Antalya Titreyengöl Nerede?

Titreyengöl Akdeniz bölgesinde yer almakta olup, Antalya iline bağlıdır. Titreyengöl bağlı olduğu Antalya iline 68 kilometre mesafe uzaklıktadır. Titreyengöl haritası konumu 36.7553 enlem ve 31.4545 boylam olarak haritada gösterilmektedir.

Titreyengöl neden girilmesi yasak?

Titreyengöl, gerek çevresinde bulunan otellerden sızan bahçe, havuz ve duş suları gerekse çevresinde piknik ve yürüyüş yapan insanların bıraktığı çöpler nedeniyle kirli durumdaydı. Göl kirlendiği ve insan müdahalesiyle yok olma tahlikesiyle karşı karşıya bulunduğu için girilmesi yasak olan göller arasında bulunuyor.

Neden Titreyengöl?

Manavgat Irmağından ayrılan küçük bir kolun getirdiği tatlı su ile denizin yükselmesi sonucunda göle ulaşan tuzlu suyun karışması nedeniyle yüzeyinde oluşan titremeden adını alan ve bir çok kuş ile deniz canlısını bünyesinde barındıran Titreyengöl, özellikle sabah ve akşam saatlerinde bölgede tatilini geçiren

Titreyen Göl nerede bulunur?

Titreyen göl Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alan bir göldür. Manavgat caddesi üzerinde yer almaktadır. Side halk plajında yer alır. – Titreyen göl tam olarak 3 bin metrekarelik bir alana sahiptir.

Manavgat Titreyengöl nasıl bir yer?

havuzvari bir yer olduğunu gördük.Otel tarafında biraz dolaşılıyor.Bu yıl gittiğimiz kısımlarıda otel kapatmış.Yol boyu bataklık havasından çıkarılıp,tüm etrafında yürüyüş yolları yapılır,ışıklandırılırsa turizme katkısı olur.Etrafı yürüyüş ve koşu parkuru olursa otel’lerde değer kazanır.Müşteri artar.Ortak voleybol ve

Titreyengöl adı nereden geliyor?

Titreyengöl gerçekten ismini titreyen bir hissi olmasından dolayı almıştır. Özellikle deniz çok yakın bir mesafede yer alan titreyengöl Antalya’ya gelen pek çok yabancı ve yerli turist tarafından en çok gezilen turistik yerlerden birisidir.

Manavgat şelalesi giriş ücreti ne kadar?

Manavgat Şelalesi girişi ücretlidir. Girişlerde 6 lira gibi bir ücret alınmaktadır. Ancak gazi ve şehit yakınlarından ücret talep edilmez.

See also:  Izmir Iktisat Kongresi Ne Tür Ekonomik Modeli?

Titreyen Göl hangi mahallede?

Titreyen Göl, Antalya’nın Manavgat ilçesinde, Sorgun Mahallesinde yer alan turistik bir yerdir.

Titreyen Göl Efsanesi Nedir?

Avcılar yaşlı adamı iter ve su üstündeki vurdukları ördekleri almaya çalışır. Bu sırada diğer ördekler hep birlikte havalanarak kanatlarıyla bir hortum oluşturur ve avcıları kaçırırlar. Bu olaydan sonra göl hep titremeye başlar. Bu titremeye yöre halkı, kuşlar yaşlı balıkçıya ağlıyor diye yorum yaparlar.

Side nin denizi nasıl?

Side Halk Plajı

Kumsalının çok temiz ve sığ olmasından dolayı çocuklar için elverişli bir ortam olarak değerlendirilir. Geniş kumsalının yanında hemen derinleşmeyen suyu, yüzme bilmeyenler için ideal bir ortam oluşturmuştur.

Manavgat merkezde neler var?

Manavgat Bölgesindeki En İyi Gezilecek Yerler

  1. Apollo Tapınağı 5.107. Tarihi Yerler Eski Kalıntılar.
  2. Köprülü Kanyon Milli Parkı 502. Ulusal Parklar Kanyonlar.
  3. 3. Side Anfi Tiyatrosu. 3.262. Eski Kalıntılar.
  4. Novamall Manavgat AVM. 273.
  5. 5. Oymapınar Barajı 293.
  6. Manavgat Şelalesi. 2.393.
  7. Side Müzesi. 1.293.
  8. 8. Side Antik Kenti. 311.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector