Antalya Ketem Nerede?

KETEM Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü Tel: 0242 325 38 36 Adres: Yeni Mah. 2435 Sk. Kepez Ekmek Fırını Yanı Pazar Pazarı Arkası Kepez, Antalya

Ketem den nasil randevu alinir?

Erdoğan ayrıca, ve Kanser taramalarını yaptırmak isteyen vatandaşları 0538 336 7300 numaralı KETEM randevu hattını ya da 0344 415 0426 numaralı telefonu arayarak randevu alabileceklerini söyledi.

Ketemden nasıl randevu alınır 2022?

Talep oluşturmak önce yapılması gerekenler arasında yer alır. https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/Ketem adlı internet adresine girip başvuru yapmak ve zaman geldiğinde gidip muayene olmak mümkündür. Bir diğer iletişim hattı olan ve test yaptırmak isteyen kişilerin ulaşacağı adres ise 0538 336 7300 bu numara olarak bilinir.

Ketem randevu almak gerekir mi?

Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezinde kanser taraması dışında başka kanser taramaları adına randevu gerekmemektedir. Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezinde test yaptırmak adına kimlik numarasıyla işlem yapmak yeterli olacaktır.

Ketem hangi günler açık?

Demirkol, ayrıca normalde hafta için hizmet veren KETEM’in vatandaşların daha verimli hizmet alabilmesi adına Cumartesi günleri de hizmet verdiğini ifade ederek, ‘Mesaisi olan, çalışan ve bir şekilde hafta içi gelemeyen vatandaşlarımızın da buradan hizmet alabilmesi noktasında Türkiye’de ilk defa cumartesi günleri de

Keteme Ne zaman gidilir?

Kadınlar 30 yaş sonrasında her beş yılda bir rahim ağzı, 40 yaş sonrasında da her iki yılda bir meme kanseri taraması yaptırabiliyorlar. Kolon kanseri taraması ise 50 yaş üzerindeki tüm kadın ve erkeklere, yine her iki yılda bir yapılıyor.

Ketem de hangi testler yapılır?

KETEM hizmetleri, serviks(rahim ağzı), kolon(barsak) ve meme kanserleri için yürütülen taramalar şeklinde sürüyor. Ayrıca KETEM’ler obezite ve beslenme konularında da toplumun bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi ve tarama yapılmasına önemli katkı sağlıyor.

See also:  Bursa Eski Garaj Nerede?

Keteme neden gidilir?

KETEM’lerin en önemli amaçları toplumda kanser konusunda farkındalık yaratmak, yüz yüze eğitimlerle kişileri korunma yöntemleri, tarama programları hakkında bilgilendirerek kanserden korunmayı ve taramaları gerçekleştirmektir.

Ketem HPV testi nerede yapılır?

HPV VEYA PAP-SMEAR TESTİNİN YAPILMASI: ASM’nde veya TSM’nde (KETEM) görevli, bu konuda eğitim almış sağlık personeli tarafından uygulama yapılır. Uygulama öncesi Kanser Dairesi’nce hazırlanılmış olan bilgilendirilmiş onam formları imzalatılır.

Ketem sonuçlarını nasıl öğrenebilirim?

Merhaba, Ulusal HPV-Smear Tarama Raporlama Merkezi Sonuç Sorgulama Adresine Hoşgeldiniz. Doğru sorgulama yapabilmek için; Aşağıdaki Hasta Barkod No Alanına Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM),Sağlıklı Yaşam Merkezi (SHM) veya (AHBS)Aile Hekiminizden Aldığınız 10 Karakterli Barkod Numaranızı (örn.

Keteme randevusuz gidilir mi?

İl Sağlık Müdürlüğü; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’na bağlı Sağlıklı Hayat Merkezi KETEM (Kanser Erken Teşhis Merkezi ) birimi tarafından ücretsiz ve randevusuz olarak yapılan kanser taramalarına halkımız büyük ilgi göstermektedir.

Ketem paralı mı?

KETEM Sağlık Bakanlığına bağlı ÜCRETSİZ koruyucu sağlık hizmeti veren bir kamu kuruluşudur.

Ketem de kimler çalışır?

Madde 9- a)Merkezde, Başkanlık tarafından düzenlenen Personel Eğitiminden geçirilmiş en az bir patoloji, kadın-doğum, radyodiagnostik ve genel cerrahi uzmanı, üç pratisyen hekim, bir tıbbi teknolog, iki hemşire, bir ebe, röntgen teknisyeni, laboratuar teknisyeni ile bir veri hazırlama ve kontrol işletmeni bulunur.

Ketem mamografi kaç yılda bir yapılır?

Mamografi çekimi her iki yılda bir tekrarlanır. Toplum tabanlı kanser taraması yapılan bireyler vatandaşlık kimlik numaraları ile kayıt edilerek mükerrer testlerden kaçınılır.

Ücretsiz kanser taraması nerede yapılır?

Taramalar, Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezileri (KETEM), Toplum Sağlığı Merkezleri (TSM), Sağlıklı Hayat Merkezleri (SHM), Aile Sağlığı Merkezleri (ASM) ve Mobil Kanser Tarama araçları da dahil olmak üzere birinci basamak sağlık kuruluşlarında ücretsiz gerçekleştiriliyor.

See also:  Foça'Dan Izmir Otogara Nasıl Gidilir?

Ketem hangi illerde var?

KANSER ERKEN TEŞHİS, TARAMA VE EĞİTİM MERKEZİ (KETEM)
BAĞCILAR İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ KANSER ERKEN TEŞHİS VE TARAMA BİRİMİ (KETEM) Güneşli Mahallesi 1275 Sokak No:17 Kat:1 Bağcılar/ İST
SULTANGAZİ İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ KANSER ERKEN TEŞHİS VE TARAMA BİRİMİ (KETEM) Uğur Mumcu Mahallesi 2114 Sokak No: 19/21 Sultangazi / İST

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector