Bursa 3 Çatallı Gölge Köyü Nerede?

Bursa’nın İnegöl İlçesine bağlı Mezit ve Sulhiye mahalleleri, Dabbe Zehr-i Cin filmindeki ‘üç çatallı gölge köy’ün İnegöl’de olduğuna inanların akınına uğruyor.

Üç Gölge Köyü nerededir?

Üç Gölge Köyü (Bazı kaynaklarda Üç Çatallı Gölge Köyü olarak da geçer) Bursa’nın Inegöl ilçesine bağlı bir yol kenarı köyüdür. Bugünlerde terk edilmiş bir halde bulunan köyde şu an sadece Bursa-Eskişehir yolu yapımında çalışan işçiler kalmaktadır.

Üç çatallı gölge köyü nasıl gidilir?

Basaksehir bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden 3 çatallı gölge köyü adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 142B, 144M, 146T, MK15.
  2. Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: A-216.

Mezitler köyü nerede?

Mezit Köyü Bursa ilinde yer almakta olup, Tahtaköprü semtinde bulunan Mezit Köyü İnegöl ilçesine bağlıdır.Mezit Köyü haritası konumu ise 39° 55′ 22.8576” Kuzey ve 29° 42′ 55.8324” Doğu gps koordinatlarıdır. Mezit Köyü bağlı olduğu İnegöl ilçe merkezine 25 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Ankara cinli köy nerede?

Ankara’nın 40 kilometre uzağındaki Başayaş Köyü’nün terk edilen ilk yerleşimi, turizme açılmak için yatırımcı bekliyor. “Entelköy, Efeköy’e karşı” filminde Efeköy’ün terk edilen yerleşimini Ayşe Bosse’nin canlandırdığı Katrin’in önderliğindeki bir grup aktivist kurtarıp, “Entelköy” olarak turizme kazandırmıştı.

Çatal köyü nerede?

Çatalı Köyü Şanlıurfa ilinde yer almakta olup, Şanlıurfa Merkez Köyleri semtinde bulunan Çatalı Köyü Şanlıurfa Merkez ilçesine bağlıdır.Çatalı Köyü haritası konumu ise 37° 10′ 2.6544” Kuzey ve 38° 47′ 43.8468” Doğu gps koordinatlarıdır.

Hangi köyü cinler bastı?

Davutlu Köyü / Kırklareli

1989 yılında köylüler köyde ‘cini varlıklar’ gördüklerini polise söyledi. Bir gazeteci de köyü ziyarette bulundu. Köyde normal olmayan hiçbir şeye rastlamayan gazeteci kamerasını bir gence bırakarak köyden ayrılmış. Gencin kameraya kaydettiği olaylar ise Türkiye’de büyük bir yankı uyandırmış.

See also:  Özel Eğitim Öğretmenliği Hangi Puan Türü?

Davutlu Köyü Karadedeler Olayı Gerçek mi?

Yapılan resmî açıklamalarda filmde oyuncu olmadığı ve filmin 1989 yılında çekilen üç kasetin derlenmesi ile oluşturulduğu açıklanmıştır. Filmin içerisinde görülen kişilerin bu kasetlerde yer alan ve olayı bizzat yaşayan gerçek kişiler olduğu savunulmaktadır.

Lübbey köyü neden terk edildi?

İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı Lübbey köyü, yaklaşık 30 yıl önce elektrik ve geniş tarım arazisi olmaması nedeniyle terk edilmeye başlandı. Köyünden ayrılmayanlar ise zaman içerisinde hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector