müzesi.
 • Karagöz Müzesi.
 • Merinos Enerji Müzesi.
 • Merinos Tekstil Sanayi Müzesi.
 • Bursa Göç Tarihi Müzesi.
 • Bursa Vakıf Kültürü Müzesi.
 • Bursa Yaşam Kültürü Müzesi.
 • Müzeler kaç para?

  Kültür ve Turizm Bakanlığı tüm müzelerin, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar ile öğretmenler için ücretsiz, diğer vatandaşları için yıllık ziyaret bedelinin 60 TL olduğunu duyurdu.

  Bursa Kent Müzesi paralı mı?

  Bursa Kent Müzesi ücretsiz olarak ziyaret edilebilmektedir.

  Bursada kaç tane müze var?

  BURSA MÜZELERİ

  Bursa’da Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı hizmet veren 7 Devlet müzesinin yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın denetiminde şahıs ya da kurumlara bağlı olarak hizmet veren 11 adet özel müze bulunmaktadır.

  Müze kart nerelerde geçer?

  Müzekart, bakanlığa bağlı bütün büyük müzelerin (Ayasofya, Topkapı Sarayı, Efes Antik Kenti, Göreme Açıkhava Müzesi, Pamukkale Hierapolis, Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi vb.) gişelerinden çıkartılabiliyor.

  See also:  Eğitim Alan Sınavı Ne Zaman?

  Müzeler saat kaçta kapanıyor?

  Koronavirüs (Covid-19) tehdidinin toplum sağlığı açısından oluşturduğu risk durumunun devam etmesi sebebiyle Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’ne bağlı tüm müze ve örenyerleri için mesai saatleri haftaiçi 10:00-16:00 olarak düzenlendiği, müze ve örenyeri ziyaretçi giriş saatlerinin ise Valiliklerce

  Müzeler hangi saatlerde açık?

  TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve örenyerleri ziyaret saatleri Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile hafta içi 10:00 – 16:00 olacak şekilde düzenlenmiştir.

  Arkeoloji Müzesi hafta sonu açık mı?

  İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Pazartesi günleri haricinde her gün 10:00–17:00 (01 Ekim-01 Nisan kış dönemi 09:00-18:00) saatleri arasında ziyarete açık.

  Bursa’da müzelerde neler sergilenir?

  Cam eserler, altın takılar, çeşitli kaplar ve üst katta Roma Devrine ait bronz eserler ile Bizans eserleri görülebilecek yapıtlardır. 4. Salonda tümülüs mezar odası, savaş arabası canlandırılmıştır. Müze bahçesinde çeşitli mimari parçalar, lahitler ve mezar stelleri yer alır.

  Bursa Müze kartı nereden alınır?

  MÜZE KART NASIL ALINIR? Müzekart sahibi olmak isteyenler, kart basım istasyonlarından, ‘Fotoğraflı TC Kimlik kartı, Pasaport ya da Sürücü Belgesi’ ibraz etmek suretiyle 40 saniye içinde Müzekartlarını alabilirler. Ayrıca ‘www.muzekart.com’ adresine istenen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabilirler.

  Halk müzesi nedir?

  Türkiye’de Efes ve Bergama Açık Hava Müzeleri bu tür müzelere örnek olarak verilebilir (Fotoğraf 3). 2-Halk Müzeleri: Bu tür müzeler genel olarak 19. asırda gelişmiş, bulundukları ülkenin etnografyasında milli veya bölge müzelerinde yer alırlar.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector