Antalya Nın En Güzel Denizi Nerede?

Antalyada en güzel deniz hangi bölgede? Antalya ‘nın en popüler plajları arasında bulunan Kaputaş Plajı, Kaş ile Kalkan arasında yer almaktadır. Plaj, şehir merkezine 200 kilometre uzaklıkta Kaş ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.
Antalya’nın en popüler plajları arasında bulunan Kaputaş Plajı, Kaş ile Kalkan arasında yer almaktadır. Plaj, şehir merkezine 200 kilometre uzaklıkta Kaş ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Antalya Side nin denizi nasıl?

Mavi Bayrak statüsüne sahip olan denizi, oldukça berrak ve temizdir. Kumla karışık çakıl taşlarının oluşturduğu sahili, geniş bir alanı kapsamaktadır. Denizinin sığ olduğu plaj, aile ve profesyonel olmayan yüzücüler için uygundur.

Antalya sığ deniz nerede?

Patara Plajı Yukarıdan Bakış12 kilometre uzunluğu ile Antalya’nın en uzun plajı olarak bilinen Patara Plajı, Kaş ilçesinin Gelemiş Mahallesi üzerinde, Patara Antik Kenti’nin yakınlarında yer almaktadır. Sığ denize sahip olmakla birlikte sahil şeridi incecik kumlar ile kaplıdır.

Antalyada nerenin denizi kum?

Lara plajları ve Kundu plajları Antalya’ merkez sınırları içerisinde kumluk plajlardar. Biraz daha ileriye gidebiliriz diyenler için Kadriye ve Belek kumsallarını tavsiye ederiz. Daha uzağa gidebilenler için Side küçük plaj ve Side büyük plaj ince kumlu yapısı olan temiz plajlardır.

Antalya Lara nerede denize girilir?

Lara nerede denize girilir?

 • 2021. Sapadere Kanyonu. 262. Kanyonlar.
 • 2021. Kaputaş Plajı 398. Plajlar.
 • 2021. Lower Duden Waterfalls. 4.290.
 • 2021. Kaleici Marina. 2.570. Marinalar.
 • Karaalioğlu Parkı 401. Parklar.
 • 2021. Konyaaltı Plajı 1.212. Plajlar.
 • 2021. Kurşunlu Şelaleleri. 1.512.
 • 2021. Upper Duden Waterfalls.
 • Side denizi nerede?

  Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı olan Side, deniz turizmi bakımından oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Birçok tarihi güzelliğe ev sahipliği yapmasının yanı sıra bünyesinde doğal güzellik olarak değerlendirilebilecek mavi bayraklı plajları da bulunur.

  See also:  Ankara Bursa Hızlı Tren Ne Zaman Bitecek?

  Antalya Göynük denizi nasıl?

  Göynük plajı ve denizi de tatilciler için güzel imkanlar sunmakta. Mavi bayrağa sahip Göynük plajı’nda güneşlenebilir, berrak denizin tadını çıkarabilir ve başta deniz paraşütü olmak üzere çeşitli su sporları imkanlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca günübirlik tatilciler için bir de Göynük Halk Plajı bulunmakta.

  Konyaaltı Plajı sığ mı?

  Konyaaltı Plajı’na her yıl on binlerce yerli ve yabancı turist geliyor. Berrak ve temiz bir denize sahip olan Konyaaltı Plajının ince ve altın rengi kumları vardır. Özellikle başlarda sığ olan deniz ilerledikçe derinleşir.

  Inciraltı plajı açık mı?

  Saat 08:00 ile 20:00 arası hizmet veriliyor. Ayrıca platforma iniş ve çıkışlar için bir asansörde bulunuyor. Mavi bayrağa sahip masmavi denizi ile Akdeniz’in muhteşem suyu yüzme keyfini kat kat arttırıyor. Plaja giriş için 10 TL ücret ödemeniz yeterli.

  Antalya’nın en güzel plajı hangisi?

  Antalya’nın en güzel plajlarından bir tanesi Kaputaş Plajı. Bu güzel plaj Kaputaş Kanyonu’nun denizle buluştuğu yerde bulunduğu için “Kanyonağzı Plajı” olarak da biliniyor. Sit alanında yer alan ve mavi bayraklı olan Kaputaş Plajı, yol seviyesinin altında bulunuyor.

  Kleopatra Plajı ne tarafta?

  Kleopatra Plajı Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunuyor. Alanya tarihi yarımadasında bulunan Kleopatra Plajı, Damlataş Mağarasının da bitiminin ardından başlıyor. Bu plaj aynı zamanda 2 kilometrelik bir uzunluğa sahip olarak biliniyor. Altın sarısı sahili bulunan bu plaj oldukça güzel olması ile bilinir.

  Ince kum plajı nerede?

  İncekum Plajı Muğla ilinde yer almaktadır. Muğla ilinin Marmaris ilçesinde bulunan Çamlı Köy mevkiinde yer alan plajdır. İncekum plajına ulaşmak hem kişisel araç ile hem de toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla sağlanabilmektedir. Marmaris otogardan ve Marmaris merkezden dolmuşlarla kolaylıkla ulaşım sağlanabilir.

  See also:  Izmir Martı Nasıl Alınır?

  Antalya Kemer mi Alanya mı?

  Eğer Doğa aktivitelerini seviyorsanız Kemer’i tercih edin. Sadece müzik açısından vs. eğlence için Alanya kesinlikle Kesinlikle Alanyayı tercih et.Kemer de eğlenilecek ve gezilecek pek yer yok.

  Lara Plajı denizi nasıl?

  Lara Plajı’nın denizi oldukça berrak ve sakindir. Denizin suyu ise soğuktan ziyade daha ılıktır. Lara Plajının denizi ise yosunludur. Bunun yanı sıra pürüzsüz bir kuma sahip olan Lara Plajı yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettikleri plajlar arasında yer alıyor.

  Lara hangi beach?

  Mai Tai Beach

  Antalya’nın kumsalıyla ünlü Lara Plajı’ndaki en popüler beach club’larından biri olan Mai Tai, kumsalındaki ve iskelesindeki rahat yatakları, VIP locaları ve partileri ile ünlü bir mekân. Mai Tai Beach hem huzur arayanlar, hem de hareketli bir gün geçirmek isteyenler için farklı aktiviteler sunuyor.

  Konyaaltı Plajı mı Lara Plajı mı?

  lara plajında daha çok zobar varken konyaaltında durum sadece pazar günleri eşitlenir. lara plajının büyük bölümü paralı şezlonglarla kaplıdır, konyaaltı plajı ise gerçek halk plajı olarak geneli anonimdir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector