Antalya Saklıkent Nerede?

Korkuteli ilçesine bağlıdır. Saklıkent haritası Antalya ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Rakımı (deniz seviyesinden yüksekliği) 1840 metredir.

Antalya Saklıkent hangi ilçeye bağlı?

Saklıkent Millî Parkı veya yaygın adıyla Saklıkent Kanyonu, Antalya-Muğla sınırını çizen Eşen Çayı’nın kolu olan Karaçay’ın oluşturduğu kanyondur. Muğla’nın Seydikemer ilçesi sınırları içerisindedir. Suyun kolayca aşındırabileceği Kalkerli arazide, fay çatlaklarının da yardımıyla sarp ve derin bir kanyon oluşmuştur.

Saklıkent Kanyonu Antalya nerede?

Saklıkent Kanyonu içerisinde Saklıkent Kanyonu bulunmaktadır. Tam olarak Fethiye’ ilçesinin Foça Mahallesinde yer almaktadır. Antalya merkez ilçesine 200 km uzaklıkta bulunan bu muhteşem kanyon, Fethiye’ye yalnızca 46 km mesafede bulunmaktadır.

Antalya Saklıkent Kayak Merkezi nereye bağlı?

Saklıkent kayak merkezi Antalya ilinin batısında bulunuyor. Beydağları üzerine kurulu olan Saklıkent kayak merkezi Antalya merkeze 45 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Saklıkent kayak merkezi Antalya Havaalanı’na 65 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Antalya Saklıkent Kanyonu arası kaç km?

Muğla ve Antalya illerinin sınırları içeresinde kalan Saklıkent Milli Parkının en fazla bilinen yeri milli parka da ismini veren Saklıkent Kanyonudur. Kanyon Antalya’ya yaklaşık 190 km, Fethiye ilçe merkezine 44 km, Kaş ilçe merkezine yaklaşık 65 km uzaklıktadır.

Saklıkent Giriş Ücreti Ne Kadar?

Saklıkent Kanyonu Saklıkent Milli Parkı içinde yer alır. Koruma altındadır. Saklıkent Kanyonuna giriş için yetişkinler 9 TL giriş ücreti öderken öğrenciler 4,5 TL öder. Müze kart bu alanda geçerli olmaz.

Saklıkent Antalya merkez arası kaç km?

Antalya ile Saklıkent arasındaki mesafe karayoluyla 50 kilometre. Yol yaklaşık olarak 52 dakika zaman alır ve Doyran, Kepiralanı, Duraliler ve Bahtılı üzerinden geçer.

Saklıkent Kanyonu na nasıl gidilir?

Saklıkent Kanyonu, Saklıkent Milli Parkı sınırlarında. Milli park alanı Antalya’nın Kaş ilçesi ile Muğla’nın Seydikemer ilçeleri arasında yer alıyor. Kanyon ve milli park girişi Seydikemer’den yapılıyor. Fethiye Otogarı’ndan kalkan Fethiye-Saklıkent dolmuşları ile 1 saat gibi bir sürede kanyona ulaşılıyor.

See also:  Antalya Il Sağlık Müdürü Kim?

Antalya merkezden Saklıkente nasıl gidilir?

Saklıkent’e belediyenin resmi plakalı 8.5 metrelik otobüsle seferler düzenleniyor. Her gün saat 08.30’da Otogar depolama alanından hareket eden 500 nolu hat, Dokuma Park-Özdilek-Çallı-Tıp Fakültesi-Uncalı Mezarlığı-Bahtılı-Doyran ve Saklıkent Yaylası güzergahında ulaşım sağlayıp, saat 15.30’da Saklıkent’ten dönüyor.

Saklıkente Ne zaman gidilir?

Saklıkent’e Ne Zaman Gidilir? Kanyonun içinde bulunan buz gibi su olduğu için bölgeye yaz aylarında gelmenizi söyleyebiliriz. Kış aylarında giriş izni verilmemektedir. Kış aylarında oluşan yağışlardan kaynaklı Saklıkent Kanyonunda ki su yükselmesinden dolayı giriş izni verilmemektedir.

Antalya Saklıkent Nerede Kalınır?

Saklıkent Kayak Merkezi yakınındaki oteller

 • Saklıkent Mountain Ski Hotel. Saklıkent Kayak Merkezi ile 0,6 kilometre.
 • Yenivadi. Saklıkent Kayak Merkezi ile 14,4 kilometre.
 • Saklıköy Evleri. Saklıkent Kayak Merkezi ile 16,2 kilometre.
 • Flamingo Residence.
 • Mene Suites.
 • LemonPark House.
 • Demak Suit Homes.
 • Belsun Butik Otel.
 • Antalya Saklıkent Kayak Merkezi’nde kar var mı?

  Güneşli gün sayısı sezon boyunca 50-60 günü bulur. Saklıkent kayak merkezinde Ortalama kar kalınlığı 100 – 200 cm olup, zirvede zaman zaman 4 metreyi bulur.

  Antalya Saklıkent arası kaç?

  Antalya Saklıkent Arası Kaç Km? Saklıkent ile Antalya arası mesafe D330 karayolunu kullanarak 195 Km ve yaklaşık 2 saat 41 dakika uzaklıktadır.

  Saklıkent teleferik ne kadar?

  Antalya Saklıkent Kayak Merkezi 2021 – 2022 sezonu Teleferik Telesiyej (skipass) fiyatları aşağıdaki gibidir: 5 çıkış ücreti: 100 TL. 10 çıkış: 180 TL. 25 çıkış ücreti: 420 TL.

  Köprülü Kanyonda yüzülür mü?

  Köprülü Kanyon’daki doğal güzelliklerin etkileyiciliğinin yanı sıra rafting gibi su sporlarının da bölgede yapılabiliyor olması, Köprülü Kanyonu diğer kanyonlar arasında ayrıcalıklı bir konuma koymaktadır. Kanyonun oldukça geniş bir alana yayılması da gezilecek birçok yeri bünyesinde barındırmasını sağlamaktadır.

  See also:  Milet Efes Izmir Hangi Uygarlığa Aittir?

  Saklı Kentin suyu nereden gelir?

  Saklıkent Kanyonu, içinde Bey Dağları’nın kaynak suyunu bulunduran eşine az rastlanır bir doğa harikası. Ama akıntı çok fazla ve gerçekten çok soğuk bir su şiddetle akıyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector