Antalya Konya Arası Tünel Ne Zaman Bitecek?

Antalya – Konya arasındaki Demirkapı Tüneli ‘nin 2022 sonunda hizmete girmesi hedefleniyor. Antalya-Konya Tüneli ne zaman bitecek? Alacabel Tüneli 2019’a kadar tamamlanacak! Antalya – Konya karayolu üzerinde inşa edilen Alacabel Tüneli ‘nin çalışmaları tam gaz devam ediyor.
BAKAN “2022 YILININ SONUNDA TAMAMLANACAK” DEDİ 5 kilometrelik Demirkapı Tüneli Antalya’yı İç Anadolu’ya daha da yakınlaştıracak. Antalya-Konya arasındaki mesafeyi 30 kilometre kısaltacak olan tünel, yıllık 36,5 milyon TL tasarruf sağlanmasına da katkı sağlayacak.

Alacabel Tüneli ne zaman acilacak?

Çalışmaların 2023`ün sonunda tamamlanmasının hedeflendiğini ifade eden Tutal, ‘Mevcut durumda 7.3 kilometre uzunluğunda olan tünel, gidiş ve gelişli olup, sol tüp 7 bin 360, sağ tüp 7 bin 360 metre olmak üzere toplamda 14 bin 720 metre.

Alacabel Tüneli yolu ne kadar kısaltacak?

Aydın, tünelin tamamlanmasıyla Antalya-Konya karayolunun yaklaşık 100 km kısalacağını belirtti

Konya Antalya arası tünel nerede?

Tünel. Antalya-Manavgat Ayrımı–Taşağıl–Derebucak Yolu güzergahında inşa edilen Demirkapı Tüneli 5 kilometre uzunluğa sahip. Çift tüplü inşa edilen tünel, taşıt trafiğine 2×2 şeritli, bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol standardında hizmet verecek.

Antalya-Konya arası yeni yol ne zaman açılacak?

İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en önemli güzergah olan ve dün saat 20.30 sıralarında araç trafiğine kapatılan Antalya-Konya yolu, bugün saat 17.30 sıralarında açıldı.

Seydişehir Akseki Tüneli ne zaman açılacak?

2022 yıl sonunda hizmete açılması bekleniyor

Bölge Müdürlüğü Yol Yapım Kontrol Şefi Burkay Gökbaş, projeyle Konya-Antalya arasında yeni güzergahın kazandırılacağını söyledi. İç Anadolu’yu Akdeniz’e ulaştıracak projenin konforlu ulaşım sağlayacağını aktaran Gökbaş, ‘Konya-Antalya arası en kısa güzergah burası.

Alacabel Tüneli nereye çıkıyor?

Projenin 10,9 kilometresi Konya Bölge Müdürlüğü sınırlarında, 8,3 kilometresi ise 13. Bölge Müdürlüğü sınırlarında yer alıyor. Proje kapsamında birisi köprülü olmak üzere 3 kavşağın yer aldığı Alacabel Tüneli, mevcut yolun kotunu 427

See also:  Internetten Okul Nakil Işlemleri Nasıl Yapılır?

Manavgat Konya arası otobüsle kaç saat?

Konya – Manavgat arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 3 saat 57 dakika sürmektedir.

Akseki Tüneli kaç km?

‘Tünelin iki ucu birleşti’

Çobanoğlu, 5 kilometrelik tünelin iki ucu arasındaki kot farkının 150 metre olduğuna işaret ederek, 2 bin 836 metrede iki yakanın birleştiğini bildirdi.

Konya Antalya otobüs bileti ne kadar?

En ucuz Konya – Antalya otobüs bileti 190,00 TL’dir.

Konya Antalya yeni yol kaç km?

Çalışmalar tamamlandıktan sonra toplamda 215 kilometre uzunluğundaki yolda 28 kilometre kısalma sağlanacak ve yolun uzunluğu 187 kilometreye inecek.’ Lütfi Elvan, Gembos yolu olarak bilinen Konya-Beyşehir-Derebucak-İbradı Ayrımı-Taşağıl Yolu Projesi’nde önemli bir aşama katedildiğini bildirdi.

Konyadan Antalyaya giderken hangi şehirlerden geçilir?

Kardeş Konyadan Antalyaya şu an kullanılabilecek tek yol Konya – seydişehir manavgat- antalya güzergahı yol gayet temiz hiç bir problem yok

Alanya Konya yolu ne zaman bitecek?

15 km aşınma seviyesi tamamlanmış olup projenin 25,3 km’lik kısmı müteahhit firma tarafından çalışmaları yürütülmektedir. Bu dev projemizi, Alanya-Gevne barajı arası yeni yolumuzu 2023 yılı içerisinde bitirilip halkımızın kullanımına açılması planlanmaktadır.

Konya Antalya yolu trafiğe açık mı?

Konya Antalya yolunun halen kapalı olduğu öğrenildi. Yola çıkacak olan sürücülerin son bilgileri aldıktan sonra yola çıkmalarında fayda var.

Antalya Konya hızlı tren ne zaman bitecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara-Yozgat- Sivas-Kayseri hızlı tren projesinin 2020’ye kadar devreye gireceğini söyledi. Erdoğan, “Antalya-Konya -Aksaray –Nevşehir- Kayseri hızlı tren hattını 2023’e kadar hizmete almayı planlıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector