Antalya Manavgat Yangın Ne Zaman Başladı?

28 Temmuz 2021 tarihinde öğle saatlerinde Antalya Manavgat ilçesinde 4 farklı noktada yangın çıkmıştır. Yangına havadan ve karadan müdahale edilmektedir. Yürütülmekte olan söndürme çalışmalarında 1 uçak, 1 İHA, 19 helikopter, 192 arazöz, 30 iş makinası, 960 personel ve 30 su ikmal aracı görev yapmaktadır.

Manavgat yangını ne zaman başladı?

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki ormanlar 28 Temmuz 2021’de tarihinin en büyük yangın felaketini yaşadı. Dört farklı noktada başlayarak ilçenin dış kısmında geniş bir alana yayılan yangınlar 10. günde söndürüldü. 60 bin hektara yakın ormanlık alan ile iki binin üzerinde ev, işyeri ve depo yangında zarar gördü.

Antalya’da yangın ne zaman çıktı?

Antalya’da, 28 Temmuz’da çıkan ve günler sonra kontrol altına alınan orman yangınında nadir görülen doğa olayının yaşandığı ortaya çıktı. Sıcak hava kütlesinin yükselmesiyle karadaki yangına temas edilmesi sonucu oluşan ve adına ‘yangın şeytanı’ denilen hortum, yaklaşık 10 dakika sürdü.

Antalya yangınını kim yaptı?

Antalya’da Akseki ve Manavgat orman yangınlarını çıkardığı iddiasıyla tutuklanan Ali Y.’yi kız arkadaşının kaydettiği ses kaydı ele verdi.

Antalya yangını kaç gün sürdü?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz’da başlayan ve 10 gün sonra kontrol altına alınabilen yangınlarda soğutma çalışmaları devam ederken, yangının bilançosu da netleşiyor.

Manavgat yangını ne zaman başladı 2021?

2021 Türkiye orman yangınları, 28 Temmuz 2021’de Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan ve Türkiye’nin birçok şehrine yayılan orman yangınları.

Manavgat yangını kaç gün sürdü?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde beş gündür süren orman yangınında Kalemler Mahallesi’nde bir çift evinde ölü bulundu. Fahri Yiğitokur ve eşi Alman asıllı Andrea Hartmann Yiğitokur’un ağır hasar gören evlerinde cansız bedenlerine ulaşıldı.

Antalya’da yangın nerede çıktı?

İlişkili Haberler

See also:  Okul Eteği Nasıl Ütülenir?

Antalya’nın Kaş ilçesinde çıkan orman yangını yaklaşık 6 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındı. Antalya’nın Kaş ilçesinde Yeşilköy Mahallesi’nde makilikte saat 12.00’de başlayan yangın rüzgarın etkisiyle Üzümlü ve İslamlar Mahallerindeki makiliğe sıçradı.

Antalyada yangın devam ediyor mu?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Antalya’nın Manavgat ve Gündoğmuş ilçelerinde 10 gündür süren orman yangınlarının kontrol altına alındığını açıkladı. Bakan Pakdemirli, ‘Antalya Manavgat ve Gündoğmuş yangınları kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor.

Antalya’da yangın nerelerde?

Antalya’nın Alanya ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Yangına müdahale için bölgeye 1 yangın söndürme helikopteri, yaklaşık 200 orman işçisi ve 22 arazöz sevk edildi. Dere Mahallesi Susuz mevkiinde dağlık ve ormanlık alanda henüz bilinmeyen sebeple yangın çıktı.

Antalya yangını kim yaktı?

Manavgat’ta Merkez Kavaklı Mahallesi’nde çıkan yangınla ilgili 30 Temmuz’da gözaltına alınan 16 yaşındaki C.Y. ‘kasten orman yakmak’ suçundan tutuklanmıştı. Akseki’de ise yangını çıkardığı şüphesiyle gözaltına alınan Ali Y. isimli şüpheli de 9 Ağustos’ta çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince aynı suçtan tutuklanmıştı.

CY kim yangın?

Geçen yaz Türkiye’yi sarsan orman yangınlarının ilki olan Manavgat yangınını çıkardığı iddiasıyla tutuklanan 16 yaşındaki C.Y. tahliye edildi. Antalya’nın Manavgat ilçesinde meydana gelen orman yangınını çıkarttığı iddiasıyla tutuklanan 16 yaşındaki C.Y. adlı çocuk, yargılandığı davanın ilk duruşmasında tahliye edildi.

Antalya’da neresi yandı?

– Antalya’da falezlerde çıkan yangın paniğe neden oldu Antalya’nın dünyaca ünlü falezlerinin bulunduğu Karaalioğlan Parkı’nda çıkan yangın paniğe neden oldu. ANTALYA’nın Manavgat ilçesine bağlı Karaöz Mahallesi’nin cumhuriyet ile yaşıt tek camisi, geçen yıl çıkan büyük yangında hasar görünce yıkıldı.

2008 Antalya orman yangını kaç gün sürdü?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz günü başlayan ve 10 gün sonra 220 saatte kontrol altına alınabilen Türkiye’nin en büyük yangın felaketinde, 60 bin hektar ormanlık alan zarar gördü.

See also:  Antalya Kart Ne Kadar Param Var?

2008 Manavgat yangını kaç gün sürdü?

Manavgat ilçesi Taşağıl Mahallesi’nde, 31 Temmuz 2008’de çıkan ve 5 günün sonunda kontrol altına alınabilen Taşağıl orman yangını, Türkiye’nin en büyük orman yangını olarak tarihe geçmişti.

Ne kadar orman yandı 2021?

Yangınla kaybolan ormanların yüzde 65’i 2021’de yandı

2021 öncesindeki 9 yılda zarar gören alan miktarı 87 bin 342 hektar olarak hesaplandı. Türkiye’de geçtiğimiz yıl çıkan 2 bin 793 orman yangınında ise 139 bin 503 hektar alan zarar gördü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector