Antalya Merkezden Kurşunlu Şelalesine Nasıl Gidilir?

Nasıl gidilir?: Kurşunlu şelalesine ulaşmak için Antalya merkezden sırasıyla Aspendos bulvarı ve Serik caddesi takip edilerek Antalya-Isparta yoluna girilir. Bu yolda 5 Km kadar ilerledikten sonra Kurşunlu şelalesi tabelası görülür.
Antalya şehir merkezinden park alanında belediye otobüsleri ve minibüslerle gidilebiliyor. Her saat başı 524, 524 A, MK80, MK81, 519 nolu belediye otobüsleri ile 230 ve 231 nolu minibüs hatlarını kullanılarak park alanına ulaşım mümkün.

Kurşunlu Şelalesi Antalya’nın merkezindedir.?

Kurşunlu şelalesi antalya’nın merkezindedir. Şelalenin oluşumu tamamen doğaldır hiçbir müdahale de bulunulmamıştır. Şelalenin oluşumu uzun yıllar sürüp bugünkü halini 1986 yılında almıştır. Bu yıldan sonra antalyanın turizmine önemli katkılarda bulunmaya başlamıştır.

Kurşunlu şelalesine Nasıl gidilir?

Kurşunlu Şelalesine Nasıl Gidilir? Kurşunlu şelalesi antalyanın merkezinde bulunduğundan dolayı ulaşımı oldukça kolaydır. Kurşunlu şelalesine toplu taşıma ile gitmek isterseniz belediye otobüsü olarak 524-524A-519 hat nolu belediye otobüslerine binebilirsiniz eğer dolmuşla gitmek isterseniz 230-231 dolmuş hatlarına binmeniz yeterli olacaktır.

Hangi yollar ile Kurşunlu şelalesine ulaşılır?

Kurşunlu şelalesine ulaşmak için Antalya merkezden sırasıyla Aspendos bulvarı ve Serik caddesi takip edilerek Antalya-Isparta yoluna girilir. Bu yolda 5 Km kadar ilerledikten sonra Kurşunlu şelalesi tabelası görülür. Hafif sağa kıvrılarak, kurşunlu belediyesi yolu takip edilerek piknik alanına ulaşılır.

Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı’nda?

Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı’nda kızılçamın hâkim olduğu alanda yer yer tek veya küçük gruplar halinde doğu çınarı, defne, harnup, yabani zeytin, sakız ağacı, söğüt ve incir ağaçları bulunuyor.

Kurşunlu Şelalesi giriş ücreti ne kadar?

Giriş Ücretleri (2021)

Haftanın 7 günü ziyarete açık olan Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkına girişler ücretlidir. Yetişkinler için giriş ücretleri 10 TL iken öğrenci ve indirimliler için 5 TL’dir.

Düden Şelalesi hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Düden Şelalesi yakınından geçiyor: B35, MK80, MZ78, VC56, VF66.

See also:  Izmir Typ Başvuruları Ne Zaman 2021?

Antalya Kurşunlu mezarlığına hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Kurşunlu Kent Mezarlığı yakınından geçiyor: MK80, MK81, MK81A.

Kurşunlu Şelalesi Müzekart geçerli mi?

Kurşunlu Şelalesi Müzekart geçerli mi? Burası tabiat parkı olduğundan maalesef müze kart geçmiyor.

Kurşunlu Şelalesi suya girilir mi?

Kurşunlu Şelalesi iki kilometrelik bir kanyonun içinde yer almaktadır. 1986 yılında şelalenin bulunduğu alana park yapılarak bu doğal güzelliğin ziyarete açılması sağlanmıştır. Parkın içinde piknik alanları, manzara seyir terasları, çocuk parkı, yürüyüş parkuru, restoran, otopark ve içme suyu bulunmaktadır.

Kurşunlu Şelalesi saat kaça kadar açık?

Şelaleye araçlarıyla gelecekler için ücretsiz otopark imkanı da sunulmaktadır. Giriş ücretinin ödenmesinin ardından gün boyu şelale ve içinde bulunduğu tabiat parkı ziyaret edilebilmektedir. Kurşunlu Şelalesinin açılış-kapanış saatleri ise yaz aylarında haftanın yedi günü sabah 08.00 akşam 20.00 şeklindedir.

Düden şelalesi giriş ücreti ne kadar?

Düden Şelalesi giriş ücreti yetişkinler için 2020 fiyatı 5 TL. Öğrenciler için ise 3 TL. Hiçbir şelalede geçmediği gibi burada da müze kart geçmiyor. Engelli, şehit yakını, gaziler ile 65 yaş üstü için girişler ücretsiz.

Antalya Düden Şelalesi Nasıl Gidilir?

Düden Şelalesi, Antalya merkeze 24 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Kişiler özel araçlarla rahat bir şekilde bu alana ulaşım sağlayabilirler. Düden Şelalesine gitmek isteyen kişiler VC30, CV17, CV17A ve VC30 toplu taşıma araçlarıyla bu şelaleye gidebilirsiniz.

CV17 şu an nerede?

CV17 (Antalya Ulaşım A.Ş.)

CV17 otobüs hattının ilk durağı 10323 – Cebesoy Cd-12 olup son durağı 13008 – Altıayak Depolama durağıdır. CV17 (Varsak Altıayak), her gün çalışıyor. Ek bilgi: CV17 hattında 46 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 48 dakika.

See also:  Hangi Adrese Hangi Okul Düşüyor?

519 Nereden geciyor Antalya?

519-1 otobüs hattı (Gop(Fatih)-Beşevler), 50185 – Terminal Sk. durağından başlayıp 10968 – Aşti durağına gidene kadar 72 duraklartan geçiyor. 519-1 otobüs hattının bu haftaki saatlerine genel bakış: 06:20’da çalışmaya başlıyor ve 07:05’da bitiyor.

Antalya Uncalı mezarlığı hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Uncalı Kent Mezarlığı yakınından geçiyor: 503, 521A, 521B, MD25.

Kurşunlu şelalesi nasıl bir yer?

Ülkemizin görülmeye değer doğal güzelliklerinden biri olan Kurşunlu Şelalesi Antalya’nın merkezinde yer almaktadır. Akarsunun oluşturduğu ana şelale ile birlikte daha küçük hacimli şelalecikler ve bunların döküldüğü gölcükler hem yöre insanına hem de dışarıdan gelen ziyaretçilere muazzam bir göz zevki sunmaktadır.

Kurşunlu Şelalesi mangal yapılır mı?

Adeta saklı cennet gibi olan Kurşunlu Şelalesi içerisinde piknik yapma imkanı bulunuyor. Yerde ateş yakmak yasak ancak ayaklı mangal takımlarını kullanan ziyaretçiler var. Şelale çevresini patika yollar üzerinden gezmek için 1 saat oldukça yeterli oluyor.

Düden Şelalesinde müze kart geçerli mi?

Giriş Ücretleri (2021) Büyüleyici güzelliğe sahip olan Düden şelalesi için talep edilen giriş ücreti gayet makuldür. Kepez Mesire Alanı içerisinde yer alan şelaleye giriş ücreti 5 TL’dir. Hiç bir şelalede olmadığı gibi Düden Şelalesi içinde Müze Kart geçerli değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector