Antalya Side Denizi Nasıl?

Mavi Bayrak statüsüne sahip olan denizi, oldukça berrak ve temizdir. Kumla karışık çakıl taşlarının oluşturduğu sahili, geniş bir alanı kapsamaktadır. Denizinin sığ olduğu plaj, aile ve profesyonel olmayan yüzücüler için uygundur.

Antalya denizi dalgalı mı?

Bölge genel olarak sürekli rüzgarlı olduğundan dolayı genellikle dalgalı denize sahiptir. Ayrıca su sporlarından hoşlananlar için rüzgar sörfüne elverişli bir noktadır.

Side nasıl bir yer?

Side ise Antalya’nın en büyük ilçelerinden bir tanesidir. Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Side ilçesinde çok sayıda turistik tesis ve 5 yıldızlı oteller yer alıyor. Yazın gelen yerli ve yabancı turistler ilçenin nüfusunun yaz aylarında artmasını da sağlıyorlar.

Manavgat denizi derin mi?

Denizinin berrak ancak derin olduğu plaj, bu nedenle çocuklu aileler ve iyi derecede yüzme bilmeyenler için önerilmemektedir. Denizinin sıcaklık derecesinin ortalamanın biraz altında olması sebebiyle daha az tercih edilen plajın sahili ise kumla karışık çakıl taşlarıyla kaplıdır.

Side antik kentinde denize girilir mi?

Dalgasız ve dümdüz denizi ile denize girmek için ideal.

Antalyada dalgasız deniz nerede?

Patara Plajı

Berrak bir denize sahip olan plajın sahili kumlu bir yapıdadır. Dalgasız olan denizi kısmen sığdır. Bu nedenle çocuklu aileler tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Alanya denizi dalgalı mı?

Kestel Plajı

Karayolu kenarında konuşlanmış 2 km uzunluğundaki sahil şeridi, Alanya’nın tüm plajlarında olduğu gibi tertemiz, incecik kumlarla kaplıdır. Çok kalabalık olmayan plajın denizi tertemizdir ama oldukça da dalgalıdır.

Side ne ile meşhur?

Side’nin en meşhur yemeklerinin başında sac kavurması geliyor. Mutlaka denemelisiniz. Bunun dışında arapaşı, sebzeli kebap, patlıcan reçeli, turunç reçeli, laba, hibeş gibi farklı lezzetleri de deneyebilirsiniz.

Side’de ne var?

Side Bölgesindeki En İyi Gezilecek Yerler

  1. Apollo Tapınağı 5.092. Tarihi Yerler Eski Kalıntılar.
  2. 2. Side Anfi Tiyatrosu. 3.255. Eski Kalıntılar.
  3. 3. Side Müzesi. 1.291. Özel Müzeler.
  4. Side Antik Kenti. 306. Eski Kalıntılar.
  5. Monumental Fountain (Nymphaeum) 512.
  6. 6. Vespasianus Anıtı 213.
  7. Aspendos Köprüsü 348.
  8. 8. Tyche Tapınağı 121.
See also:  Izmir Küçükpark Nerede?

Manavgat deniz dalgalı mı?

Nadiren dalgalı denize sahiptir.

Sığ deniz nerede?

Datça ve yakındaki yerler Selimiye Köyü, Bozburun sığ ve sakin denizleriyle dikkat çeken yerler. Son yıllarda yıldızı parlayan Palamutbükü gibi koyları da çok. Güzel bir deniz tatili yapmak isterseniz Datça tam size göre. Ayvalık’ın en sığ deniziyse Altınkum Plajı olarak bilinen yerdir.

Manavgat denize uzaklığı ne kadar?

Manavgat denizden 3 km içeride yer aldığı için denize ve plajlara ulaşım oldukça kolay.

Manavgat Sarılar nasıl bir yer?

Sarılar, Antalya ilinin Manavgat ilçesine, bağlı bir mahallesidir. Mahallenin iklimi, Türkiye’de Akdeniz ikliminin etki alanı içerisindedir. Sarılar şehir merkezine 2 km uzaklıkta şehir le içiçe bir mahalledir. Mahallenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Sorgun deniz nasıl?

Sorgun Plajı Gezilecek Yer

Burada gönül rahatlığıyla denizin keyfini sürebilirsiniz. Çünkü Akdeniz’in maviliğinde, temiz, pırıl pırıl bir deniz sizi bekliyor. Hatta o kadar berrak bir su ki, altındaki çakıl taşlarını ve kum tanelerini rahatlıkla görmeniz mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector